Skocz do zawartości

i7-2630QM vs i7-4700HQ Taki sam czas renderu?


RobertFilip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawia mnie dziwna sytuacja. Może Wy pomożecie znaleźć odpowiedź. Mam lapka w którym siedzi i7-2630QM 8gb ramu. Znajoma ma laptopa z i7-4700HQ również 8gb ramu. Chodzi o to, że czasy renderów tej samej sceny są praktycznie takie same, a nawet szybsze w przypadku i7-2630QM co jest co najmniej dziwne i zastanawiające. (scena z kubikami z materiałem disp + cienie + światła) Oba laptopy na high performance. Renderowane w Cinemie 4d oraz w v-rayu. Moim zdaniem różnica w czasach powinna być dość zauważalna. Czy może da się jakoś rozwiązać ten problem, czy po prostu tak jest? Jeżeli będzie potrzebna obszerniejsza specyfikacja to oczywiście napiszę. Tak czy siak laptop znajomej ma dopiero parę dni, jest z nowej serii asusa z i7 czwartej generacji i chyba powinien zostawić w tyle mojego N73. Pozdrawiam.

 

Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

To są podobne procesory z niewielką różnicą taktowania i obecnością nowych instrukcji na Haswellu, których Cinema4d i tak pewnie nie używa. Przede wszystkim taki sam rozmiar pamięci podręcznej, ta sama ilość rdzeni i niewielka różnica taktowania sprawiają, że mają prawo iść łeb w łeb. Chociaż obstawiałbym ~20% wzrostu wydajności ze względu na takiż wzrost taktowania, ale to są bardzo nieoczywiste sprawy... jak znam życie pewnie kompilator Microsoftu jest znów w tyle za technologią i generuje kod niezoptymalizowany pod nowe procesory Intela (chyba, że Maxon używa kompilatora intelowskiego, ale coś mi mówi, że nie...). Jak dodasz do tego różnice w systemie operacyjnym, który zależnie od zainstalowanych łatek może zupełnie inaczej zarządzać pamięcią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli koleżanka miała przyjemność zainstalować/mieć zainstalowane rózne 'niezbedne' programy, to ma absolutne prawo chodzić nawet wolniej. Jak robilem test z firewallem i bez lub z otwartymi programami w tle itp. to wyniki były rózne w zakresie 5-6%

Zalezy też od tego 'high performance' niektore firmy słabo wykonały swoje oprogramowanie do zarządzania laptopem. Najlepiej wrzućcie sobie np. cinebench i sprawdzcie jaka roznica jest miedzy wynikiem, a typowym wynikiem stockowym dla modelu bedzie (moze) wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności