Jump to content

Mental IRAY materiały


Recommended Posts

Witam,

mam pytanie. Ustawiłem scenę w mental ray i przeszedłem na iray i materiał, który emitował światło (nałożony na żarówkę) zniknął. Rozumiem, że iray ma inną bibliotekę materiałów niż mental ray, jak można to jakoś zoptymalizować? Na renderze również znikają cienie, nie mam pojęcia czemu.

 

Drugie pytanie. Czy w mental ray da się renderować po GPU? Czy tylko w Iray?

Kolejne pytanie, jaki renderer jest najlepszy do renderowania po GPU z kartą nvidii ?

Link to comment
Share on other sites

1.Iray ma taką samą, bo posługuje się takim samym językiem(co prawda teraz Nvidia projektuje zupełnie nowy system shaderów, ale to takie tam), Iray o ile się się nie mylę posługuje się inną metodą renderowania niż Mental Ray, a materiał mesh_light czy jak to się tam zwało prawdopodobnie jest nie wydajny lub są z nim inne duże problemy dlatego do czasu przejścia całkowicie na shadery Mila został usunięty. Można to ominąć używając dynamic range kolorów z ustawionym kolorem na biały czy inny z wartością większą niż 1 w V(paleta HSV) nadaną na jakiś solid material.

 

2.Iray technicznie rzecz biorąc to można powiedzieć prawie Mental Ray, a w każdym razie powiedzmy "mental ray do GPU". Mental korzysta z pewnych fiutcherów na GPU(w najnowszej wersji jestem pewien, że dla May'i i zapewne dla XSI) liczy ambient oclusion na GPU

 

3.To pytanie źle jest skonstruowane. Jaki jest najszybszy, najbardziej wydajny, najbardziej intuicyjny da sie powiedzieć, ale nie da się określić jaki jest najlepszy. Najszybszy aczkolwiek niefizyczny jest zapewne Furry Ball, ale on nie jest fizyczny, popularny jest blenderowy Cycles, podobno całkiem niezły jest Octane, jest jeszcze Arion, Vray RT(bardziej do poglądów chyba nadal) oraz Indigo.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Będę musiał przetestować te warianty. W irayu jest możliwe renderowanie tylko progresywne, nie można tego zmienić. Cycles blenderowy bardzo przypadł mi do gustu, gdyż jest pełna dowolność przy ustawieniu opcji renderingu, można ustawiać dowolną rozdzielczość płytek.

 

Wiesz może czemu cieni nie renderowało na irayu ?

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo niestety do May'i nie ma Iray'a, a jakoś nigdy nie chciało mi się kopiować bibliotek od Maxa żeby się to obadać szukałeś odpowiedzi w helpie?

 

Widzę, że nie ma postaram się go poszukać tam pewnie coś znajdziesz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy