Jump to content

[FD] Przesluchanie


Kaset

Recommended Posts

Obserwuję forum od dawna, ale pierwszy raz chcę spróbować sił w konkursie.

 

Chcę spojrzeć na temat niestandardowo. Myślę, że robota policyjna dalej będzie się odbywać w syfiastych biurach, nie odnawianych od 20 lat , za pomocą przestarzałego sprzętu. Ale nawet jeżeli pojawią się roboty-detektywi to i tak jednym z głównych etapów śledztwa pozostanie przesłuchanie. Poza tym w przyszłości częściej niż dzisiaj będziemy poddani ciągłemu monitoringowi ze strony social media. To samo dotyczy policji.

 

Pomysł jest prosty. Pokój przesłuchań. Jeden ludzki i jeden roboci policjant przesłuchują świadka. Gdzie tu "future" ? Otóż zza ściany z lustrem obserwuje przesłuchanie dwóch ludzi. Jeden nagrywa przesłuchanie na komórkę i od razu feeduje na przyszłościowy odpowiednik youtuba. Drugi sprawdza statsy pliku i to jak idzie głosowanie. Internauci mogą prostym lajkiem pod live feedem zdecydować czy przesłuchiwany jest winny czy nie. Internetowa demokracja w pełnej krasie. Życie future detective będzie przerąbane.

 

Aha, dla utrudnienia muszę się uwinąć w tydzień, może dziesięć dni, bo potem niebo zwali mi się na głowę. Stylistyka będzie mocno komiksowa a'la stary Boguś Polch.

 

Szkic:

Szkic_przesluchanie.jpg

Edited by Kaset
Link to comment
Share on other sites

Niestety mam złą wiadomość. Ta praca nie będzie mogła brać udziału w konkursie. Zgodnie z regulaminem ostatni dzwonek na wzięcie udziału (o czym przypominaliśmy) był wczoraj (!).

 

Niestety, bo nie lubię takich sytuacji i z przykrością to piszę (ale musimy trzymać się regulaminu).

Edited by Adek
Link to comment
Share on other sites

Ups. Ładne wejście zrobiłem. Rzeczywiście jest taki punkt w regulaminie jak się doczytać. Szkoda, że brakuje tej ważnej daty na głównej stronie konkursu. Nie zaglądam na forum tak często, żeby ta data była dla mnie oczywista. W Stanach dla takich jak ja drukują ostrzeżenia na kubkach "można się poparzyć" :-) i dają nagrody Darwina.

Trudno się mówi. Tak czy inaczej chcę pracę dokończyć i będę tu zamieszczał updaty. Dyskwalifikacja na starcie to nie jest miła rzecz, ale chciałem wystąpić dla sportu i hecy. To dozwolone? :-)

Link to comment
Share on other sites

Dozwolone. Tyle, że nie będziemy mogli przekazać tej pracy dalej. Ale jak najbardziej można kontynuować.

Na przyszłość faktycznie - info dla nas, aby wyróżnić tę datę.

 

Później możemy przecę przenieść do działu Galeria 2D. I tutaj też coś można ugrać, można się pokazać. Jeśli praca będzie dobra wyląduje na głównej :)

Link to comment
Share on other sites

Ok . Na pierwszy ogień idą refki. Wybór duży. Dziwie się, że w sumie nikt nie zdecydował się na pomysł przesłuchania. Teraz wydaje mi się oczywisty. Zrobiłem też przegląd tego jak się trzyma fona. :-)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy