Jump to content

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

Postanowiłem założyć teczkę na forum, może mnie to bardziej zmotywuje do działania a rady i uwagi przyśpieszą artystyczny rozwój.

Rysowanie traktuję hobbystycznie, do nauki cyfrowego malarstwa zmotywowało mnie przeglądanie znakomitych prac, między innymi na tym forum, podoba mi się jakie efekty można osiągnąć i chciałbym spróbować własnych sił w tej dziedzinie.

Oczywiście rysuję i maluję też tradycyjnymi technikami, postaram się później dodać jakieś swoje prace wykonane klasycznymi technikami, jednak w tej teczce chciałbym skupić się głownie na wszystkim co cyfrowe.

Naukę digital paintingu rozpocząłem tydzień temu, przejrzałem kilka tutoriali i postanowiłem rozwinąć ten, który najbardziej przypadł mi do gustu (Shaddy Safadi)

1 praca zajęła mi nie cały tydzień, około 10h

 

Wrzucam screena ze swojego ekranu, może ktoś coś doradzi czy powinienem zmienić jakieś ustawienia w celu ułatwienia sobie pracy?

 

wguee8.png

 

a tutaj już praca skończona, zdaję sobie sprawę, że jest niezbyt dokładna a same skałki mógłbym dłubać jeszcze kilka dni, jednak jako dopiero zacząłem i się uczę chciałbym przejść dalej, spróbować czegoś nowego

 

2vv2mg2.jpg

 

i jako taki bonus do 1 posta w teczce dorzucę pracę jakie wykonałem w technikach z którymi jeszcze nie spotkałem się na tym forum

 

selfie - linoryt

 

30dbalf.jpg

 

panda - sucha igła

 

5fgevk.jpg

 

i jakaś abstrakcja - wykonane jakimś magicznym japońskim tuszem

 

m4ufs.jpg

 

Wszelkie uwagi, rady, porady i krytyka są jak najbardziej mile widziane, po to jest ta teczka.

 

W między czasie pracuję też nad proporcjami w postaci i perspektywą w której mam braki, ciągle szukam dobrego źródła do nauki perspektywy, swoje zmagania postaram się wrzucić później.

Edited by sawier
Link to post
Share on other sites

Pomyślałem, że wrzucę moje notatki z nauki o proporcjach i anatomii, może coś z tego przyda się komuś kto akurat też przerabia. Kolorem starałem się zaznaczać najważniejsze punkty (landmarki). Następny przystanek to nauka o mięśniach.

 

2ihoujd.jpg

 

117thg4.jpg

 

2054duo.jpg

 

2uixflv.jpg

 

2928yvm.jpg

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy