Skocz do zawartości

refurbished PC


satach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam do roztrwonienia 17 K zł brutto na stwora. Będę mierzył chyba w HP z820 refurbished. I tu moje pytanie:

Czy ktoś już przerabiał temat gdzie najtaniej kupić ? Jakieś sklepy refurbished najciekawsze znacie ?

Z tego co wiem to z USA nasze państwo życzy sobie dodatkowe 23 % VAT , z europy już nie, czy się mylę ?

 

Zatem chyba poszukuję najbardziej opłacalnych sklepów refurbished w europie. Jeśli się mylę proszę podać inną najtańszą metodę zakupu stwora.

Komputer docelowo do animacji.

 

No i również mam dylemat. Czy jednak bardziej się nadają do renderu Xeony czy Intel i7 ?

Edytowane przez satach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Odpowiedź na drugą część pytania: jeżeli masz odpowiedni budżet to tylko maszyny wieloprocesorowe (oparte o Xeony).

Mając taki budżet możesz pozwolić sobie na stację 2 Xeon 12 rdzeni czyli 48 wątków HTC (lecz nie hp, dell, czy boxx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

no mierzę w dwa procesory, ale dylemat mam jaki. Dlaczego Xeon a nie i7 ? Niektórzy mi mówią, że słyszeli że Xeony bardziej nadają się do działań serwerowych a i7 bardziej sie nadaje do renderów.

 

Zalecane zestawy do 3d maxa przez autodeska:

 

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/syscert?siteID=123112&id=18844534&results=1&stype=system&product_group=6&release=2015&os=32768&manuf=all&opt=1

 

nie HP, DELL czy box to co ?

Możesz zaargumentować jakoś swoje zdanie ? Ponieważ z tego co widzę to zajmujesz się sprzedażą komputerów i wygląda to tak jakby do mnie przyszedł sprzedawca Pepsi i powiedział, nie kupuj Coli bo jest niedobra...

Edytowane przez satach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego odniosłem się do twego pytania bardzo ogólnikowo. Nie wypada mi zważywszy na to czym się zajmuje reklamować naszych produktów.

Stwierdzam tylko oczywisty dla mnie fakt ze mając solidny budżet lepiej inwestować w maszyny oparte o platformę wieloprocesorową a tu nie masz wyboru (celowo pomijam AMD) tylko Xeon.

czemu nie dell , hp czy boxx? Sportowe auto to niekoniecznie tylko Bugatti czy Maserati ... innymi słowy można mieć bardzo dobra wydajność za połowę ceny zestawu produkowanego przez firmę którą wymieniłeś.

Pogooglój więc , znajdziesz wszystkie informacje , łącznie z testami wydajności.

Chcesz więcej ode mnie... napisz do mnie maila.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. no przyjrzę się ofercie GPU zatem.

Ale czy refurbished jest taki ryzykowny ? Mój brat kupił HP workstationa 7 lat temu z USA gwarancje dostał na 5 lat i do teraz mu działa bez zarzutu. Przecież to niby komputery jak nowe, które miały jakiś podzespół wymieniony, a czasem nawet niektóre zestawy są nowe nietknięte, bo klient nie odebrał, a taniej o 40 % czasem nawet.

Czy jest tu w ogóle jakiś zwolennik HP workstation czy cała Polska jest już oświecona tylko nie ja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refurbished nie jest zly, w wiekszosci jest to sprzet ktory zostal zakupiony i zwrocony, firma sprawdzila, jesli wszystko jest ok to sprzedaje jako refurbished.

 

Co do HP, Dellow itp. Jak dla mnie roznica jest skala. Jesli potrzebujesz 50 kompow do firmy, corporate support na kilka biur w wielu panstwach to to sie bardzo oplaca. Jesli potrzebujesz 1-2 kompow to dostaniesz lepsza wydajnosc / cene (i czesto lepszy customer support) od malej wyspecializowanej firmy. Nigdy nie mialem kontaktu z GPUcomputer wiec nie wypowiadam sie akurat o tej firmie, tylko mowie o ogolnych doswiadczeniach jakie mam z kupowaniem kompow do malych firm / osobistych.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć sie do sklepu jakiegokolwiek który sprzedaje stacje robocze i niech wycenią Tobie top konfig HP z serii Z , podaj co chcesz mieć w środku, hp zrobi nawet jedną sztukę pod zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności