Jump to content

Gęsta siatka jak wyciągnąć tekstury?


natas
 Share

Recommended Posts

Jakoś ciągle ucząc się zBrusza robię wszystko na opak. Otóż najpierw bawiłem się dynamesh-em i przeszedłem z tego do divide, spotlight w celu malowania tekstury i ...teraz nie mogę z tego wyciągnąć tej tekstury. Owszem kombinowałem tak, że robiłem Decimation Master i zapisywałem jako LP. Za pomocą xNormal dało się wyciągnąć z tego normal mapę ale koloru za ch...a nie chce. Niby coś inicjuje ale nic się nie pojawia. Max nie chce tego nawet łyknąć i klęka przy imporcie...Czy jest na to sposób czy już muszę jedynie w zBruszu renderowac?

Link to comment
Share on other sites

Odznacz ignore per vertex color w xnormal (masz daleko z boku w high def meshes).

 

I nie rób LP decimation masterem, masz zremesher...

 

No chyba że to jakieś kamienie...

 

Można też w zbrushu prze project all polypaint przenieść...

Edited by diabelt
Link to comment
Share on other sites

Dlatego nie używa się zremeshera na wysokim subdivide. Jak masz kilka milionów poly i 4gb to pewnie że się wywali. Duplikujesz swój model (duplicate tool). Ten zduplikowany schodzisz na niski subdivide i kasujesz wyższe( nie wiem czy koniecznie, ale nie zaszkodzi). Potem jak masz model kilkadziesiąt tysięcy poly dopiero włączasz zremesher. Albo zamiast niski subdivide używasz decimation mastera. Albo dynamesha na niskim ustawieniu. NIE NALEŻY używać zremeshera na oryginalnym modelu z kilkoma milionami poly.

 

PS. Ja mam 16gb i udało mi się wywalić zremeshera za pierwszym razem, na gęstym modelu. Tak sie po prostu nie robi. Nawet napisali w instrukcji;)

Link to comment
Share on other sites

Nom tylko, że na niższym subdivie mam 1,780 Mil active points ...tak to jest jak się tutoriale po łebkach ogląda :/ . W każdym razie będę kombinował jak już wrócę bo na laptopie to tym bardziej nie ma się co wygłupiać.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy