Skocz do zawartości

Architektura: CS 1 House


Endemi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój pierwszy post na forum, a więc się trochę potłumaczę:p

Forum obserwuję od paru ładnych lat (7-8?), póki co tylko biernie przeglądając i ucząc. Pomyślałem, że wypadałoby w końcu coś od siebie wrzucić. Oto projekt prostego domku dla małej rodziny. Powstał w wolnym czasie jako trochę "samorozwoju". W założeniu miał to być budynek w miarę stonowany ale nie koniecznie katalogowy (a jak ciężka to sztuka przekonałem się projektując). Wykonałem dla niego rzuty budowlane, tu załączam poglądowe uproszczone. Projekt powstał na płasko w Archicadzie -> bryła w Sketchupie -> dodatki oraz wizualizacja w Modo -> postprodukcja w Photoshopie. Z chęcią usłyszę trochę krytyki dotyczącej zarówno wizualizacji jak i samego projektu. Komentarze specjalistów i wyjadaczy architektonicznych zawsze w cenie :cool:

 

Pozdrawiam

 

 

z30w38x.jpg

 

 

ZSo059f.jpg

 

 

qcxJWwE.jpg

 

 

POQO8x2.jpg

 

 

11ok4cv.png

Edytowane przez Endemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej widać żeś się niepotrzebnie zbędnie napracował ;) jesli robiłes domek w archicadzie to tam byś otrzymał także całą bryłę ze wszystkimi otworami z okien i drzwi archicada można sobie odpuścić korzystanie bo są koszmarne jeśli zależy ci na detalu jeśli nie, są wysterczając do wizualizacji oczywiście po nadaniu im pożądanych shaderów. Co do samych wizualizacji:

-popracuj nad materiałami są plastikowe brak im nierówności

- zupełnie nie gra mi oświetlenie tych scen z tym co masz w tle

- pustawo jeśli chodzi o otoczenie jak także ten taras

Co do projektu to coś mi nie pasuje ergonomia tych wnętrz sam bryła jest fajna sam zresztą właśnie robię projekt domu bezokapowego dla klienta szczególnie rozmieszczenie powierzchni pomieszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Co do workflowu to wole rzeźbić w sketchupie ponieważ czuje tam dużo większą kontrole nad bryłą. Mówiąc bardziej szczegółowo to na etapie koncepcji równolegle tworzę prostą bryłę i orientacyjne rzuty 2d. Dopiero z czasem zależnie od potrzeb dodaje detale. Pustka o której mówisz coraz bardziej mnie skłania do przerzucania się na 3ds z powodu dostępnych gotowych materiałów (często już nie mam mocy na modelowanie i\lub shaderowanie dodatków w wizce), pomimo mojej nieskrywanej miłości do Modo:p Byłbym wdzięczny jakbyś napisał coś więcej o ergonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. obróciłbym WC na parterze, mały domek a tak tracisz jakże cenne metry, pomieszcznie przy wc automatycznie robi się większe...

2. ogromny wiatrołap, troche sztuka dla sztuki

3. tylko 2 pokoje na gorze? Z punktu widzenia budującego dom (młoda osoba) nie ma szans.

4. garaż za duży jak na tą powierzchnie domu

5. zmniejsz taras, zrób tam sypialnie

6. brak balustrady na tarasie

7. wywaliłbym cegłe z elewacji

8. wizki mogą być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrołap jak powyżej, dwa pomieszczenie przy wc do czego ma służyć? równoczesne pomieszczenie w garażu jakie ma mieć zastosowanie? Szkoda ze nie podajesz wymiarów podstawowych pewnie coś by się dało lepiej pookładać dom który właśnie projektuje ma podstawę 11,87x8,47m. Jeszcze misie rzuca w oczy jedna sprawa słabe doświetlenie piętra zasadniczo mniejsza sypialnia ma tylko jedno okno centralnie, połać dachowa od strony garażowej nie posiada nawet świetlika technicznego zasadniczo przydałoby się od tej strony także jakieś doświetlenia

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... rzeczywiście wymiary by się przydały: Korpus ma w konstrukcji 13,2 na 7,5m. Co do pomieszczeń: garaż ma wymiary wystarczające aby pomieścić 2 samochody i nic więcej, dlatego myślę, że potrzebne jest pomieszczenie by przechowywać cokolwiek. Przy WC znajduje się pomieszczenie gospodarcze z kotłownią( stąd wnęka po lewo na piec). Co do wiatrołapu, rzeczywiście wyszedł trochę za duży, myślę że może po zabudowaniu części szafami byłby bardziej optymalny:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności