Skocz do zawartości

Mieszkaniówka


voyas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam dzisiaj do oceny mieszkaniówkę. Projekt od zera do wizualizacji powstawał w zaledwie 5 dni wiec tempo dość niezłe. Niestety nie będę do tego tematu wracał bo inwestor klepnął koncepcję, ale chętnie przeczytam wszelkie uwagi aby następne wizualizacje były lepsze.

Soft 3dmax+vray+PS

 

2etm.pngUploaded with ImageShack.com

mm51.pngUploaded with ImageShack.com

r2hs.pngUploaded with ImageShack.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jedyne co w tej pracy nie leży to ten super czysty budynek,materiały na nim są trochę plastikowe i nierealne o jeszcze trochę pusto w tym bloku jakieś rolety zasłony coś na balkonach przydaliby się także ludzie , a tak to praca ładna typowa katalogowa wizka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

skalpel3d-niestety nie mogłem pozwolić sobie na zabawę z bumpem tynku na ścianach budynku bo na mojej maszynie wydłużyło by to czas renderu a nie chciałem ryzykować. A swoją drogą pisząc, że są czyste to masz na myśli brak jakiś zacieków? Czy takie odtworzenie realnego wyglądu budynku jest mile widziane na wizkach "katalogowych"? Co do reszty to przyznam, że nie pomyślałem o zagospodarowaniu okien, a to słuszna uwaga. Na ludzi brakło mi czasu niestety.

siwy- czemu określiłeś te balkony mianem kartonowych? chodzi o ich formę? czy coś innego? i co może się zdarzyć przy wykonywaniu że nie będą już tak ładnie wyglądały. Może warto coś uwzględnić skoro już o tym wspomniałeś

porti- co do żywopłotu to dużo psów dbało o niego aż nadto :)

Mam jeszcze takie pytanie. Ile takie trzy renderki byłyby warte na wolnym rynku. Ile mniej więcej trzeba byłoby za to zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartonowe, bo pozbawione obróbek. Takie balkony w polskich warunkach ciężko zrobić bez obróbek a jak już się uda to po roku brzegi będą czarne od zacieków. Zwykle robi się to tak:

balkony.jpg

 

Czasem mniej czasem więcej tej wystającej blachy, czasem z płytek ale bez niczego nie zaleca się.

 

Ale to taki off top bo wiadomo że wizki mają być ładne i nieraz się niedopowiada niektórych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no rzecz jasna obróbki w rzeczywistości będą. co prawda prawdopodobnie bez rynien bo by fatalnie to wyglądało. Nie mniej jednak nie wydaje mi się zeby to bardzo wpłynęło na odbiór ogólny tych balkonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normal mapy raczej nie wydłużają czasu renderu a na pewno miałbyś dosyć ładny efekt chropowatości, dodanie lekkiego dirta też by ci nie zaburzyło efektu nowości nie mówię o tworzeniu zacieków bo tu najczęściej klient sam określa co che dostać czy ma być domek czyściutki czy jednak po jakimś czasie użytkowani, niestety takie czyściutkie domy potrafią odrealnić wizualizacje i położyć jej klimat który zapewniało otoczenie:). To co pokazał Siwy na pewno by dodało troszkę smaczku samemu budynkowi, co prawda nie tak detalicznie ale w tym bloku w ogóle brakuje rynien czyżby były obudowane? dwa jak byś dodał takie delikatne dodatki jak odgromnik jakieś elementy monitoringu było by ładniej. no i przydałoby się troszkę życia kilka osób wrzuconych i już byś miał śliczną wizualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpel3d jestem jeszcze za cienki w uszach żebym mógł z góry sobie określić co mi wydłuży czas renderu a co nie. 3ds jest jeszcze dla mnie w niektórych kwestiach poligonem doświadczalnym... Jak do tej pory stosowałem zwykłego bumpa to różnica w czasie renderu była. nie spodziewałem się ze przy normal mapach będzie lepiej. Następnym razem na pewno spróbuję

Co do detali to najnormalniej miałem za mało czasu. Z założenia chciałem uzyskać skończoną całość ponieważ cała koncepcja powstawała w 5 dni(począwszy od poprawek w zagospodarowaniu, poprzez wymyślenie wstępnej bryły, opracowanie mieszkań, zmontowaniu bryły z mieszkaniami, przejście do 3d, render, postpro). Oczywiście nie wiem jak dla was ale dla mnie wykonanie koncepcji w takim czasie było wyzwaniem. Zdaję sobie sprawę z niektórych braków i ciesze się że wytykacie mi inne o których nie pomyślałem nawet(np zagospodarowanie okien...) Następnym razem może uda mi się wygospodarować więcej czasu na dopracowanie detali.

Co do rynien to w budynkach powyżej 15 m wysokości dachy powinny mieć spadki umożliwiające odpływ wody do wewnętrznych rur spustowych. (paragraf 319 warunków tech.) w związku z tym z założenia woda odprowadzana jest do wewnętrznych szachtów i dalej do kanalizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę filozoficznie - nie wiem, czy lepiej prezentują się "plastikowe" czyste bryły czy brudny tynk, z plamami po moczu, graffitti, etc. Realizm ma swoje granice. Nie chodzi o to, żeby sprzedać OBRAZEK, tylko ARCHITEKTURĘ. Ale to tylko moje zdanie, a pewnie będę w mniejszości.. :) Mnie osobiście podobają się nieco odrealnione prezentacje, choć i tak wszystko zależy od konkretnego przypadku. Ciężarówka STAR nie jest ani lepsza, ani gorsza od PORSCHE'a, wszystko zależy od tego DO CZEGO SŁUŻY. DO wożenia gruzu jest gorsza.

 

Specjaliści od renderów chyba troszkę zbyt dużą wagę przywiązują do obrazka, a to jest TYLKO kolorowy dodatek, marketing. Ale potrzebny dodatek. :D

 

- na pierwszym ujęciu masz idealnie pionowe linie, zero 3-go zbiegu ku górze. A ja sądzę, że leciutko powinien być pokazany. Tak jak jest wygląda trochę sztucznie. :)

 

- takie "papierowe" balkony to kwestia gustu, ale niestety obiekt po kilku tygodniach wygląd ma ZNACZNIE odbiegający od wizualizacji. A to źle wróży autorom projektu na przyszłość. Nie pokazuje się czegoś kolorowego, gdy to nie będzie kolorowe po jakimś czasie.

 

- 5 dni na całość - czyli co, wymyśliłeś blok, układ mieszkań, PZT, koncepcję - rzuty przekroje i elewacje? Do tego model i wizualizacje? NO to iście rekordowe tempo. Pytanie po co? :) Bo zapewne po jakimś czasie okaże się, że pewnie jakieś tam rozwiązania techniczne będą "puszczone", czy nie do końca przemyślane. I to będzie bat na d**ę autora projektu.

Pytasz ile to kosztuje na wolnym rynku? Nie wiem, ale skoro 5 dni robiłeś, to nie powinno kosztować dużo. Taki lajf. :)

 

... oczywiście, zdaję sobie sprawę z rynku, potrzeby pracy, zlecenia, klienta, etc, etc. Ale dwie dekady dochodziłem do tego wniosku. Za wizualizacje płaci się znacznie mniej niż za projektowanie, i słusznie. W pracy codziennej znacznie bardziej sobie cenię 5 obrazków na poziomie średnim (taki jak załączony), wykonanych w 30 minut, niż 1 "wypasiony" render na tablicę:1424506_581062485298379_446741644_n.jpg

Ogólnie bardzo ładne obrazki, podobają mi się, spełniają swoje zadanie. Jak jeszcze okaże się, że były niedrogie, to w ogóle suuuper... :D

-- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Wesołych Świąt, kuuupę RAM-u w kompach, niezłych bloków w sieci za friko, i ŚWIADOMYCH inwestorów życzę wszystkim.

Aaa, no i zdrowia - ze szczególnym uwzględnieniem psychicznego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX2 nie zapomnij że jesteśmy na forum graficznym nie architektonicznym i w większości jest tu oceniany produkt graficzny a nie sam projekt architektoniczny, oczywiście ze projekty same się potrafią świetnie obronić bez super wypasionych wizualizacji. Pamiętam jeszcze czasy jak klient robił ze szczęścia pod siebie :) jak mógł zobaczyć bryłę trójwymiarowa anie tylko rzuty elewacyjne czarno białe , niestety a może i stety finansowo co raz częściej klient chce zobaczyć "domek" w formie takiej jak w katalogach drukowanych czy publikowanych w necie, młodsze pokolenie chyba niema wyobrażani przestrzennej :)-taki wniosek z obserwacji i zachowań rożnych grup wiekowych klientów :)

Co do tego co napisałem na temat przybrudzenia sam robie sporo czystych wizualizacji bo tak jest zachcianka klient po prostu jeśli mówimy o fotorealizmie to naturalniej prezentuje się coś co nie jest jak spod igiełki ale tylko optycznie na wizkach. Ale równocześnie nie twierdze ze każda praca ma tak być wypasiona w brud zacieki itp itd. Powiem tak dla mnie realniej wygada toyota land cruiser upierniczona w błocku niż wylizana i błyszcząca :) mimo ze będzie to zawsze ta sama toyota ani lepsza ani gorsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego ten temat poruszyłem: ładne obrazki, dobrze zrenderowane, fajna kompozycja, dobry 1-szy plan, etc. Drobne uwagi (perspektywa, materiał) to oczywiste, ale ktoś sprowadził dyskusję na rynnę i odprowadzenie wody.

Odrębnym tematem jest uwzględnianie WSZYSTKIEGO co możliwe w grafice, bo i to ma swój urok.

Reasumując - mamy pewnie takie samo zdanie, tylko małe nieporozumienie w szczegółach.

A w tym obrazku jedynie perspektywa mnie troszkę niepokoi, no i może mniej saturacji - będzie delikatniej, i ładniej, jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko w kwestii wyjaśnienia...5 dni powstawało wszystko w dwuosobowym zespole i nie był to mój wymysł tylko szefowej bo tylko tyle czasu zostało na ogarnięcie tego. zdaję sobie sprawę że projektowanie to nie wyścigi i nie powiedziałem tego w kwestii chwalenia się tylko pewnego "usprawiedliwienia" że praca ma pewne niedociągnięcia z których zdaję sobie sprawę. Choćby właśnie takie jak te nieszczęsne obróbki balkonów. Co do pytania ile to może być warte na wolnym rynku chciałem się zorientować ile należałoby zapłacić za takiej jakości 3 wizualizacje nie wchodząc w szczegóły ile to było wykonywane. Ot po prostu dla czystej wiedzy, konkretny produkt-orientacyjna cena. Co do perspektywy to zawsze uczyli mnie, że architekturę pokazuje się bez trzeciego zbiegu...może przy wysokich budynkach faktycznie należałoby z tej zasady zrezygnować, ale wówczas ktoś by sie przyczepił żebym wyrównał kamerę bo mi budynek do góry ucieka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności