Skocz do zawartości

Brak promieni słonecznych po renderowaniu


Gość kikirger

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kikirger

Witam , jestem poczatkujacy w 3dmax. Wstawiłem sobie światło Daylilight i ustawiłem jako Vraysun, skylight wyłączone. Kiedy mam ustawienie Real widoku promienie słoneczne wpadające przez okno rzucają cień. Jadnek po wyrenderowaniu nie ma kompletnie promieni słonecznych na ścianie i podłowdze - chodzi mi o tekie ostre światło jakie robi słońce. scena jest normalnie jasna.

 

I druga rzecz z tym słońcem czy ono tam ma świecić że sciana w ktorą jest skierowane jest bardziej rozwświetlona ? Chodzi mi o to że rozświetla ścianę ktora jest z drugiej storny pokoju tak jakby przz sufit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ogolnie lepiej miec vraysun albo direct jako vraysun :) (sprawdz sobie w swiatlach) + vraysky do tego i tam tez musisz wskazac Sun node

(jesli nie chcesz miec tla, zapisz obraz z alpha albo wywal mape z Rendering > Environment > Common Parameters > Background > ... - ona tam nie oswietla nic, jest jak nazwa sugeruje tylko tlem)

 

ponadto mozesz miec wylaczone GI, sprawdz zakladke Indirect illumination - powinno byc ON zebys zobaczyl jakiekolwiek odbicia promieni swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności