Skocz do zawartości

Vray Stereoscopic a TV z funkcją 3D


Araiel

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę bo mam pewien problem, a nie mogę sobie z nim poradzić - możliwe, że ktoś z Was się już tym spotkał i będzie w stanie mi pomóc. Chodzi mi mianowicie o Stereoscopic render przy użyciu Vraya i jego późniejsze wyświetlenie na ekranie telewizora, który ma funkcję 3d.

 

Na chwilę obecną mam trzy sytuacje:

 

1. wyrenderowałem ujęcie w HD z zaznaczeniem opcji adjust resolution. Przy wrzuceniu jpg'a do telewizora pokazuje mi podwojoną szerokość (no bo mam "prawe" i "lewe" ujęcie) ale po wybraniu opcji 3d (czyli side-by-side) obraz jest rozciągnięty, tak jakby dalej trzymał proporcje z tych dwóch ujęć zamiast przemienić to na połowę i przeskalować na cały ekran.

 

2. bez opcji adjust resolution - tutaj po uruchomieniu opcji side-by-side połówki źle się nakładają i nachodzą na siebie w niewłaściwy sposób.

 

3. połączyłem na kompie render i zrobiłem anaglif, ale tutaj w ogóle tv mi nie wykrywa możliwości konwersji na obraz 3d.

 

Telewizor jaki posiadam to jakiś LG - teraz dokładnej nazwy nie pamiętam. Musiałbym poszukać. I tutaj pojawia się pytanie, czy ktoś kiedyś miał styczność z taką sytuacją i czy da radę poprawnie wyświetlić ten render na ekranie telewizora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mi mój lg dobrze wyświetla obrazy wygenerowane jeden nad drugim (filmy 3d) a nie obok może tak spróbuj. Może ściągnij jakiegoś JPEG 3d z neta i przeryj jego właściwości jak Ci się dobrze wyświetli na lg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zrobić, że render działa poprawnie na telewizorze :) Poniżej opisuję, to co udało mi się zauważyć podczas testowania różnych ustawień:

 

1. Łączony JPG (Left/Right) z Vraya można konwertować za pomocą opcji 3d na pilocie, ale tv nie wykrywa wtedy poprawnie wielkości i zamiast dzielić plik na pół, to zostawia podwójną szerokość, przez co końcowy plik jest 2 razy mniejszy na wysokości.

 

2. Pliki JPS (JPG stereo) nie działają na telewizorze LG. Przynajmniej na tym moim nie działają :P

 

3. Po stworzeniu pliku .mpo w photoshopie (Left/Right) telewizor automatycznie wykrywa obraz 3d, ale tym razem w przeciwieństwie do punktu pierwszego obraz jest 2 razy za krótki, a wysokość jest już dobra.

 

4. Rozwiązaniem było stworzenie pliku .mpo za pomocą darmowego programu StereoPhoto Maker z tym, że w opcjach konwersji zaznaczyłem, żeby końcowy plik był przeskalowany na rozdzielczość FullHD, czyli taką w jakiej wyrenderowałem sobie plik w Vrayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności