Skocz do zawartości

Problem z wymodelowanie "lejka"


intacto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z wymodelowaniem bryły typu lejek, tzn. Samo wymodelowanie lajka, zakładając ze jest okrągły nie jest problemem, natomiast nie wiem jak zrobić aby jego dwie scianki byly prostokątne. ma to być lejek w który wlewa się woda, ale uwaga- wleje się ona tylko z jednej strony a z powrotem juz nie. w załączniku rysunek

robilem to na liniach, ale ma to swoje ograniczenie i byloby ok gdyby lejek byl wlasnie okrągły. Proszę, dajcie jakieś propozycje :)

model będzie drukowany na drukarce 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety ale uzumakishadow mnie wyprzedził :( ale powiem mój sposób! :D

 

robisz płaski okrąg (ja zrobiłem 24 ścienny) i spłaszczasz te ściany które mają być płaskie

wsadzasz do środka drugi okrąg o takiej samej ilości ścian i używasz funkcji "bridge"

potem ładnie extrudujesz, robisz bevele gdzie mają być i jesteśmy w domu :)

 

faCRU5m.png

 

 

Edit:

 

Nie zauważyłem Twojego postu, ale to tak samo robisz, tylko nie extrudujesz tej płaszczyzny, tylko robisz kolejny okrąg i bierzesz go niżej, zaznaczasz krawędzie piewszej i drugiej podstawy i używasz "Bridge"

 

Vfhuma8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza to co piszecie... tylko scianka prosta ma pozostać w jednym wymiarze na dole i do góry...

 

nie wiem jak Wam to wytłumaczyć... hmmm.... spójrzcie na rysunek.. tak jakbyscie wzieli butelke od 2-litorewj coli i przecieli ja na pół po długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności