Skocz do zawartości

Nowy czy używany Laptop za ok. 3200 zł


DeltiX

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem studentem architektury i szukam laptopa do cada, sketchupa, vray, maxa, ps. Generalnie za jakiś czas kupię z całą pewnością stacjonarnego ale, wtedy chcę wydać trochę więcej kasy na niego i dostać coś dobrego. Teraz potrzebuję lapka z którym mogę pójść na politechnikę, pobawić, pouczyć się w wyżej wymienionych programach. Nie przeszkadza mi ciężar i wielkość urządzenia. Najbardziej liczą się parametry. Znalazłem dwa ciekawe Dell'e, ale są z przed kilku lat i w rankingach ich podzespoły wypadają średnio. Tu moje pytanie, (1)czy wiecie jak w praktyce te urządzenia się sprawdzą przy pracy z powyższymi programami w porównaniu z używanymi, ale nowszymi laptopami w podobnej cenie(ok. 3000 zł)?

(2)Oba laptopy na pewno dobrze się sprawdzą w Cadzie, ale co z 3dmaxem i vrayem?

(3)Tak z ciekawosci jak te karty graficzne sprawdzają się w nowych gierkach?

 

Pierwszy z nich to DELL PRECISION M6400(http://www.dell.com/us/dfb/p/precision-m6400/pd).

W wersji którą mogę kupić posiada:

 

Procesor - Intel® Core™2 Duo Processor T9400 (6M Cache, 2.53 GHz, 1066 MHz FSB) - http://ark.intel.com/pl/products/35562/Intel-Core2-Duo-Processor-T9400-6M-Cache-2_53-GHz-1066-MHz-FSB

 

Grafika - NVIDIA Quadro FX 2700M( 512mb up to 2Gb) - http://www.nvidia.pl/object/product_quadro_fx_2700_m_pl.html

 

(w poniższych punktach nie znam dokładnych modeli cześć)

 

Ram -10gb ramu ddr3

 

Dysk Twardy - 2x500gb 7200 obr.

 

Matryca - 17,3' 1920x1200

 

 

Drugi to Dell PRECISION M4500 (http://www.dell.com/us/business/p/precision-m4500/pd).

W wersji którą mogę kupić posiada:

 

Procesor - Intel® Core™ i7-620M Processor (4M Cache, 2.66 GHz) - http://ark.intel.com/products/43560

 

Grafika - NVIDIA Quadro FX 880M (1Gb up 4 Gb) - http://www.nvidia.pl/object/product_quadro_fx_880_m_pl.html

 

Ram - 8GB DDR3 (2x 4GB Samsung PC3-10600S 1333 Mhz)

 

Dysk Twardy - Western Digital 250GB SATA WD2500BEKT 16MB cache 7200 rmp

 

Matryca - 15.6" LED matowy rozdzielczość 1920x 1080x

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez DeltiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie, ponownie proszę o pomoc, może tym razem dostanę jakąś podpowiedź. Udało mi się zaleźć takiego używanego laptopa:

 

(opis sprzedawcy)

Dell Precision M6500

-Matryca 17" 1920x1200 - RGB - 16MLN kolorów

-Grafika NVIDIA QUADRO FX3800 - 1GB pamiec wlasna (turbo cache do 3071MB,

razem 4,1GB)

-Procesor Intel i7 X920 2.0GHz (max. do 3.2GHz), 8 rdzeni po 2GHz

-12GB RAM DDR3

-DVD-RW / Blue-ray

-Klawiatura podswietlana

-Bateria oryginalna

-Kamerka

-500GB 7200rpm WD Black - 5 lat gwarancji

-zasilacz oryginalny 240W

-Windows 7

 

Cena:3200zł

 

Mam pytanie:

-W różnego rodzaju testach procesor i taka karta graficzna jak powyżej wypadają gorzej od tej zamontowanej w nowej ze sklepu Toshibie(http://www.saturn.pl/notebook-toshiba-satellite-l50-a-16q,id-883204), ale wiadomo że to są dwie inne kategorie laptopów. Powyżej mamy stację roboczą, a w Saturnie rozwiązanie konsumenckie. Który waszym zdaniem lepiej sprawdzi się w takich programach jak PS, SketchUp,AutoCad, Max, V-ray, czy Lumion(program na silniku z gry)?

(zakładając że w obu będzie tyle samo ramu)

 

Przejrzałem forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w postaci paru słów na temat tego Della i porównania go z nowszymi urządzeniami. Mam mało czasu, dzisiaj muszę się zadeklarować co do kupna tej stacji robczej.

Edytowane przez DeltiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeszcze jeden:

http://allegro.pl/dell-precision-m6600-i7-2620m-quadro-4000m-i3656952976.html

 

To są bardzo dobre laptopy. Mam takiego od kilku miesięcy. Specyfika takich komputerów jest to, że dobrą infrastrukturę okupiają gorszym wykończeniem. Masz 3 porty USB3.0, do których możesz podpiąć i zasilać trzy dyski jednocześnie (czego nie potrafi większość maszyn do grania choćby miały 10 portów s-sata), ale głośniki są słabe a matryca wcale nie taka rewelacyjna. Do tego obudowa Delli pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z HP na przykład. Jest delikatna i łatwo się rysuje.

 

Natomiast jeśli chodzi o procesor, chłodzenie, możliwość rozbudowy etc., trudno jest znaleźć coś lepszego od laptopów z tej klasy (tj. biznesowej) zarówno hp, della jak i pewnie paru innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia infrastruktury w laptopie. W stacjonarnym bym nie miał problemu, po prostu tego procka i tę kartę graficzną bym wpiął do lepszej płyty głównej i zamontował wydajniejsze chłodzenie. Niestety kupując laptopa, mam do wyboru wyłącznie gotowe zestawy. Pytanie czy ta lepsza infrastruktura wynagrodzi trochę gorszę części w postaci już paru letniego procka i grafiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia infrastruktury w laptopie. W stacjonarnym bym nie miał problemu, po prostu tego procka i tę kartę graficzną bym wpiął do lepszej płyty głównej i zamontował wydajniejsze chłodzenie. Niestety kupując laptopa, mam do wyboru wyłącznie gotowe zestawy. Pytanie czy ta lepsza infrastruktura wynagrodzi trochę gorszę części w postaci już paru letniego procka i grafiki?

 

To już Twoja decyzja. Ja w życiu nie kupiłbym do pracy plastikowej zabawki dla graczy, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Wolę pracować na wolniejszym nieco sprzęcie a pewniejszym. Miałem trzy takie monstery (dwa HP i teraz dell) i wszystkie wytrzymywały lata ciężkiej pracy nie robiąc nigdy problemów ze sterownikami czy podzespołami. Fakt, jeden zapalił mi się w rękach, ale to moja wina była (i dało się go naprawić!) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100% Symka, do pracy tylko laptopy z serii biznesowych. Na studia sam się zastanawiałem czy kupić tani nowy laptop za 1300zł , z trochę lepszymi bebechami, czy starego della d630 ( biznesowy ) o trochę gorszych parametrach. Zdecydowałem się na della d630. Upuściłem już dwa razy laptopa na podłogę , i uszkodziłem podłogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko chodzi o trwałość wykonania. W laptopach konsumenckich padają często układy graficzne i zdarza się, że powodują różne konflikty choćby nawet z przeglądarką FireFox. W klasie biznesowej jest o wiele lepiej z kompatybilnością podzespołów. Ja polecam HP'eki z serii EliteBook mające kartę QUADRO lub FirePro, ciężko znaleźć jakąś okazję z HP, bo jest ich mniej niż Delli na allegro i raczej mało kto chce ich się pozbyć. Mój wysłużony Elitebook 8530w robi za serwer na surowym strychu pracując 24h długo bez restartu w trudnych warunkach np. w tym lecie dochodziło do 40*C w strasznej duchocie, a o temperaturze minusowej nie wspominam bo sprzyja sprzętowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blagam przereklamowany marketing. Mialem okazje pracowac na takim workowym lapku. Za 5tys. Dno dno i jeszcze raz dno, waga miliard, mulil. Quadeo to jedna wielka sciema, chyba ze pracujesz w solid works.

 

Lepiej kup dobrego lapka gamingowego. Mocny procesor i5-i7 a nie jakies stare badziewie. (Mniej sie grzeje przez to) nowoczesny uklad graficzny, to samo jakis gtx i mistrz bedzie.

 

A te mity o tym ze sie przegrzewaja to miedzy bajki. Obecnie nowe laptopy maja dobre chlodzenie. Studiuje we wloszech mam lapka za 2300 bo lepszy mi nie potrzebny, temperatura to glownie powyrzej 23 stopni w lato 30. Renderowalem na cpu+gpu. Hybryda render luxrender, 3 dni bez przerwy i nic. Laptopa mam juz poltora roku. Latam miedzy wlochami a polska sporo + biore codziennie na uczelnie w plecaku.

 

Wazystko dziala nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kramon: Napisz nam jakiego masz tego lapka? I daj zrzut z GPU-Z chętnie zobaczę, co tam ubóstwiasz w tych konsumenckich. Żeby się nie okazało, że nazwa super, a szyna 64bit i przepustowość poniżej 10GB/s jak to w niektórych nowych układach występowało.

 

Najlepiej układ graficzny sprawdzić w żywiole jeśli jest możliwość zapuszczając na nim monitoring tylko dwie kamery CCTV w rozdzielczości 640x480 nadające w MJPEG przez 24h po miesiącu można się przekonać co laptop jest wart. Ja codziennie mam styczność z generowaniem wielowątkowym grafiki i nie wyobrażam sobie pracy z mało stabilną grafiką, już wolę generować 400FPS ~800x600 na sekundę przy użyciu dwóch Xeon'ów na stabilnej serwerowej karcie graficznej 16MB.

 

W grach konsumencie są ok, na krótką metę, przy ciągłej zabawie częściej występują problemy, lepszy wolniejszy, ale stabilniejszy biznesowy (ale nie jakiś taki procek super, a grafika zintegrowana Intela HD etc. tylko Quadro czy FirePro wchodzi w grę).

 

Ja swoją przygodę z konsumenckimi zacząłem w bardzo ekstremalnych warunkach.

W 2010 roku na Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski instalując pod siedzeniem okrojonego laptopa z kamerą i mikrofonem transmitowałem obraz, dźwięk i dane z gps'u do serwera matki za pomocą iPLUS'a (w Polsce) lub T-Mobile (za granicą), gdzie potem matka odbierając obraz narzucała na niego dodatkowo grafikę (np. informacje o okrążeniu, pozycji zawodników itd.) w czasie rzeczywistym i dalej jako strumień audio-wideo transmitowało się w czasie rzeczywistym do widzów. Chyba nie muszę dalej pisać do jakich temperatur dochodziło pod siedzeniem i jaki sprzęt w końcu spisał się na medal.

Wyglądało to tak:

 

Obecnie cenię sobie Quadro i FirePro za stabilność i to, że nigdy mnie nie zawiodły, choć są drogie i w swojej klasie cenowej do gier nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po. 1 koles bedzie pracowal na grafika 3d a nie obrobka filmow. Jak chcesz cos renderowac miesiac, to nie uzywasz do tego laptopa tylko farmy. Albo kupujesz solidnego pieca do tego.

 

Chodzi mi glownie o to ze, laptopa wymienia sie po 2-3 latach. A zarowno konsumenckie jak biznesowe wytrzymuja ten okres bez problemowo.

 

Gadasz o tej przepustowosci i tak dalej. Ja w swoim lapku za 2tys mam strasznie slaba karte graficzna gt620m ale wystarcza moge pracowac przyjemnie, do tego mam i5 i git. Ten laptop za 5tys mial jakies quadro nie pamietam dokladnie modelu, ale cos z dolnej polki bo lap za 5.

 

Scena ciela mi sie bylem osobiscie zdziwiony. Jezeli aplikacja nie ma specialnych sterownikow pod quadro jak no solid works to no szkoda kasy.

 

Co do stabilnosci koles nie bedzie pracowal w aucie wyscigowym.

 

Ja pracuje we wloszech gdzie temperatura 27+ jest norma i nie mam problemu.

 

Co do 64 bitow.

 

W laptopie za 3500zl na luzie bedziemy mieli karte gtx 760m ma ona 128 bitow. Mocniejsza 780m ma 256

 

 

Jeszcze jest 3 opcja. Kupic cage laptopowy i se zlozyc tak jak by ci sie podobalo ;)

Edytowane przez Kramon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności