Skocz do zawartości

model do MES


Gość abakus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość abakus

Witam

 

Zaznaczam, że jestem początkującym użytkownikiem.

Czy jest możliwość stworzenia modelu człowieka, zadaniu mu odpowiedniego zakresu ruchu, sprężystości i tłumienia mieśni by móc policzyć model Metodą Elementów Skończonych? Lub wygenerować model do innego programu, w którym to można zrobić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Że co proszę? Wyjaśnij bo nie ogarniam o co kaman.

Jeże.li chodzi o - możliwość stworzenia modelu człowieka, zadaniu mu odpowiedniego zakresu ruchu, sprężystości i tłumienia mieśni - to jest taka mozliwość chyba w każdym sofcie do 3d.

Tak można wyeksportować do .*obj lub .*fbx lub jeszcze inny ale to zależy co chcesz robić i do jakiego softu chcesz zaimportować project.

NIe wiem o co chodzi ci z Metodą Elementów Skończonych - jeżeli chcesz pokazać na soim modelu te ograniczenia to wystarczy ci wbudowany render w każdym sofcie do 3d.

Np: 3ds max 2010 - 2015 x64, Maya 2012 - 2015 x64.

NIe wiem jednak czy to ci może coś pomóc - gdyż nie bardzo wiem co dokładnie chcesz zrobić - MSE wszystko utrudnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MES to mechanika i programy inżynierskie służy raczej do opbliczeń wytrzymałościowych. Takie pytania raczej nie na tym forum. Myślę jednak ,że można bez problemu obj wysłać. Problem będzie ta tylko taki by dopasować skalę.

W Pastranie będziesz to robił? Nie dokońca wiem jak chcesz to ogarnąć ;) jakie parametry chcesz ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności