Skocz do zawartości

Dualny system, czy jedna szybka jednostka


Armia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do tych, którzy mogę się "pochwaliś" dwuprocesorowym systemem. Powiedzcie mi, czy dla 3dstudio warto w to brnąć? Czy jest jakaś zauważalna różnica w szybkości pracy w Viewporcie (rendering to wiem, że szybki, ale Viewport najważniejszy). Myślę o dwuprocesorowym systemie na bazie athlona xp... Kolejna sprawa, to jak wygląda podkręcanie takich procków? Czy one muszą być o takiej samej częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a komu chodzi tu o viewporty ;) Render najwazniejszy ... ;) ale napewno jest jakis wzrost wydajnosci jesli chodzi o viewy ...

 

z reszta teraz coraz taniej o taki sprzet dual plytke na athlony i z 2x Athlon XP zmodowany na MP (ja se moze sprawie 2x aMD 2500+ niedlugo i jakas plytke za 600zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na windzie max nie szalej tak na dualach, ogolnie winda jest moze wielo potokowa ale to tak z przymrozeniem oczka. ja teraz przesiadam sie na xsi, bo powoli ufdaje mi sie okielznac debiana i warto z tego co widzialem i slyszalem. a co do duala- jak naprawde potrzebujesz i robisz duze sceny to jasne ale jak grasz to olej bo gierki ci nie rzyspiesza a to troche duzo jak na szpan przed kumplami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debian.. jedna z dystrybucji linucha

 

a co do duala.. sam mam ochote na takie cacko... ale sam procek nie da rady podgonic grafy... we viewportach pracy nie poprawi.. jedynie rendering przyspiesza, ale to tesz kompa zajmuje... lepiej kupic druga maszyne... sama skrzynia z prockiem, plyta i ramkami +lipna grafa(byle tania) i spiac to w siec i niech sie poci w tle podczas gdy ty np. pracujesz w 3d studio i cosik tam modelujesz, albo gierczysz, albo filmix ogladasz.. i jest to bardziej przszlosciwe... latwiej sprzedac potem np takiego athlona XP + abit nf7 niz athlon MP + jakies cuda na kiju...

 

"farmy renderujace" to nie tylko moda.. ale takze praktycznosc za rozsadne pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dualny system ta fajna sprawa , jeśli ktoś potrzebuje maxymalną moc w jednej chwili

przeglądałem setki testów i jedynie rozsądnym systemem jest niestety dual xenon ,

opterony na razie są daleko w tyle , dualny athlon 2.8 nie jest specjalnie szybszy od

jednego P4 z HT podkręconego np. 3,6 , np. Nowa wrersja vray śmiga na intelu.

Pytałem o xenony i cenowo 2,6 ok 1000 PL * 2 , pytalem też o 3,2 ale 5705 PL !!! *2

+ obudowa podobno musi być specjalna za 1000 PL , do tego ramy registered jakieś cholernie drogie i wolniejsze od

standardowych , plus płyta od 1400 Pl

są też rozwiązania quad xenon , np Thunder GC-HE (S4520UGNM-R), 4x Socket 603,

11000 Pl za samą płyte , do tego muszą być specjalne Xenony MP

np.2.0 w cenie 3949 PL , lub z większym cache za jedyne 20130 PL !!! *4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dualny system ta fajna sprawa , jeśli ktoś potrzebuje maxymalną moc w jednej chwili

przeglądałem setki testów i jedynie rozsądnym systemem jest niestety dual xenon ,

opterony na razie są daleko w tyle

A widziałeś ten test? :

 

link zaczerpnięty z wątku obok, umieścił go użytkownik: "Cazparus"

>>>>link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności