Skocz do zawartości

Problem nie do rozwiazania


bezkit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam ten problem od dobrych paru godzin i nie mgoe ruszyc dalej. Wiele osob juz sie poddało wiec wy jestescie ostatna deska ratunku.

 

Sprawa wygląda tak.

 

-Rysuje boxa lub Plane (z funkcja shell)

-nastepnie za pomoca soft selection robie górkę

-potem rysuje walec i za pomoca funkcji boolean staram się wyciąć w górkach kształt walca

-Niestety po przecieciu mam ozyskany kształt walca tylko jest dziura w boxie a mi chodziło o to aby górka była jednolita. Problem przedstawiam na zamieszczonym zdjęciu.

 

Najlepsze jest to ze 1 górka wyszła tak jak nalezy...

 

Zdjecia w załączniku,

 

Bardzo proszę o pomoc, co jest przyczyna takiego zachowania programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a wycinasz dwoma połączonymi w jeden obiekt cylindrami, czy robisz to po kolei dwoma różnymi cylindrami. Jeśli wycinasz po kolei, to zakładam, że górka z wypełnieniem, to ta powstała po pierwszym cięciu. Druga operacja mogła być wykonana już na nieszczelnym obiekcie z otwartymi borderami powstałymi w wyniku pierwszego cięcia. Spróbuj przed drugim wycinaniem załatać dziury, bo obiekt jest wtedy traktowany jako powierzchnia, a nie pełna bryła. Albo zattachuj te dwa cylindry do jednego obiektu i wytnij jedną operacją boolean.

Tylko sprawdź później czy ten Twój teren jest szczelny, bo kolejne booleany też mogą generować takie niepełne górki.

Napisałem to ciurkiem, więc z góry przepraszam za zagmatwaną formę... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności