Skocz do zawartości

[architektura] projekty studenckie


rdawlud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Załączam projekty semestralne z III roku archi. Wersja myślę ostateczna. Chętnie usłyszę komentarze co do wizek i architektury.

Nie jestem pewien nasycenia wizek, bo na kompie do pracy wyglądają w miarę ok a teraz na lapku wydają się trochę blade. Okaże się na wydruku pewnie, bo żaden monitor nie jest skalibrowany.

 

1) pływalnia

widok22v2.jpg

WIDOK_301_RGB_color_0000.jpg

kopia_zapasowa_rgb01.jpg

zagosp2.jpg

 

2)piekarnia z domem mieszkalnym

wiz01_RGB_color_0000.jpg

01_RGB_color_0000_Recoveredv2final.jpg

wiz01_RGB_color_0000.jpg

zagosp_1do500.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez rdawlud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardzo fajne wizki, jesli celem byl realizm to wyszlo fajnie może lepiej bylo by gdyby pojawilo wiecej zycia, wiecej ludzi itp. ale z drugiej strony mozna powiedziec ze chodzi o ekspozycje architektury wiec to ona powinna byc na pierwszym planie. Ja chyba składnialbym sie ku temu że latwiej sprzedać projekt celując wizką w mniej surową weselszą atmosfere. Skąd roślinność, wygląda na renderowaną nie mylę sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Celem był realizm, ale moim zdaniem jeszcze mi do realizmu daleko. Tutaj jeszcze taka próba dla nauki, bo przedmiot już zaliczyłem.

flmstock001.jpg

wiz22.jpg

i wersja jesień jeszcze, ale tutaj sam photoshop:

kopia_zapasowa_rgb01jesien.jpg

Roślinność jest w całości 3d, żadnych elementów nie dodaje w postprodukcji. Ludzi na wizkach nie lubię, chyba że są naprawdę świetnie wstawieni ale to nie mój skill jeszcze. A co do weselszej atmosfery to nie wiem, w miarę pogodną starałem się zrobić. Ciepły, słoneczny dzień.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rdawlud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dopiero teraz zobaczyłem komentarz. Wykończenie powinno być możliwe, bo obiłem je drewnem po sugestii prowadzącej przedmiot. Z początku miałem je coś w stylu cegła/kamień ale usłyszałem, że lepiej może wyglądałby komin z takiego drewna jak budynek i tak zrobiłem. Bardziej tematu nie drążyłem niestety bo średnio z czasem było wtedy, ale wygląda na to że nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....powinno być możliwe, bo obiłem je drewnem po sugestii prowadzącej przedmiot. Z początku miałem je coś w stylu cegła/kamień ale usłyszałem, że lepiej może wyglądałby komin z takiego drewna jak budynek i tak zrobiłem. (...)

 

Komin w piekarni?? Obity drewnem???? Nie ma na świecie rzeczoznawcy ppoż, który by nie wybuchnął śmiechem widząc obicie drewnem komina w piekarni. Ja osobiście uśmiechnąłem się widząc drewno na dachu - całkiem bez sensu, ale NAPRAWDĘ ładnie wygląda. Podobnie jak komin.

Jesli jest tak jak piszesz, to prowadząca dostała chyba dyplom przez pomyłkę. Ale pomyłki chodzą po ludziach, jak widać. Pozdrów prowadzącą, zapewne blondynkę.

 

Zauważyłem kilka postów od kilku osób dyskutujących o "architekturze" - to chyba nieodpowiednie miejsce. Zdecydowana większość prezentuje bardzo dobre, dopracowane rendery, naprawdę na poziomie. Pytania typu co ile cm haki do rynny, czy parapet i blat kuchenny na tej samej wysokości, dlaczego tu drzwi... Ludzie, to jest prezentacja, co do merytorycznej wartości obrazków chyba nie ma co się czepiać...

 

Co do renderów - dla mnie wspaniałe. Bardzo dobre, jak i większości ludzi na tym forum. Pochwała od "renderysty-amatora"

 

Moje ogólne przemyślenia są nieco innego rodzaju - na własne potrzeby w pracowni używam programu nXt, nieporównywalnie prostszego niż 3D Max. Efekty znaaaaacznie gorsze, bez porównania z Waszymi.

 

ALe ma zaletę: materiały w programie Architectural Desktop przyporządkowywuje się już na etapie modelowania, render Hires trwa od 15 do 20 minut, i pokazuję klientowi praktycznie od razu z koncepcją obrazki, takie quasi-wizualizacje.

Finalne obrazki do prezentacji, serwisu, www czy tablic reklamowych (oczywiście w 3D Max) zamawiam u zawodowców.

 

Takich jak tu na forum. :D

 

Pozdrawiam, zazdroszcząc sprawności w posługiwaniu się programem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności