Skocz do zawartości

Pytanie o technikę wykonania strony


joe20

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę w następującej sprawie:

mam do wykonania pewną stronkę, przy projekcie liczy się koncept graficzny, ma daleko odbiegać od wszelkich szablonów, ma także wykorzystywać grafikę 3d. Stąd moje pytanie do osób znających się na temacie, jakimi językami, mechanizmami powinienem się zająć aby stworzyć coś co efektywnie i efektownie wykorzystuje na stronie grafikę 3d, oraz czy da się to jakoś połączyć ze znajomością 3ds maxa?

 

Kiedyś robiłem coś we flashu, z as3, ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie, i strony ważyły dość dużo. Będę wdzięczny za podanie jakiegoś punktu zaczepienia, poczytam, pouczę się i postaram się wykorzystać najlepsze metody. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A to 3D musi być interaktywne? Może klientowi chodziło o wkomponowanie płaskich renderów elementów 3D w projekt graficzny.

 

Jeśli jednak ma być coś animowanego lub interaktywnego w 3D, to albo flash albo CSS3, javascript, jquery.

Zobacz sobie takie fajne przykłady użycia CSS3 i javascript:

http://tympanus.net/codrops/2013/01/15/3d-image-gallery-room/

http://tympanus.net/codrops/2013/03/07/hexaflip-a-flexible-3d-cube-plugin/

http://tympanus.net/codrops/2012/05/21/animated-3d-bar-chart-with-css3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, interaktywne. Chociaż warsztat dla klienta nie jest taki istotny, i wkomponowanie płaskich renderów też zdałoby egzamin gdyby nie duża objętość takiej strony. A jakie istnieją metody na wykorzystanie wyrenderowanego obrazu obiektów 3d oprócz implementacji video/obrazkow we flashu, bo tylko to dotychczas znałem?

 

To css bardzo ciekawe, wygląda na to, że poczytam o tym wiecej, czy ma ktoś jeszcze linki do przykładów tego typu, albo mógłby podać jaki język się do tego nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cchwilę obecną to jest mały impas. 3D w htmlu raczkuje, a flash staje się mniej popularny. Jeżeli to ma być strona na najbliższe 2 lata i nie musi być kompatybilna z komórkami (w kazdym razie ta czesc 3D) to chyba lepiej flashem to zrobić, ruszy w kazdej przegladarce desktopowej. Jak ma być też na mobilnych to albo robisz w html5 i wyswietlasz komunikat ze trzeba uzyc innej przegladarki alebo robisz alternatywny kontent bez 3D dla tych internautów.

 

Masz jeszce Unity 3D - mozna go odpalić wszędzie niemal ale nie jest domyślną wtyczką więc user musiałby w razie konieczności doinstalowac wtyczkę unity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności