Skocz do zawartości

Wydajność zestawu


shiman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno znalazłam się w posiadaniu nowego zestawu komputerowego, w którego skład wchodzą:

[h=1]Procesor AMD X8 FX-8320

[/h][h=1]Płyta główna GIGABYTE GA-970A-DS3P

[/h][h=1]Pamięć DDR3 KINGSTON 8 GB / 1600 (1x 8 GB), CL10, HyperX Blu

 

[/h][h=1]Grafika PCIex MSI R9 270

[/h][h=1]Zasilacz BEQUIET PurePower L8 - 700 W

Niestety jestem laikiem w dziedzinie znajomości sprzętu komputerowego, dlatego zdecydowałam się na zakup zestawu składającego się z rzeczy, które zostały mi podpowiedziane.

Komputer służy mi do obsługi programu 3ds max, Archicad oraz Photoshop. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest to wydajny sprzęt dla tego rodzaju programów?

Moje wątpliwości budzi renderowanie w 3dsie. Nie zauważyłam większych zmian w czasie oraz jakości renderowania obiektów w porównaniu z moim starym komputerem, wydaje mi się, że powinny być one bardziej widoczne. Mój poprzedni komputer składał się z :

CPU

AMD Athlon II X2 245 38 °C

Technologia Regor 45nm

RAM

4,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20)

Płyta Główna

Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-MA770T-UD3P (Socket M2) 41 °C

Grafika

SyncMaster (1680x1050@60Hz)

512MBNVIDIA GeForce 9600 GSO 512 (Undefined)

 

Zastanawiam się, czy nie pominęłam jakiegoś oczywistego procesu podczas instalacji komponentów. Wszystkie sterowniki zainstalowałam, ale nic więcej nie robiłam (bałam się popsuć :D)

Czytałam trochę o MSI Afterburner, ale wolę sama nie "bawić się" w takie rzeczy.

Dodam, że pracuję na silniku Mental Ray, może to ma jakiś związek? Może powinnam coś ustawić w programie?

 

Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie porady! :)

 

[/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ta płyta główna w tej rewizji zasadniczo nie obsługuje tego procesora dosłownie cudem jest ze on w ogóle chodzi na niej, wymień płytę główną np na ausus m5a97 evo r2 bardzo dobra płyta i na pewno obsługująca twojego FX

http://www.komputronik.pl/product/174914/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Asus_M5A97_EVO_R2_0.html?gclid=CI_niuOnrL8CFWXLtAodQSQAcQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze nie daj sobie wmówić ze jeśli ściągniesz i zainstalujesz nowszy bios do danej płyty to procesor ci będzie na niej śmigał, często w takim przypadku procek nowszej generacji będzie pracował na takiej płycie natomiast nie będzie to 100% jego wydajność ogólnie prawidłowo jest jak w pierwszej rewizji płyty znajduje się obsługa konkretnego modelu procesora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłam płytę główną na asus m5a97

Problem jest jednak taki, że system chłodzenia zdaje się chodzić szybciej i głośniej. Czy tak ma być, jest to normalne?

Jeszcze nie sprawdzałam jak radzi sobie z programami.

Czytałam o instalacji nowych płyt głównych i wszędzie było napisane, że wymaga to raczej przeinstalowania Windowsa. U mnie po uruchomieniu komputera z nową płytą Windows i wszystkie rzeczy były na swoim miejscu.

Jeśli chodzi o Bios, to nie instalowałam nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpel co ty gadzasz o braku supportu dla Vishery?

Patrzyłeś choćby na to: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4591

Czarno na białym, że obsługa jest.

Sam mam kilka zestawów na tej płycie tylko z FX-8350 i śmigają zgodnie z cinebenchami dla tych procków.

Wymiana płyty moim zdaniem nieuzasadniona.

Zasilacz ma bardzo duży zapas na 550W to śmiaga bez większych problemów.

Można było tylko wrzucić lepiej taktowane pamięci o mniejszym CL. Płyta bez problemu radzi sobie z 2000 MHz.

 

Edit: Polecam inne niż kitowe wiatraki na procka, bo te co idą w zestawie (przynajmniej na 8350) są po paru tygodniach głośne (w stresie, na wolnych nie ma problemu), jak masz kompa w domu to może być uciążliwe, do pracy biurowej nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności