Skocz do zawartości

Czy da się zmusić Maxa aby wykorzystywał więcej niż 1 rdzeń ?


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zawsze mam problem z tytułami tematów, także tego ... no sami widzicie ;p

 

Czy da się zmusić Maxa aby wykorzystywał więcej niż 1 rdzeń ?

 

Mam tutaj na myśli to, że gdy uruchamiam jakiś plugin (choćby taki multiattach'er), coś unwrapuję, czy włączam podgląd materiałów w material edytorze. Max wtedy zajmuje mi jedynie 17% procka czyli jeden rdzeń. I za cholerę nie chce wziąć ani jednego procenta więcej mimo, że nic innego nie jest uruchomione.

 

Czy mogę go jakoś zmusić (apdejty, pluginy, skrypty cokolwiek?) aby zajmował on więcej mocy procesora i aby te operacje przeprowadzał szybciej i sprawniej ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Niestety architektura tego programu pochodzi z czasów jak dinozaury jeszcze chodzily po planecie.

 

A tak na powaznie... torche to prawda. Niestety na wiekszosc rzeczy trzeba czekac bo maxio palcem nie ruszy by policzyc sie na kilku.

 

A zeby dzialalo sprawniej? Z kazda wersja cos tam poprawiaja. Np niby w koncu dali by PFlow byl wielowątkowy, ale nie wiem czy to jest prawda. Na codzien korzystamz PFlow i nie zauwazylem by jakos znacznie przyspieszyl (no procz tego ze tali w mP World opcje mutlithreading, ktora po zaznaczeniu wcale nie przyspiesza w zadnej sposob).

 

P.S. tak niektore pluginy maxowe oblsuguje dobrze mutlithreding

Edytowane przez Juzwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności