Skocz do zawartości

Laptop: 6000-8000zl


Gość Kaktuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym spytać się was o radę. Jestem Grafikiem, głównie pracuję w takich programach jak PS, AI, ID. Do tego czasami składam filmy w premierze oraz afterze jak i zdarza mi się pracować z grafiką 3d w Cinemie3d.

 

Stoję aktualnie przed kupnem komputera. I mam ogromny dylemat dotyczący jego wyboru.

 

Ostatecznie między wieloma modeli zostały mi tylko dwa modele które biorę pod uwagę.

Macbook Pro albo Lenovo thinkpad w530.

Laptopy raczej w kofiguracji z 8-16GB ram dysk albo 500 7200rpm albo 256 SSD.

Różne są tylko karty Mac z GT650M 512mb vs Nvidia QUadro K2000M 2gb.

 

Czytałem że lenovo świetne laptopy z naprawde dobrą matrycą i wydajnymi podezespołami, ale cholernie ciężkie bydle+ duży i ciężki zasilacz do tego Windows.... (tak jestem zirytowany tym systemem).

Z kolei osoby posiadające maca chwalą go za jego niezawodność jakość wykonania, system oraz małą awaryjność.

 

Może warto by było poczekać do momentu officjalnego wypuszczenia OS X Maveric ? Szczególnie gdy opocjonalnie jest do wyboru Win8...

 

Czy mogę prosić o opinie osoby które już pracowały na Macu w grafice i dlaczego akurat wybrały maca. W czym jest lepszy. Ogólnie każdy konstruktywny komentarz bardzo mi pomoże w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja mam lenovo w520. po kalibracji ekranu jest absolutnym wypasem, ma FHD (wolał był 1200 w pionie ale takie czasy... przerzuciłem pasek od windowsa na prawo i jest okay) przyjął 32gb ramu!!!

zawsze uważałem, że laptop nigdy nie będzie nawet namiastką stajonarki a za sprawą tego thinkpada powoli zmieniam zdanie ;) na maku nie pracowałem bo nie ma na niego maxa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie pytanie czy koniecznie laptop? Bo serio jeśli nie mieszkasz w 2 krajach tak jak np ja że co 3 miesiące jestem raz w Polsce raz we włoszech mam na myśli masz stały dom jeden. do któego możesz codzieńnie wbić to bierz stacjonarkę.. napoczątku jarałem się mobilnością myślałęm sobie a pomodeluje sobie na plaży w klubie czy barze, mimo tego że znałem właściciela i miałem najlepsze możliwe miejsce z gniazdkiem i spokojem i cały stolik dla siebie to prawdę mówiąc po 5H i paru drinkach nie zrobiłem w sumie nic konkretnego. A do Poczty przeglądania facebooka odpisywania maili czy konferencji ze studiem na skype iphone w zupełności spepłniał swe zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak, miałem stacjonarkę i wiem że to byłoby wydajniejsze rozwiązanie. Jednakże zawsze musiałem sobie tak rozkładać czas żeby być w domu żeby coś dokończyć. Szczególnie jak spędzałem mnóstwo czasu na uczelni. Często używam laptopa przy zleceniach (projektor itp). Lubię mobilność jaką daje mi laptop. Nie jest mi aż tak bardzo potrzebna bardzo wydajna stacjonarka bo nie zajmuję się grafiką 3D profesjonalnie. Wykorzystuję ją raczej do rozwiązań później 2D. Często pracuję na wysoko jakościowych plikach i wideo dlatego potrzebuję dużo RAM'u.

Jeszcze apropo pracy czy możecie mi powiedzieć jaki realny wpływ ma karta graficzna na obróbkę grafiki 2D i 3D bo już się pogubiłem nieco. Jaką rolę odgrywa karta w pakiecie Adobe a jak przy programach 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adobe ostatnimi czasy zostało akcelerowane przez GPU, Nvidie Cuda, nie iwem czy wspierają też radeony.

Blender np ma możliwość renderingu na GPU co jest naprawdę szybkie też tylko Nvidia. To samo silnik renderujący Octane.

Radeony są dobre w OpenGL i OpenCL a to przekłada się na płynność viewportu.

 

jednakżę AMD i mobilne procesory to bardzo kiepskie połączenie. Dlatego bym wybierał tylko intela i tylko nvidie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest dwóch praktycznie równorzędnych kandydatów w kategorii profesjonalny notebook do prac graficznych - jeden to Lenovo W530 http://www.kuzniewski.pl/k1009,lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-w-thinkpad-w530.html - najważniejsza wada to matryca 15,6", niektórzy potrzebują jednak maszyny z trochę większym ekranem. Jako alternatywę widzę HP EliteBook 8770w z 17 calową matrycą, procesorem czterordzeniowym i IPSem; http://www.kuzniewski.pl/k1032,hp-elitebook-elitebook-8770w.html W sumie nie widzę ciekawszych propozycji dla grafika w tej chwili na tej półce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę swoje pytanie do tego wątku bo w sumie jest bardzo podobne. Potrzebuję Laptopa za 6000-8000 zł, sprzętu używam do renderingu Max+Vray, Photoshop, Autocad. Wielkość ekranu bez znaczenia bo i tak będę podpinał duży ekran. Głównie renderuje od czasu do czasu coś modeluje. Nie przekonujcie mnie do stacjonarnej stacji roboczej bo taką już mam. Rozważam zakup Della Precision M6700 z procesorem i7-3740QM i Quadro K3000M, ale czytając ten wątek chyba lepiej kupić coś z Nvidią, znalazłem coś takiego http://allegro.pl/xnote-p170sm-i7-4700mq-gtx-780m-8gb-ram-sshd1000gb-i3539689227.html co wy na to ? Muszę kupić sprzęt do końca tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również rozważałem zakup xnote ale koniec końców stanie na dellu m4700.

Poczytaj opinie nt. bluemobility - firmy sprzedającej xnote.

Poprzednia firma którą prowadzili i sprzedawali "składaki" zwinęła się zostawiając ludzi na lodzie bez gwarancji (info bodajże z forum notebokcheck).

Wydaje mi się że już lepiej kupic DELLa Refurbished z 3-letnią gwarancją NBD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzekałem się że będzie laptop, przysięgałem sobie że już nie będę jeździł z tym pudłem i co!!!! Zrobiłem testy i wyszło mi że różnica w prędkości jest aż 40%. I tym oto sposobem jestem właścicielem:

 

PROCESOR CORE i7-4930K 3.40GHz LGA2011 BOX (@4,2-4,5GHz)

ASUS P9X79 Intel X79 LGA 2011

ASUS GeForce GTX 760 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP

KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 4x8GB

SAMSUNG DYSK SSD 840 PRO Series 128GB SATAIII

HDD SEAGATE 1TB ST1000DM003 SATA III 64MB

DVD-REC LITEON iHAS120 SATA CZARNY BULK

BE QUIET! SYSTEM POWER 7 700W (BN146) 80+ SILVER

CM STORM obudowa komputerowa Storm Scout 2 (niestety dla graczy ale nic rozsądnego nie ma)

Chłodzenie CPU Armagedon + Noctua lub wyżej

System Win 7 Pro 64 PL

 

Ale obudowa ma przynajmniej uchwyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności