Skocz do zawartości

Czołg


DaviesGTR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

To mój pierwszy temat na forum w którym chcę zaprezentować moje prace, głownie w celu otrzymania krytyki i wskazówek. Ze względu na to, że grafiką 3D zajmuję się od niedawna postanowiłem spróbować stworzyć coś większego aby sprawdzić moje możliwości i wypadło na czołg. Chciałbym otrzymać od was uwagi na temat tego co robię źle i co powinienem poprawić. Moim celem na najbliższy czas jest nauka modelowania do tego stopnia żeby stworzone przeze mnie modele były chociaż w miarę dobre pod UV i tworzenie tekstur. Staram się o same quady w siatce, trisy wstawiam tylko na płaskich powierzchniach.

 

Oprócz teksturowania w przyszłości chciałbym się również nauczyć wypalania normal map więc ktoś ma czas to proszę też o wskazówki pod tym kątem. Z góry dziękuje wszystkim za cenne dla mnie odpowiedzi i pozdrawiam! :)

 

iu2xaAA.jpg

 

vop8bmX.jpg

 

LxVHF2x.jpg

 

hnSQNht.jpg

 

mnxhONV.jpg

 

RxppQE7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ze względu na ograniczony czas ostatnio idzie mi trochę mozolnie, a przy okazji przerabiam jeszcze tutki. Zresztą moje umiejętności nie pozwalają na szybkie wykonywanie modeli, uczę się dopiero od ~2 miesięcy. Dziś wieczorem wziąłem się ponownie za czołg i efekty widać na zdjęciach niżej. :) Ostatnio zapomniałem dodać na czym się wzoruje - wybrałem T-34. Zdaje sobie sprawę z tego, że model nie jest idealnie odzwierciedlony lecz stale staram się go poprawiać. Pozdrawiam!

 

QXiPGa0.jpg

 

cI4thko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że uczysz się 3D....ale staraj sie panować nad kształtem tego co modelujesz, bo póki co wygląda trochę tak, jakby model panował nad twórcą. Nauka modelowania bez starania o poprawność kształtów modelowanego przedmiotu imo nie ma sensu... bo to trochę tak jakby: " zrobię sobie solniczkę....ach.. wyszła popielniczka ale co tam, nauczyłem sie modelować!" Popraw tą wieżyczkę bo aż mnie boli jak patrzę... powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności