Jump to content

Exterior: Jesienna wizualizacja rezydencji


Arkadiusz Kasprzyk

Recommended Posts

Witam,

oto moja pierwsza prywatna wizualizacja wykonana przy użyciu silnika VRay:

 

2015-01-01-wizualizacja-rezydencji-jesien-01.jpg

 

Budynek modelowałem w Blenderze, post processing wykonałem w Photoshopie. Modelując starałem się odwzorować Weston Residnce. Proszę o konstruktywną krytykę tutaj lub pod postem na mojej stronie

http://wizualizacje3d.arkadiuszkasprzyk.pl/jesienna-wizualizacja-rezydencji-o-drewnianej-elewacji/

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem największą bolączką jest pierwszy plan, na którym nic się nie dzieje. Trochę tam pusto i smutno, przydałoby się jakieś urozmaicenie.

 

Jakie różne ludzie mogą mieć przemyślenia... :) Bo akurat chciałem napisać, że jest to jeden z niewielu obrazków bez "przewalonego" pierwszego planu - widać to, co trzeba, nic nie odwraca uwagi.

 

Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim życzę...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajna wizualizacja z ciepłym światłem, właśnie pierwszy plan jest fajny bo nie rozprasza patrzącego jakimiś na silę wepchniętymi krzaczkami, Imo budynek troszkę razi pustotą i brakiem detaliki przydałyby się jakieś lampy zewnętrzne , zaznaczenie metalowej obróbki, przydałby się jakiś niewielki akcent na kilku kółkach i wcale niekoniecznie samochód tylko np quad albo jakiś yunkers :) Arku fajne wejście na forum :)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna rzecz... Długo patrzyłem na ten obrazek bo naprawdę mi się podoba. Jeśli to początek działalności, to naprawdę dobry. Będę trzymał kciuki i śledził Twoje prace. :)

 

... Ale: jak tak dłużej się wpatrywałem, to już zauważyłem co mi nie gra: narysuj sobie (w wyobraźni albo na ekranie) linie zbiegu perspektywy, a zbiegną się one Z LEWEJ STRONY SŁOŃCA. A to z kolei oznacza, że krańcowa lewa ściana, i wszystkie równoległe, te w dużym skrócie perspektywicznym, powinny być zacienione. Są oświetlone.

 

Długo myślałem, wydrukowałem rysunek, przyłożyłęm liniał, sprawdziłem i ... wiem że mam rację. :)

 

Co oczywiście nie zmienia faktu, że obrazek bardzo mi się podoba.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Po za wytkniętym przez kolegę mx2 błędem ze słońcem (chociaż to raczej nie błąd, a czysty artystyczny zabieg nieco oszukujący, ale dobrze wygląda), to cała praca mi się bardzo podoba. Pusty plan pierwszy bez dzieci z piłkami, bez rowerów, bez basenu, jest dla mnie w tym przypadku całkowicie OK. Jak na pierwsze wejście na forum z silnikiem Vray, to jest naprawdę z hukiem i fajerwerkami:) Gratulacje!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy