Skocz do zawartości

Bubuka - Teczka


BubukaVa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Od jakiegoś czasu namiętnie przeglądam to forum, wreszcie nadszedł czas na własny profil i teczkę!

Chętnie dowiem się, co o moich pracach myślą inni.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za cenne uwagi!

 

tumblr_mpeutjLDcp1sylg46o1_1280.jpg

 

 

tumblr_mpeus0PJQi1sylg46o1_1280.jpg

 

 

tumblr_mpeukx9FGs1sylg46o1_1280.jpg

 

 

tumblr_mpeuh1Im2R1sylg46o1_1280.jpg

 

 

tumblr_mpeufxsiix1sylg46o1_1280.jpg

Edytowane przez BubukaVa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zobaczyłam te prace na innym ekranie i myślałam, że się załamię... Jednak zamiast się chlastać, skalibrowałam ekran i spróbowałam poprawić co się dało. Jeśli ktoś tu jeszcze jest tak durny jak ja, może się uczyć ma moich błędach!

Malunki po "restoracji" :

 

tumblr_mpfk8kfk3m1sylg46o1_1280.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

tumblr_mpfkfbG5631sylg46o2_1280.jpg

 

tumblr_mpfkfbG5631sylg46o1_1280.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

tumblr_mpfkd7Ra7C1sylg46o1_1280.jpg

 

tumblr_mpfkcjpYTl1sylg46o1_1280.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

tumblr_mpfkb7ACLm1sylg46o1_1280.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

tumblr_mpfk9eh6Po1sylg46o1_1280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udam,że wcale mnie nie boli, że moje prace nie wzbudziły żadnychemocji :) wiem, że nie są dobre (jeszcze nie, ale mamnadzieję, że upór i konsekwencja zrobią swoje). Buszowałam wdziale „warsztat”, z nabytą wiedzą udało mi się zrobić to:

 

 

tumblr_mplxfkaXDL1sylg46o1_1280.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Ps. Wiecie może, w jakich rozmiarach tworzy się profesjonalne concept arty?

Edytowane przez BubukaVa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia :) zacznij od prostszych rzeczy, weź na warsztat np. jabłko.

W mojej teczce EthicallyChallenged pojaśnił mi jak się brać za martwą. Świetne rady.

 

Oto one: "Jedno źródło światła (np. lampka) i kostka pomalowana na matowy biały kolor. (oddawanie formy za pomocą światłocienia, cień rzucany, światło odbite na zacienionej ściance)

 

Troche bardziej skomplikowany:

Dodajesz drugą kostkę, kulkę, walec i stopień komplikacji stopniowo wzrasta. Potem bardziej skomplikowane kształty typu butelka pomalowana na matowo biały kolor, ustawisz je koło siebie i robi się jeszcze ciekawiej gdy światło odbija sie w tę i z powrotem pomiędzy obiektami.

 

Dodajesz obiekty (wciąż proste i matowe) pomalowane na jasno- i ciemnoszary i już masz do ogarnięcia jeszcze bardziej skomplikowane stopniowanie waloru, żeby ciemniejsze kostki i kulki się czytały jako ciemniejsze na każdej ściance, w relacji z tymi białymi.

 

Potem stopniowo komplikujesz kształty (ja sobie zrobiłem gipsowy odlew swojej dłoni i wciąż go mam i czasem używam). Albo ustawiasz sobie jakąś kolorową powierzchnię (kartkę na przykład) od której światło się odbija i koloruje zacienioną stronę Twojego obiektu. Następnie inne, trudniejsze materiały, jak odbijające światło, albo załamujące. Kamienie, muszelki, cokolwiek.

 

Tak więc mija Ci kilka miesięcy nauki i zaczynasz czuć się pewniej, może nawet udaje Ci się namalować w miarę poprawną białą kostkę z wyobraźni... Zaczynasz łakomie parzeć w kierunku zagadnienia koloru. Bo do tej pory działaliśmy cały cas w czerni i bieli, na wypadek gdybys się zastanawiała :P Robisz reset i wracasz do prostych kostek ale tym razem są one kolorowe i stoją na kolorowym podłożu. Do całego bałaganu związanego ze światłem odbitym dochodzą komplikacje z oddziałującymi na siebie nawzajem kolorami. Gdyby nie minione miesiące podczas których jako-tako zrozumiałaś światło to zupełnie byś się pogubiła z tym kolorem.

 

No i tu dochodzimy do Twojego ostatniego studium. Mam nadzieję że rozumiesz co miałem na myśli pisząc o wysokim stopniu skomplikowania. Te całe podwaliny, fundamenty i zrozumienie najpierw najprostrzych rzeczy i mozolne wspinanie odróżnia kiepskie prace od takich:

 

http://www.artrenewal.org/pages/salo...page=StillLife

 

Dlatego właśnie należy stopniowac poziom trudności, obiekty wysoce refleksyjne, przeźroczyste, emitujące światło same z siebie i w dodatku oświetlone wieloma źródłami światła to dużo za dużo. Możesz robić trudne tematy kiepsko, albo proste tematy kompetentnie, stopniowo się wspinając. Różnica jest taka że przy drugiej opcji się rozwijasz i w końcu będziesz robic trudne tematy kompetentnie. Czego życzę Tobie, sobie i całej reszcie czytających."

 

Co do rozdzielczości concept artów to jest z tym różnie: +-4000 pikseli dłuższy bok. To zależy też czy mają być z tego też arty promocyjne. Zawsze lepiej pracować w większej rozdzielczości (chyba, że komputer nie da rady), żeby potem nie okazało się, że mamy za małą rozdzielczość a potrzebują większej ;)

 

Upór i konsekwencja zrobią swoje. Zaprzyjaźnij się też z ołówkiem i kartką :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sytuacji sprawy wyglądają trochę inaczej - z ołówkiem i kartką przyjaźniłam się przez lata, a potem przez lata byliśmy w separacji, teraz wszystko sobie muszę przypomnieć, ale nie mogę już patrzeć na martwe natury. Ale masz rację, powinnam przełknąć dumę (chociaż nie wiem z czego ona) i zwolnić tempo. Proste bryły na papierze też teraz rysuję, w perspektywie. Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena rodzajowa ;) oprócz bryłek potrzebuję się trochę rozmalować, daleko mi jeszcze do dawnej swobody. Ludzie, nie wierzcie, że z tym jest jak z jazdą na rowerze :) Nadal mam problem z wyświetlaniem kolorów, na macu wszystko wygląda przepięknie (użyłam preseta adobe rpg 1998), a na laptopie kolory tracą nasycenie, oziębiają się i kontrast też jest mniejszy. Nie wiem, któremu wyświetlaczowi wierzyć... wiecie może jak sobie z tym poradzić?

I tak, wiem, że ten drugi pan wygląda jak w pidżamie, ale miało być szybko i rekreacyjnie.

 

tumblr_mpnsspmuQf1sylg46o1_1280.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

panowie oczywiście malowani z foty, reszta to przetworzony w mojej głowie katalog IKEA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko troche za bardzo paćkasz małym pędzlem. Od dużego do małego to wtedy takiego bałaganu nie będzie. Trochę więcej konsekwencji też bo np materac gdzieś się rozpływa przy nodze. Spróbuj może też troche prostsze rzeczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj użyć lassa, clipping masek- podzielisz sobie obrazek i można śmiało malować bez strachu że się gdzieś "wjedzie".

do poprawy - anatomia , elipsa , perspektywa i to co wyżej zostało już napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dopiero drugi tydzień używam photoshopa do malowania, przedtem tylko liquify i talię mamy na sympatię obrabiałam :) Na listę do poprawy sama mogę też sobie dopisać "planowanie", co - jak sądzę- znacznie ułatwi pracę nad pozostałymi punktami.

 

Piret - staram się przynajmniej 1, nawet 2 dziennie + ołówek, mam zakwasy w przedramieniu i modlę się tylko o to, by to nie był słomiany zapał. To może głupio zabrzmi, ale dzięki temu pierwszy raz od dawna czuję się taka szczęśliwa :)

 

Grass - Z elipsami to faktycznie mój odwieczny problem. Wiem jak kreślić, wiem, że jest do tego tool, ale jak przychodzi potrzeba, by zrobić serię elips w perspektywie to, nie wiem czemu, robię zeza i głupieję :) znacie jakieś zasady co do tego?

 

Serdeczne dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elipsami to faktycznie mój odwieczny problem. Wiem jak kreślić, wiem, że jest do tego tool, ale jak przychodzi potrzeba, by zrobić serię elips w perspektywie to, nie wiem czemu, robię zeza i głupieję :) znacie jakieś zasady co do tego?

 

najlatwiej narysowac poprawny w danej perspektywie prostokat i wpisac wen elipse

 

edit: pomocny tutorial

http://www.automotiveillustrations.com/tutorials/drawing-ellipse-in-perspective.html

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 nowe rzeczy.

Staram się stosować do Waszych rad, szczególnie jeśli chodzi o rozmiar pędzli. Scena w porcie to przeróbka rzeczy sprzed kilkunastu dni.

Grass - na tym zielony pędzle pewnie poznajesz. Zaczynałam go w szarościach, ale dla mnie to chyba nie jest dobra metoda.

tumblr_mq0w8lDxVc1sylg46o1_1280.jpgtumblr_mq0vjbPfk51sylg46o1_1280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności