Skocz do zawartości

laptop: 3000-6000


Gość serwet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam laptopa, który będzie sprawnie działał przy obsłudze programów 3Ds max + V-ray, Rhinoceros + V-ray, Photoshop, Revit, Autocad. Laptop będzie intensywnie użytkowany i często przenoszony. Zależy mi na laptopie, na którym będę w stanie pracować na wielu programach jednocześnie (np. rendering w tle + photoshop).

 

Poprzednim laptopem jaki miałem był Dell studio 17" i mam bardzo złe doświadczenia (bardzo powolny, wentylator hałasował, kiepskie wykonanie- laptop dosłownie się rozpadał; za to bardzo dobra bateria). Polecano mi do grafiki MacBooki, jednak ich cena jest zbyt wysoka. Czy ich cena jest rzeczywiście adekwatna do jakości?

 

Czego oczekuję od laptopa:

 

  • procesor czterordzeniowy
  • 16GB RAM (ewentualnie 8GB)
  • HDD 7200RPM/SDD
  • bardzo duża rozdzielczość matrycy, full HD, dobra jakość wyświetlania kolorów
  • najlepiej 15" (ewentualnie 17" - bardzo ważne jest żeby laptop był w miarę lekki - max 3kg - częśto będę go przenosić)
  • dobra bateria, długowieczna
  • grafika dedykowana

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Edytowane przez serwet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem nie ma baterii, które przeżyją wszystko. One się po prostu zużywają. Tym bardziej przy takim sprzęcie który będzie połykał prąd, daj spokój tej baterii,a jak już zauważysz znaczący spadek to ja wymień, przy tych kwotach to nie jest koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma baterii, które przeżyją wszystko. One się po prostu zużywają. Tym bardziej przy takim sprzęcie który będzie połykał prąd, daj spokój tej baterii,a jak już zauważysz znaczący spadek to ja wymień, przy tych kwotach to nie jest koszt.

 

A jakaś porada odnośnie modelu laptopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7945004_techniczne

 

Karta nie jest jakaś super chiper ale do tego wystarczy.

Co ciekawa ten laptop jest hybrydą! Posiada dysk SDD! a w aplikacjach autodesku to super sprawa :D Tylko czy 24 giga to niezamało ;/

+ 1000gb hdd

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7161898_techniczne

 

dużo mocniejsza karta graficzna, przedostatnia jaką można wpakować do laptopa ale brak dysku SDD tylko 750gb na HDD też ramu trzeba będzie dołożyć no i kosztuje 6000tyś.a tamten 4tyś.

 

 

Oba komputery mają najnowszej generacji procesory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności