Jump to content

mx2

Members
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Excellent

About mx2

 • Rank
  Member
 1. Doskonałe rendery. Używając zwrotu z mowy Shakespeare'a: This is the thing of envy of mine! :D Naprawdę świetne. Pozdrawiam...
 2. Jeszcze jedna rzecz... Długo patrzyłem na ten obrazek bo naprawdę mi się podoba. Jeśli to początek działalności, to naprawdę dobry. Będę trzymał kciuki i śledził Twoje prace. :) ... Ale: jak tak dłużej się wpatrywałem, to już zauważyłem co mi nie gra: narysuj sobie (w wyobraźni albo na ekranie) linie zbiegu perspektywy, a zbiegną się one Z LEWEJ STRONY SŁOŃCA. A to z kolei oznacza, że krańcowa lewa ściana, i wszystkie równoległe, te w dużym skrócie perspektywicznym, powinny być zacienione. Są oświetlone. Długo myślałem, wydrukowałem rysunek, przyłożyłęm liniał, sprawdziłem i ... wiem że mam rację. :) Co oczywiście nie zmienia faktu, że obrazek bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.
 3. Jakie różne ludzie mogą mieć przemyślenia... :) Bo akurat chciałem napisać, że jest to jeden z niewielu obrazków bez "przewalonego" pierwszego planu - widać to, co trzeba, nic nie odwraca uwagi. Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim życzę...
 4. Zwłaszcza ten 3-ci od końca mi się podoba... Możesz przesłać na forum ustawienia samego renderu, bez PS? Any clou appreciated... :)
 5. Fix the reality. Poprzestawiaj roślinki. :cool: Bardzo ładny render, i, szczerze powiedziawszy, bardzo ciężko będzie (dla mnie, rzecz jasna) znaleźć istotne różnice między C4D i 3DS. Po prostu czysty, profesjonalny obrazek. Pozdrawiam, ... na ostatnim planie troszkę nasycone kolorki, ale to nie render, tylko tło i PS, taki szczególik... Może troszkę wyciszyć?
 6. Ale wybrnął bardzo dobrze. :) Czysta architektura - w korytarzu nie ma nic, a wygląda ładnie. Jak czegoś nie możesz zmienić, musisz to polubić - zamian grzechu w cnotę to podstawa. Cztery ściany + gładka podłoga + biały sufit = ładna, czytelna i niebanalna architektura wnętrza. Gratulacje dla autora.
 7. mx2

  Medicus

  Moi mili, ja rozumiem chęć do moderny w każdym calu, ale uwierzcie - naprawdę dobre projekty, robione przez naprawdę utalentowanych architektów (siebie, niestety wykluczam.... za cienki jestem :( ) zawsze odnoszą się do archetypów. I to nie jest tak, że one (te archetypy) ewoluują w króciutkim okresie czasu, np 50 czy 100 lat, ale często pozostają niezmienne nawet jak rzeczywistość jest duuuużo dalej - np. komion fabryczny to przeżytek, ale zawsze szkic kominów sygnalizuje przemysł. Co do przykładu - starałem się określić delikatnie to co mnie nurtuje - mianowicie fakt, że ten obiekt może NAPRAWDĘ mieć każdą funkcję i w każdym miejscu stać, dowolnie wybranym - na całym świecie. ... najmniej jednak kojarzy mi się ze służbą zdrowia, nic na to nie poradzę... A rendery - podoba mi się posadzka, oraz cała postprodukcja. Ładne.
 8. mx2

  Medicus

  Hmm.. Wizek nie oceniam, bo sam jestem w tym znaaaacznie słabszy, ale obiekt... Powiem tak: Sądząc po architekturze, jest to biurowiec i administracja jakiejś grupy medycznej, finansowa część gigantycznego zespołu klinik. Bo wprowadzenia pacjenta w ten obiekt nie mogę sobie wyobrazić. Jast w architekturze taki termin jak archetyp; oznacza to "od zawsze" kojarzony z czymś kształt. Poproś 4-latka o narysowanie kościoła - narysuje coś z wieżą, poproś o samochód - dostaniesz nadwozie trójbryłowe, poproś o domek - dach będzie dwuspadowy... (Ja wiem, nowe formy, nowoczesność, minimalizm...) A ten obiekt może być sprzedawany w KAŻDYM konkursie (po lekkim retuszu otoczenia..) na KAŻDY typ obiektu (po lekkiej zmianie opisów na rzutach, przekroje można zostawić...) :) I - być może - na tym polega SIŁA takiego podchodzenia do konkursów - mam na myśli aspekt finansowo-komercyjny. :) .. Już nadstawiam głowę na falę krytyki i tony popiołu ze strony forum, ale cóż zrobić - ja tak naprawdę myślę.
 9. Baaardzo fajną "fuchę" masz w życiu. Gratuluję. Bo jak człowiek musi robić coś, czego nie lubi to można się własną pięścią zabić.. Z ciekawości spytam - sklejasz modele? Bo wśród moich kolegów-architektów zdecydowana większość dawniej (lata 80-te, początek 90-tych) miała "background" modelarski. A taka fajna balsa jak na Twoich zdjęciach to był szczyt marzeń. Gratuluję, z lekka zazdroszcząc fajnej ręki. Co do architektury drewnianej - projektowałem czas jakiś (w krajach anglosaskich, szeroko pojętych) drewniane domy, timber-frame, i nie jestem, ogólnie mówiąc, ślepym wyznawcą drewna... Widzę również wady. Ale to temat na szerszy wątek. Pozdrawiam raz jeszcze.
 10. Exterior baaaardzo mi się podoba. Fajna idea. Kiedyś, na Piotrkowskiej, firma Midel-Contract remontowała jedną z kamienic w taki sposób, że została czysta fasada. Poszedłeś krok dalej, wyszło wg mnie extra. Co do renderów, to pewnie inni więcej Ci powiedzą niż ja, laik... Bardzo fajny projekt. :) Grat. PS - mam lekkie kłopoty z lokalizacją tego w Łodzi. Czy to gdzieś na Kilińskiego? Pomożesz odgadnąć? Choć od mojego dyplomu na PŁ pewnie co nieco się w "Litzmanstadt" zmieniło, ale sentyment do miasta mam wielki i nieustający. pozdrawiam.
 11. What do you want more - blood? :)
 12. mx2

  mieszkanioffka

  Ale odbicia w szybach ładne, ja tak nie umiem. :D
 13. O to to.. Właśnie to miałem na myśli, tylko chciałem być delikatny... :) Z kontrastem wygląda znaaacznie lepiej. A baaaardzo podoba mi się detal cegły z tymi "reliefami" na ścianie przy schodach - mniejsza o render, ale to ładne rozwiązanie, i ciekawy detal. Swoją drogą, to mapping tego rodzaju zabaw wymaga pewnej wprawy, nieprawdaż? Słowem - szacun dla autora. :D
 14. Ot, jak każdy inaczej widzi... :) Ona jest zdecydowanie za jasna.
 15. Na 1. szym obrazku światło na kobiecie nie zgadza się ze światłem ogólnym.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy