Skocz do zawartości

scena 3d Klatka schodowa (dazenie do realnosci)


Rekomendowane odpowiedzi

No teraz jest całkiem sympatycznie, kilka uwag:

 

a) czemu to w ogóle nie odbija światła? trochę nierealistyczne i zbyt sucho przez to wygląda; przypatrz się dobrze grze refleksji na ścianach jakiejś klatki schodowej.

 

b) tekstura drzwi zbyt regularna

 

c) podłoga - masakra. ja dałbym jakiś beton, lub coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

moze jeszcze jakies rysy kolo zamkow na tych drzwiczkach od licznikow. panowie co to sprawdzaja moga byc nie teges i nie musza trafic od razu :)

klamka chyba tez wyglada na za duza. no i podloga - jakies lekko juz skruszałe i poscierane badziewne lastryko szaro-biało-szare... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj piotrek .... nie ma mowy ... a wiesz czemu ? bo juz mowilem ze tyle sie meczyles i cos ci zaczelo wychodzic ... i nie dam ci tego zaprzepascic ;)

 

przypomnij sobie jak rozmawialismy na temat twojej sceny na gg ;) powinienes sie ucieszyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie :) a teraz do konkretów...

 

( z góry uprzedzam, że nie czytałem całości wątku )

 

w/g mnie proporcje nie są złe natomiast kamera jest zdecydowanie za wysoko

 

przetarcia na pierwszej skrzynce są za bardzo rozciągnięte

 

razi mnie brak odbić w szkle, a takrze na ścianie, jeżeli to to samo co nam serwowali w starej dobrej wilekiej płycie

 

to przetarcie na prawo od drzwi wygląda jakby ktoś stał i ocierał się o ścianę, a powino raczej wglądać na odpryski

 

nie podoba mi się podłoga, za ciemna, za grube ziarno

 

chyba za wąski kadr

 

Jest naprawdę nieźle i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras.... wcześniej była mowa o oświetlaniu... pamiętasz? MareG dał Ci świetną radę, ale mam wrażenie, że troszeczkę się minęliście i nie zrozumiałeś go dobrze....

Dodajesz obiekty do sceny, takie jak śniany, okna, schody (tylko symbolicznie... żadnych detali, proste boxy, itp., zero tekstur, nic... tylko gemoetria). Umieszczasz je POZA kadrem, tak że nie będą w ogóle widoczne... natomiast będą brały udział w liczeniu GI, tworzeniu cieni, odbijaniu światła... Jeżeli umieścisz światło tak, aby świeciło, przez Twoją prowizoryczną dziurę okienną, której jeszcze nie masz, to może to ponieść wrażenie realności, poprzez wiarygodne oświetlenie...

sorki że jeszcze raz to zostało poruszone, ale chcę mieć pewność że dotarło :))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powarznie to nie wiem on otwiera chyba te drzwiczki na gorze i spisuje z licznikow bo to widac. powarznie wam mowie ze to jest tak wysoko:) az sam sie teraz dziwei ze to jest tak zrobione beznadziejnie, wczesniej jak mieszkalem na tej klatce to wogole sie nad tym nie zastanawialem:( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi tu CHWDP :P bo to jeszcze nie jest polska rzeczywistosc, jakies kiepy na ziemi :D jedne drzwi od licznika moglyby byc otwarte i skrzywione albo przynajniej wgniecione. Nieporysowane drzwi?? :P Podoba mi si eogolnei fajna pracka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ... wlasnie mi sie przypomnialo ze mam plany blokow spoldzielczych ... ;) cale kondygnacje , wymiary i kolorystyka elevacji ... i tp ... jset to plan bloku w ktorym mieszkam ... 3 klatki schodowe 4 pietrowe z piwnicą ...wszystkie wymiary z iloscia materialow ;)

 

pewnego dnia poszedlem do spoldzielni mieszkaniowej zeby sie zapytac czy takie cus moge dostac ;) i sobie przexerowalem bo chcialem zrobic model calego bloku ...

 

jak znajde to przeskanuje bo moze zrobie sobie ten model ...

 

Marcel - ;) ta wiem ;) ale wiesz jak bezmyslnosc i niewiedza takich napisow dziala na czlowieka ... pierwszy bunt (pierwsze glany) itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin robie robie:) a z planami to jest genialny pomysl pujde tam i wezme to od nich:) zrobie caly budynek a na koncu animacje do tego wsystkiego:):) a szybek niestety nie ma bo ktos wybil:( powarznie. nienawidze wandalizmu:( Marcin a ty Konciecznie zrob sobie taki model bo to sie bardzo przyjemnie robi ale w koncu musze ie tez wziasc za jakis samochodzik bo chcialbym nauczyc sie dobrze modelowac a na takich scenkach to duzo modelowania to nie ma:( (chyba zebym zrobil sklep z zabawkami) wow to by bylo wyzwanie:) ale moze za jakies 100 lat bo zeby nuczyc sie grafiki to naprawde trzeba dlugoo siedziec:( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności