Skocz do zawartości

Szukam tutoriali o świeceniu ANALOGOWYM


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak jak w tytule.. Czy znacie może takie strony na których można kupić tutoriale o świeceniu filmowym (mam na myśli coś robionego porządnie nawet kosztem wysokiej ceny np jak Gnomon)

 

Z góry dzięki za odpowiedź!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki Miłosz co do książki to jasne mam ich całą fure:)

 

Chodzi mi np o coś takiego bo zawsze można coś jeszcze wyhaczyć. Sam byłem w szoku jak fajnie się takie rzeczy ogląda np takie:

 

Jak znasz jeszcze jakieś fajne książki o tej tematyce i w ogóle tematyce filmowej to się podziel.

 

Denks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przy szukaniu nie ma co ograniczać się tylko i wyłącznie do filmu - popatrz sobie też pod hasłami np. "stage lighting" - jest pełno pozycji, na pewno coś dla siebie znajdziesz. Bardzo fajną rzeczą jest podejrzenie sobie na books.google przynajmniej spisu treści, ew. formy książki, czy aby na pewno odpowiada. Nie warto również lekceważyć książek dotyczących fotografii, wg mnie zwłaszcza czarno-białej, strasznie dużo daje się fajnych rzeczy wyssać. Co do książek to zobacz sobie jeszcze:

 

"Motion Picture and Video Lighting", Blain Brown

 

"Scenic Design and Lighting Techniques: A Basic Guide for Theatre", Chuck Gloman i Rob Napoli (ale jeśli dobrze pamiętam nacisk tutaj był głównie na scenografię, ale warto sprawdzić)

 

"Scene Design and Stage Lighting", R. Craig Wolf i Dick Block, tutaj podgląd:

 

http://www.amazon.com/dp/1111344434#reader_1111344434

 

 

Co do takiego zbioru samych "smaczków" - nic nie przychodzi mi do głowy, tym bardziej w formie video. Jak coś mi wpadnie to jeszcze podeślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności