Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu (ok miesiąc) zacząłem zabawe z maxem, jako że są wakacje postanowiłem nauczyć się czegoś przydatnego w wolnych chwilach ;) To mój debiut, czekam na opinie ^^

 

lazienka.jpg

zrecznikiem.jpg

3dmax+vray

Edytowane przez pAV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oświetlenie! Pierwsze co rzuca się w oczy to czarna plama cienia pod zlewem. Poza tym, że cienie są zbyt czarne, to jeszcze bardzo ziarniste. Osobiście pracuję w blenderze, ale wygląda to dla mnie jak ustawienia antyaliasing, ilość sampli czy coś w tym stylu. Co do oświetlenia ogólnie polecam książkę "Digital Lighting & Rendering" autor Jeremy Birn. Powodzenia w dalszej nauce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć pAV. powiedz coś więcej na temat pracy. czy sam robiłeś modele, materiały, etc, czy to są gotowe rzeczy producentów? Na pewno musisz popracować nad ustawieniami renderu i pewnie oświetlenia. ziarno nie z tej ziemi. nie jestem pewien czy dobrze widzę, ale Twoja wanna chyba będzie napełniana baterią umywalkową. Jeśli tak, to zajmie wieki :) raczej niespotykane rozwiązanie. Lepiej zrób (lub ściągnij - nie wiem jak działasz) wannową puravidę z hansgrohe. Lepiej trzymać się jednej kolekcji w tym samym pomieszczeniu. bateria przy umywalce chromowa, a umywalkowa... satyna? pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... soł. Jeśli chodzi o modele to wszystko co tu widać robiłem samemu, z blueprintów :) Bateria umywalkowa jak zauważyłeś to właśnie puravida, umywalka+szafka i lustro to z kolekcji opoczno bilbao, wanna- marmerite rita. Jeśli chodzi o baterie przy wannie to powstawała ona prawie na samiutkim końcu, a jako że właściciel owej łazienki jeszcze nie wybrał baterii wolnostojacej (wszystko w trakcie realizacji) to przyznam się bez bicia że jest to efekt mojego lenistwa, gdyż zrobiłem ja roboczo tak żeby była, z obrazka z googli, nie wnikałem czy to wolnostojąca czy nie :/

 

Materiały pobrałem z vraymaterials.de, jedynie kafelki na podłodze i ścianie to z kolekcji paradyż travena mogano, ale jak widać też nie za bardzo to wyglada, ni to fug, ni to jakiegoś połysku..

 

No i odniosę sie do tego materiału na baterii umywalkowej, zauważyłem to dopiero po wstawieniu renderu, gdzieś mi uciekł materiał, pewnie kliknąłem przypadkiem przy zaznaczaniu obiektów i zamiast białego ceramicznego materiału jest szary, i fakt, razi po oczach ;c

 

ustawienia renderu są do dopracowania, ale jak mówie, dopiero jestem na początku mojej drogi, w czerwcu jeszcze nie wiedziałem co to funkcja editable poly, o zastosowaniu nie mówiąc :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności