Jump to content

Zestaw PC: 3dsmax - duża ilość obiektów - budżet to ustalenia


andrey777

Recommended Posts

Witam

 

Poszukuję informacji/pomocy z wyborem sprzętu do firmy, w której jestem lead 3d tech artist. Problem jest taki, że potrzebujemy sprzęt do bardzo specyficznej pracy/projektu. Potrzebujemy wrzucić do jednej sceny w maxie ogromne ilości obiektów (większość jest bardzo prosta), ale na obecnym sprzęcie max zaczyna wymiękać przy 20-30k obiektów. Założenie to wrzucenie pewnie z 200k obiektów, podzielonych na ~2000 warstw. Ilość poly nie jest wielka, pewnie z 3-4 milliony. Odpada proxy albo inne sztuczki, bo nie renderujemy nic z tego, tylko eksportujemy dalej do innych aplikacji.

Potrzebujemy móc spokojnie pracować z taką sceną, tzn edytować obiekty, wyświetlać wszystkie na raz.

 

I teraz pytanie:

Czy ktoś miał doświadczenie z scenami takiego typu? Jaki rodzaj sprzętu jest w stanie pociągnąć tak wielkie sceny.

Czy lepiej sprawdzi się tutaj? Inwestować w sprzęt typu Xeon (nawet w konfiguracji wieloprocesorowej) i karty quadro, czy lepiej złożyć jakiegoś potwora typu "growego" z mocnym i7 i kartą/kartami GF?

 

Z góry dziękuje

Andrzej Skibiński

3D Tech-Artist

Sito Poland

Link to comment
Share on other sites

Workflow jest dokładnie taki jak potrzebujemy, nie mogę zdradzać szczegółów projektu, ale jest on bardzo specyficzny. 3dsmax służy jako narzędzie do stworzenia automatycznie w innym programie odpowiedniej struktury danych/modeli.

Prosiłbym bym o informacje o sprzęcie od osób, które miały styczność z takimi scenami, i potrafią udzielić konkretnych odpowiedzi, a nie komentowanie metodologii pracy. Dzięki

 

matszklar

Sprzęt byłby wykorzystywany także w pracy z innymi scenami (nazwijmy je normalnymi :) ), ale byłby to bardziej efekt uboczny. Szczególnie że projekt do którego go potrzebujemy, będzie się ciągnąć pewnie jeszcze dość długo i/lub będziemy mieli kolejne projekty tego typu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy