Skocz do zawartości

Modelowanie placu miejskiego Pomocyy!!!


Gość mellon2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mellon2

Hej modeluję plac miejski.... zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać żeby zachować wymiary rzeczywiste kamienic itp. Mam tylko mapkę geodezyjną w \CAD. Nie mam pojęcia jak na jej podstawie wymodelować całe otoczenie tzn. krawężniki, drogi itp. Po imporcie mapki do maxa program zaczyna wariować. Np. jeśli utworzę plane to jakieś artefakty się pokazują. Tylko w przypadku importu. Zawsze max chodził mi normalnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jeśli posiadasz autocada to na początek wywal rzeczy zbędne z mapki geodezyjnej najczęściej są tam informacje dla ciebie zupełnie zbędne przy robieniu obiektów do wizualizacji tona linii potrafi zatkać maxa :) sprawdź czy są dobrze zrobione warstwy dzięki temu będziesz mógł wygodnie w maxie pracować na warstwach i chować rzeczy niepotrzebne w danym momencie. Czasami jest tak e siatki cadoskie nadaj się tylko jako podkłady i wszytko trzeba sobie wyrysować przy pomocy splajnów w takim przypadku nieodzownym narzędziem jest snap. Elementy typu dróg wygodnie się robi extrudowanymi splajnami, co do krawężników to albo spacing tool po spjanie albo jeśli to przyszłościowe zamówienia to warto zainwestować w railclone http://www.itoosoft.com/railclone/litepro.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności