Skocz do zawartości

HELP! -Rozne wyswietlanie kolorow-PS,ASDSEE...


GrafMax

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Potrzebuje waszej pomocy! Dziś muszę wyslac pracę do Warszawy, a okazalo sie ze o ile w Photoshopie praca wyglada ok, to kiedy otwarlem ja w przegladarce ACDSEE 32 to sie przerazilem!!! Kolory sa tam zdecydowanie przejaskrawione i wszystko wyglada do kitu. Jeszcze inaczej ta sama praca wyglada w standardowym windowsowskim (XP) Podgladzie obrazow - tam jest to cos posredniego miedzy PS a ACDSEE. I teraz nie wiem co mam zrobic:( Pomocy, Pleaseeee!!!!

 

EDIT: prace musze wyslac poczta!!! Polska Poczta!!! Rozumiecie wiec powage sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

wszystko zależy od ustawienia kolorów na jakim pracujesz w PS. Przeglądarkami to ty się nie przejmuj - bo jak sama nazwa wskazuje są to programy do podglądu a żaden znich nie obsługuje (emuluje) np. CMYK. Więc jesli robiłeś coś w |CMYK - to się nie przejmuj ACDSEE i innymi gównami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kooba strzeliles w dziesiatke. Praca jest zapisana w CMYKu.

Mam bardzo ciemny monitor i jego kalibracja juz nic niestety nie daje, wiec zmienilem ustawienia kolorow na karcie graficznej. Probowalem zaladowac te same ustawienia do photoshopa, ale ten nie obsluguje tego rodzaju plikow. Boje sie ze ludzie ktorzy beda ogladac ta prace , zobacza jakies kaszaniaste kolory....

 

EDIT: faktycznie po zamianie na tryb RBG, ACDSEE wyświetla kolory normalnie, troche sie uspokoilem. Mam nadzieje ze jury bedzie przegladac prace w RBG ;)

 

Dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kooba ma racje, ACDSee nie lubi CMYKa i wszystko pokazuje w kolorach Love Parade ;)

 

Natomiast ftorek nie doczytal i chyba nie wie o czym mowi, bo ustawienie takich samych profili nie gwarantuje jeszcze identycznych kolorow:)

 

Photoshop ma swoje wlasne profile dla RGB i CMYKa. Jezeli ten pierwszy rozni sie od tego 'systemowego', to tez bedziesz mial roznice kolorow w zaleznosci od tego jakim programem bedziesz podgladal plik.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

grafmax: jezeli boisz sie o kolory, to wydrukuj gdzies, albo zrob proofa, ktorego dolaczysz do plytki. Masz pewnosc, ze klient zobaczy takie kolory, jakie chcesz zeby zobaczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dr Ug. Na uczelni tez nam cały czas powtarzają, abysmy pracpowali z wydrukami (oj kosztowna jest taka praca), ja niestety juz nie dam rady tego wydrukowac, za pare godzin musze skonczyc prace :/ Ale dzieki za pomoc wszystkim, Tobie tez ftorek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności