Skocz do zawartości

komputer do wizualizacji


matys9322

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No tanio i wydajnie to nigdy nie będzie, można kupić optymalne podzespoły gwarantujące przyzwoitą moc a nie będące sprzętem z najwyższej półki, ale jak ma być szybko to trzeba portfel porządnie naruszyć niestety a i ze skarpety dołożyć. :)

Do 3000 najlepszym wyborem będzie chyba i7 4770K, do tego ze 16 GB ramu 500, płytka za około 350 złociszy, no karta za jakieś 600-700.

Jak podliczysz duperele jak obudowa, zasilacz, dysk twardy itd. to powinno wyjść mniej więcej tyle co za ten zestaw z Allegro.

A będzie o niebo szybciej praktycznie w każdym zastosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie jeśli postanowisz zastosować platformę na I7 4770k będziesz musiał przyoszczędzić na podzespołach aby się zmieścić w tej cenie na starcie bodziesz musiał wykreślić taką rozpustę jak dysk ssd czy większe ilości pamięci dobrze będzie jak się wyrobisz w 16 gb. Jeśli komp ma służyć do renderingów i wielogodzinnej pracy pod pełnym obciążeniem nie należy oszczędzać na chłodzeniu jak także własnym komforcie żebyś nie miał koło siebie suszarki pracującej także wydatek na chłodzenie z przedziału 170-350, należy także zwrócić uwagę na obudowę aby to nie była jakaś tandeta w której będą ci się grzały podzespoły. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić to nie wiem czy bym nie patrzył na procesor i5 4670k około 400 pln tańszy od i7 tylko ze masz 4 rdzenie i 4 watki zamiast 8 jak to jest w i7

Co do FX to kolega troszkę przesadza nie jest z nimi tak źle trzeba tylko wiedzieć które procesory z ich serii do czego się nadają Tym zestawem nie kieruj się w ogóle jeśli chodzi o wykładnie cenowa bo musi być tam straszna tandeta włożona jeśli chodzi o komponenty takie jak płyta główna czy pamięci, nie mówiąc już ze chłodzenie jest typu boxowego czyli takie które na dzień dobry możesz wywalić. Napisz do czego konkretnie potrzebujesz kompa bo pod hasłem wizualizacje jest sporo działów i nie wszystkie są tak samo wymagające jeśli chodzi o sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapewne tylko na allegro są ceny zbliżone albo takie same jak na morele standardowa cena i7 4770k to około 1225-1380 pln na allegro a zestawy gotowe w cenie około 3,5k nie posiadają więcej niż 8gb jeśli mają lepszą kartę graficzna. Nie pamiętam abym pisał ze ssd zrekompensuje różnice miedzy tymi procesorami

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcolini to chyba na razie nie jest cały komputer tylko poszczególne części :) jednak brakuje jeszcze paru podzespołów aby to zadziałało lekka ręka trzeba w to wsadzić koło 600 minimum nie mówiąc już że przyciąłeś na jakości podzespołów :)

Matys9322 do tego to ci spokojnie wystarczy na początek 16gb ramu, oczywiście jak się zaczniesz bawić animacja i postprodukcja w AE to na pewno będziesz musiał się doinwestować w ram tak samo w przypadku rozbudowanych wizualizacji exteriorów

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym niby przyciąłem ? Miałem tą płytę i była bardzo przyzwoita, pamięci też są dobre, chłodzenie nie jest złe jak na średnią półkę.

Brakuje obudowy i zasilacza ale tak naprawdę można trafić na okazję na Allegro i kupić procka na gwarancji za 1000 zł, tak więc oszczędzając na jednym zdobędziemy budżet na co innego.

 

http://allegro.pl/i7-4770k-gwarancja-i4065599154.html

http://allegro.pl/nowy-i7-4770k-box-najtaniej-na-allegro-i4068607639.html

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie polecam nikomu sprzętu używanego szczególnie ostro kręconego co z tego ze ma gwarancje:) ta druga oferta ciekawa tylko najpierw należy sprawdzic jak naprawdę jest z gwarancja, pamięci dosyć przeciętne, hdd duża usterkowość tych modeli, karta graficzna szczerze mówiąc nic specjalnego już lepiej by było dołożyć około 200 pln i zakupić gtx 580 http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx580-twinfrozr-3gb-ddr5-pci-e-384bit-dvi-mhdmi-n580-tf-3gd5-593644/ szczególnie jeśli autor postanowi pobawić się renderingiem na gpu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor kupiony 2 miesiące temu, box a więc na 36 miesięcznej gwarancji, nie widzę problemu.

Pamięci są ok, czepiasz się.

Co do karty to przypuszczam że kolega użyje Vraya jak 98 % ludzi robiących vizki, tak więc ten GTX 660 będzie tak samo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mankament tego zestawu to karta graficzna nie posiadająca cuda dwa wiele programów ma wsparcie sprzętowe dla produktów nvidi

Poza Blenderowym Cycles reszta jakoś niespecjalnie tego CUDA wymaga, zresztą tam też pewnie w końcu barierę przełamią i będzie pełne wsparcie dla OpenCL.

 

Co do zestawu to ja ogólnie przepadam za gotowcami, ale na pewno da się na tym w miarę swobodnie pracować przy większości projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Blenderowym Cycles reszta jakoś niespecjalnie tego CUDA wymaga, zresztą tam też pewnie w końcu barierę przełamią i będzie pełne wsparcie dla OpenCL.

 

Co do zestawu to ja ogólnie przepadam za gotowcami, ale na pewno da się na tym w miarę swobodnie pracować przy większości projektów.

Zanim coś takiego napiszesz to dobrze by było jak byś się zapoznał tak z softem jak i informacjami ze strony nvidi bo od razu widać ze ani z 2D ani 3D to masz nie wiele wspólnego. Tak na początek 3ds max jak najbardziej posiada wsparcie dla cuda nie przypadkiem jest "Nvidia mental ray", "Nvidia iray" polecam odpalić Vray RT na gpu z kartą od amd ;). Renderery takie jak np: Octane renderer w ogóle nie pójdzie bez cuda :) zasadniczo renderery bazujące na gpu mają wsparcie dla technologi nvidi( Thea, Lux, Indigo ......). Z popularnych softów do postprodukcji adobe Photoshop, AE, Premier. Tu taki tylko wyrywek listy softów mających wsparcie

hzWfhmy.jpg

natomiast tu znajduje się pełna lista w pdf http://www.nvidia.pl/object/gpu-computing-applications-pl.html

"Nie " nie dostałeś ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ? Ilu z tych programów kolega użyje według Ciebie ?

I jestem prawie pewny że Mental nie używa GPU do liczenia bo od tego jest iray, zdaje się że tylko przy AO korzysta ze wsparcia GPU.

Także podtrzymuję moje zdanie w całości, można się CUDA nie przejmować na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcolini polecam poczytać ile softów ludzie używają na tym forum czy tylko bazują na jednym, nie wliczam już w to softów do postprodukcji. Sorry twoje "wydaje mi się" i "uważam" nie ma żadnego znaczenie przy zestawianiu faktów i wparcia sprzętowego w softach.Co do mentala to już niedługo http://www.nvidia-arc.com/products/mentalray/mental-ray-312-beta.html Szczególnie w grafice komputerowej nie ma się co ograniczać jeśli chodzi o hardware gdzie źle dobrany sprzęt może być skutecznym ogranicznikiem do zastosowania konkretnego softu lub wykorzystania jego możliwości. Dwa jeśli człowiek zamierza się rozwijać nie może się całkowicie fixować na jednym sofcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcolini:

 

Jak ktoś robi zlecenia na oferie za 50zł to może się ograniczać do jednego programu, nawet photoshopa, tfu, gimpa bo taniej, nie musi odpalać. Ludzie którzy tworzą zlecenia poważniejsze to minimalnie używają 3-4 programów, powiedzmy Maya, Photshop, Mari, V-Ray, Nuke. Oczywiście koszta są, ale to się zwraca prędzej czy później. Oczywiście nikt się nie dorobi kokosów ograniczając się tylko do Polski.

 

Także, dla mnie to skalpel/Mateusz moga nawet zamiatać ulice i nie mieć nic w portfolio, ale pojęcie mają o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcolini na agenta to ty się nie nadajesz nawet na drugie nie nadali mi Mateusz :) trzeciego nie posiadam bo wredny heretyk jestem :) Szukać nie umiesz nie mój problem :) Co do softów to chyba nie wiesz o wersjach studenckich jeśli ktoś się chce uczyć albo są za free albo za w sumie niewielka kasę. Co do piractwa to nawet nie zamierzam z tobą dyskutować bo szkoda czasu ogólnie na złe forum trafiłeś ;)

 

matys9322 sorky za tego offtopa ale z trollami nie idzie inaczej postępować. Co do zestawu jaki podałeś sprawdź dokładnie ich specyfikacje bo podają płytę główną która jest pod zupełnie inna podstawkę procesora który chcesz kupić nadaje się ona do serii trzeciej i7, dwa jest to zasadniczo nie rozwojowa płyta tylko 2 sloty pod pamięci. Po trzecie po co tam taki zasilacz 700W zapewne jakaś tandeta która tak naprawdę nie będzie miała nawet 500W

 

 

Ciacho191 a wiesz chyba się zabiorę za zamiatanie ulic :)

Edytowane przez skalpel3d
dopisana ostania linijka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja short

 

Takie troche te wasze gadanie jest od czapy jeden gada o A a drugi gada o B

Akceleracja akceleracją ale prawda taka że jeśli to jest tylko akceleracja to jakiś tam GTX wystarczy bo i tak nie wykorzystuje go w 100%.

 

Ja bym się skupił na 4 sprawach przy zakupie.

Płyta + Proc i7 4770k

Noctruna 14'stka...

Podkręcić proca do 4.5

ram 16

dobry zasilacz.

 

a reszta jakaś tam. i za jakiś czas dokupić dobrą grafikę itp..

 

 

wersja long

Maya, Photshop, Mari, V-Ray, Nuke

 

14k+2,6k+6k+5k+12k= 39,6 tyś

 

trochę sporo jak na komputer za 3,5tyś..

 

Co do komentarzy że studio mu załatwia.. taaa Ale prawdę mówiąc to... Jeżeli ktoś pracuje w studiu to raczej specializuje się w jednej z tych apek, Max/Mari/Nuke. Więc gadka że ludzie urzywają Maya vray, nie ogarniczajmy się Arnold! nuke mari, do dorzućmy jeszcze hudego bo dymek będzie potrzebował zrobić...

 

Serioo napewno koleś który kupuje komputer za 3.5 tyś pracuje na tych softach.

 

2 sprawa akceleracja programów przez CUDE... prawdę mówiąc to... jeśli nie chodzi o rendering to aż takiej różnicy w wydajnośći między kartami niema w końcu to tylko akceleracja a nie pełny rendering... więc

 

Ja to widzę tak,

owszem są osoby które pracują na oprogramowaniu za 40tyś. Ale te osoby nie kupują raczej komputera za 3.5 tyś. Tak więc taki argument trochę z dupy. ;]

 

Ale co jeśli koleś się uczy? tu wszystko się zmienia bo są wersje edu.

 

tak podsumowywując taka troche dyskusja jeden o A a drugi o B. Strata czasu

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty mie widziałem abym ja wymieniał te programy ze autor ma z nich korzystać to już jest śpiewka kolegi Marcoloni softy te co najwyżej znajdują się na liście tego co ma wsparcie dla nvidi i ich Cuda bo osoba ta twierdziła ze jedyny soft to blender i ze dlatego nie należy zwracać uwagi na kartę graficzna a zasadniczo na to czy to amd czy nvidia. Zapominasz tez ze są ludzie którzy wywalili kasę na soft i na sprzęt nie zostało za dużo a chcą mieć dobry który będzie nadawał się do rozwoju typu zarobie to dołożę porządna kartę graficzna albo dokupię ssd czy pamięci bo są mi potrzebne ale bazę już mają w postaci dobrej płyty i mocnego porocesora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty mie widziałem abym ja wymieniał te programy ze autor ma z nich korzystać to już jest śpiewka kolegi Marcoloni softy te co najwyżej znajdują się na liście tego co ma wsparcie dla nvidi i ich Cuda bo osoba ta twierdziła ze jedyny soft to blender i ze dlatego nie należy zwracać uwagi na kartę graficzna a zasadniczo na to czy to amd czy nvidia. Zapominasz tez ze są ludzie którzy wywalili kasę na soft i na sprzęt nie zostało za dużo a chcą mieć dobry który będzie nadawał się do rozwoju typu zarobie to dołożę porządna kartę graficzna albo dokupię ssd czy pamięci bo są mi potrzebne ale bazę już mają w postaci dobrej płyty i mocnego porocesora :)

 

no dlatego napisałem że dobra płyta i proc i chłodzeniei pamięć i zasilacz i ram a reszte dokupić potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to początkującemu ta akceleracja się bardziej przyda niż takiemu już doświadczonemu.

 

Początkujący błądzi, uczy się eksperymentuje, dużo renderuje/liczy i tak dalej. Doświadczony, wie co jak ustawić jakiego efektu się spodziewać, gdy już liczy to raczej na sam koniec, + wie jak zoptymalizować wszystko.

 

Co kogo obchodzi że te softy jakoś tam wykorzystują CUDA ?

 

poleciałeś prawdę mówiąc... bo sporo programów konkretne feature ma tylko na cudzie.

 

 

Prosty przykład z wczoraj, odnośnie samego liczenia i mocy sprzętu. Pracę zrobiłem na laptopie i5 z 6 giga ramu bez problemu. Rozdzielczość finalna wynosiła 22cm na 98 cm w 300dpi. to jest coś koło 3k x 11k.

 

Gdy odpaliłem render na 100% całość poszła gładko bez problemu użycie ramu było malutkie, jednak gdy odpalał się compozytor (9 render layerów, i z 60-70 nodów) przy tej rozdzielczości użycie ramu poszybowało tak :D że Ram i SWAP na 100% i automatyczny kill procesu. Więc praca poleciała po prostu na farmę... gdzie kosztowało mnie to 1$ a żeby było śmieszniej nie pamiętałem hasła więc zarejestrowałem się na nowo na innym mailu, a na start dają 25$ xD więc w sumie darmo.

 

Tak więc, to początkującym jest potrzebna moc tak naprawdę bo ci doświadczeni wiedzą co robią, a gdy potrzebują już tej mocy. to komputer i tak będzie zasłaby i całość poleci na farmę.

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ym no właśnie vray, który ma ostatnio ulepszony podgląd live właśnie na GPU. A to przyśpiesza workflow strasznie więc... :X

 

Prawdę mówiąc to ja nie wiem o co teraz jest rozmowa. Dla mnie sprawa jest prosta

 

Stage 1:

Płyta + proc + chłodzenie

Ram.

zasilacz.

 

Stage 2:

Grafika:

Dysk SDD

Ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty szkoda czasu masz do czynienia z kolejnym trollem na dodatek takim który nie potrafi szukać już mi dorobił inne imię nie wiem skąd je wziął teraz już wszytko wie i pracuje na AE nie dawno w innym wątku raz miał jedne procesor potem okazało się ze ma inny a tamten to była tylko podpucha zdecyduj sie plujesz na AMD raz a za drugim razem jest cacy :) także Troll Trolla trollem pogania. Który wszystkich ma za piratów i złodzieji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności