Skocz do zawartości

Galeria Zwycięzców Speedpainting


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Z dużą radością mam przyjemność zaprezentować Wam galerię zwycięzców wszystkich edycji Tygodniowego Speedpaintingu!

To coś za co zabierałem się długo, jakiś czas temu wstrzymywał mnie wygląd serwisu, ten niedawno został zmieniony i miałem dodatkową motywację, aby to skończyć.

Minibitwa: Tygodniowy Speedpainting

Na pewno są z nami osoby, które mogą nie wiedzieć co to takiego "minibitwa" i Tygodniowy Speedpainting. Minibitwy to cykl konkursów organizowanych na naszym forum przez samych użytkowników. Bez nagród (chociaż były wyjątki), ot tak dla zabawy i nauki!

Idea Tygodniowego Speedpaintingu skupiała i skupia miłośników grafiki 2D i szybkiego "maziania". Technika jest dowolna, należy tylko stworzyć obraz na zadany temat. Zwycięzca danej edycji wymyśla kolejny temat i tworzy nowy wątek. I tak to się wszystko kręci, aż do dzisiaj. Tygodniowy w nazwie wzięło się stąd, że najczęściej nowy temat powstaje z częstotliwością około jednego tygodnia, ale nie jest to regułą.

Tygodniowy Speedpainting miał swoją galerię na forum, ale nie oszukujmy się, prac w tym czasie uzbierało się tyle, że ich przeglądanie poprzez wątek na forum stało się problematyczne. Stąd pomysł wyjęcia takiej galerii na front serwisu. Od tej pory chcielibyśmy, aby każdy zwycięzca dodawany był do tej galerii. Kto wiem, być może dzięki temu zwiększy się również frekwencja tej zabawy!

Dodatkowo mamy pewność, że grafiki nie zginą nigdzie w otchłani internetu. Niestety podczas tworzenia tej galerii nie obyło się bez małych problemów - często użytkownicy zamieszczali swoje prace np. na serwerach, domenach, które już nie istnieją. Ta galeria też ma temu zaradzić! Warto wspomnieć, że spośród 173 edycji, które odbyły się do tej pory brakuje tylko dwóch prac (które myślę, że uda się jeszcze odnaleźć!).

Zachęcam do rzucenia okiem na galerię! Zobaczcie jak wysoki poziom tego minikonkursu utrzymuje się od lat! To naprawdę kawałek historii. Piewszy TSP odbył się 16 grudnia 2006 roku!

Tygodniowy Speedpainting - galeria zwycięzców

Tym samym zachęcamy do brania udziału w zabawie. Być może dodatkowo zmotywują Was słowa jednego z jego uczestników.

[h=2]Marek Okoń (OmeN2501)[/h]Dlaczego warto brać udział w TSP?

Bo to świetna zabawa i świetny trening. Szansa do zapoznania się z ludźmi na forum, do popracowania wspólnie nad jednym tematem, do poznania rożnych (czasem bardzo niekonwencjonalnych) punktów widzenia na to samo zagadnienie. To zastrzyk kreatywności i współzawodnictwa w jednym. Stawka wydaje się na tyle niewielka ze uwalnia twój umysł i pozwala być kreatywnym... Lecz jednocześnie chęć współzawodnictwa jest na tyle duża, że pcha Cię by osiągać coraz więcej i więcej w ciągu tych 90 minut. I niezależnie od efektu końcowego, wiesz, że za tydzień zabawa zacznie się od nowa ;]

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejna edycja już trwa i prowadzi ją Levan: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=89759 (TSP #174).

 

Edit: Zapomniałem dodać, że chcemy z pozostałymi minibitwami zrobić podobnie. Ja wtedy mam nadzieję, że Speedsculpting odżyje. Ale bez wątpienia Speedpainting to najdłużej działająca minibitwa i do tego bardzo aktywna i na wysokim poziomie.

 

Podziękowania dla leandra za hostowanie części prac! Bez tego wydaje mi się, że wiele by już zaginęło na imageshack.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności