Skocz do zawartości

sypialnia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dla Was scene do oceny. Model łóżka w Marvelous Designer 3D, reszta to 3d studio max 2014 + Vray 2.0

Zauważyłem w swoich praca, że największą trudność sprawia mi dopasowanie oświetlenia i ustawienia kamery, aby wnetrze bylo jak najbardziej jasne, ale bez przepaleń. Zawsze mam z tym problem, aby uzyskać czysty, jasny render.

Z góry dzięki za wszelkie komentarze :)

ihbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a to wnętrze ma jaką wysokość bo dziwnie tu nisko to wygląda, coś nie tak z tym tłem za oknem światło zupełnie nie pasuje do tego co za oknem. co do kontroli przepaleń to czasami warto zmienić model color mappingu na frame buffer masz tak czarodziejska ikonkę force color clamping dzięki niej możesz zobaczyć gdzie są przepalone miejsca, kolejna sprawa to warto pobawić się trochę krzywymi jeszcze przed postprodukcja w photoshopie frame buffer daje naprawdę spore możliwości

Łóżko świetne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Z color clampingu korzystam, ale jak mówiłem, większość moich działań to manipulacja wartościami w celu uzyskania braku przepaleń i nie wychodzi to tak jak powinno. Mam pytanie, jak w odpowiedni sposob kontrolowac poprawnosc swiatla we wnetrzu i widoku na zewantrz. Normalnie święcę vraydome z hdri i vray sun :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz ustawione vraylight na opcje widocznego tak aby ze światła dostawać od razu do otoczenia obrazek, ja np robię sobie dwie oddzielne mapki vrayhdri z ta sam hdr tylko ze jedną podpinam do backgroundu dzięki temu mam możliwość oddzielnego manipulowania ich mocą możesz oczywiście tez dać jakiś obrazek na plane za oknem żeby nie przeszkadzało dać exclude w świetle i słońcu tego plejna a na samego plejna daj materiał vraylight z konkretnym obrazkiem będziesz mógł dostosować sobie widok za oknem jesli chodzi o jasność jego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności