Skocz do zawartości

3ds Max - teksturowanie modeli z Turbosmooth


goat91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcialbym zeby ktos mi wyjasnil jak sie powinno poprawnie teksturowac. Dotychczas mialem taki pipeline: modelowalem obiekt low poly --> nakladalem na niego modyfikator Unwrap UVW (rozkladalem ufalki :D) --> nakladalem na model modyfikator Turbosmooth, bo wiekszosc moich modeli low poly jest skonstruowana tak ze lepiej wygladaja z tym modyfikatorem --> malowalem tekstury w Ps --> nakladalem zrobiona teksture na model. Problem jaki z tym mam jest taki ze o ile tekstura na modelu low poly wyglada jak nalezy o tyle po turbo smooth rozciaga sie w niektorych miejscach. Z tego co tez slyszalem nie nalezy unwrapowac modeli z turbosmooth. Czy wiecie jak da sie to obejsc?

 

Pozdrawiam,

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

https://plus.google.com/u/0/photos/117070294523276041057/albums/5709129581664073521/5938103498045139346?pid=5938103498045139346&oid=117070294523276041057

 

Moze ten obrazek pomoze lepiej zrozumiec o co mi chodzi. Gorne zunwrappowane(bez Turbosmootha), a dolne to samo tylko z Turbosmoothem. Zdecydowanie widac gdzie sie rozciagnelo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowalem obrazki ktore ilustruja moj problem. Ma ktokolwiek pomysl co zrobic zeby ta tekstura po Turbosmoothie sie nie rozciagala na rogach? Na razie jedyne co udalo mi sie samemu wymyslec (przyklad na szescianach) to zeby wymodelowac model pod Turbosmootha, zunwrapowac wersje low poly[1], nalozyc Turbosmootha, zkolapsowac wszystko do Edit Poly, zunwrapowac jeszcze raz[3] (o tyle dobrze ze po TS UVki dalej wygladaja jak te z low-poly tylko sa gestsze, wiec nie ma konca swiata z unwrapowaniem ich), usunac niepotrzebne egde loopy (zeby model nie byl taki ciezki, bardziej przyjazny do animowania). Szesciany tylko ilustruja moj problem. Ostatnio modeluje taka lampe olejna i mam z nia identyczny problem; tekstura mi sie rozciaga na brzegach :/ Co robie nie tak? HELP!

 

texturing_problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności