Skocz do zawartości

Łazienka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zbyt zielona poświata (być może od tej bitmapy co jest za oknem), materiały też są raczej jak do testowego renderu niż do finalnej pracy. Jest też zbyt ciemno (można by color mappingiem to ogarnąć lub nawet samą kamerą - inny czas naświetlania lub inna przesłona).

Co do mebli - wszystko jest jakby, tak powiedzieć , po prostu niedopasowane. Armatura łazienkowa jest jakiegoś konkretnego producenta czy wymyślone przez Ciebie? Może spróbuje pościągać darmowe modele które są na stronach producentów wanien, umywalek, bidetów i całej reszty. Nawet krany, płytki oraz tekstury są udostępniane przez producentów wyposażenia łazienkowego.

Jak masz pytania - pytaj, myślę że każdy postara się coś doradzić żeby popchnąć tą pracę dalej.

Jeśli chcesz jakąś ładną zieleń (drzewa, krzewy, las) za oknem, spróbuj coś ściągnąć z CGTEXTURES.COM (trzeba sięzarejestrować ,ale ściaganie jest za darmo - 15MB dziennie). Sprawdź tam dział NATURE a potem dalej TREES.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w kamerze masz taki ważny element który się nazywa white balance( balans bieli) jeśli chcesz go dobrze ustawić należy pipetka pobrać kolor który wyłazi ci na tym co powinno być białe w twojej pracy

- kolejna opcja w kamerze to guess vert wyrównasz zbiegi w kamerze ściany nie będą się rozjeżdżały

-wyłącz AO spod vray bo jest paskudne lepiej wyrenderować sobie ten pass oddzielnie i go dołożyć w postprodukcji http://www.vrayguide.com/2010/09/ambient-occlusion-the-easy-way/

- nie masz chyba szyb w oknach a jeśli są to materiał powinien odbijać trochę wnętrze

Prace bym umieścił w dziale wip na pewno kilka osób ci podpowie co i jak zrobić fajnie jak byś wtedy podał czym świecisz scenę. Co do gotowych darmowych modeli zerknij tu http://free3dbase.com/

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za podpowiedzi:) obraz jest zbyt ciemny bo gdzies wyczystałem żeby zmniejsyć wartość gamma do 1.8 i przyciemnić w color mappingu aby uzyskać soczyste kolory. Wizke zrobiłem na podstawie zdjęcia, armatura w stylu retro jednak pewne detale były dla mnie zatrudne do wykonania z poziomu modelowania, nie wiedziałem że są gotowe modele na stronach producentów, na pewno to wykorzystam:) bitmsps za oknem to pierwsze lepsze zdjecie ogrodu. O white balance nie wiedziałem:) postaram się wykorzystać Wasze rady, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności