Jump to content

sawier

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

About sawier

 • Rank
  Member
 1. Piękna animacja bardzo podoba mi się styl. Co do timingu to rzeczywiście czasem się trochę dłuży ale wg mnie większym problemem jest spacing czyli to o czym czesto sie zapomina animując w afterze. Animacja czasem jest bardzo liniowa np jak papierowy samolocik leci to zupełnie jakby nie działały prawa fizyki na niego nie przyspiesza kiedy szybuje w dol nie zwalnia jak leci do góry. Banknot na końcu tez spada bardzo nienaturalnie a ta scena trwa dość długo.
 2. Powinniście zrobić event na facebooku odnośnie wystawy, tak jak wszystkie wystawy teraz mają przez jakieś małe galerie po MNW, żeby ludzie mogli się oznaczyć, zaprosić znajomych itp. Pewnie znalazło by się kilka osób któe przypadkiem zainteresują się tematem i chętnie takową wystawę odwiedzą a nawet może coś kupią.
 3. Dziwnie to wygląda, jakby był pochylony ale się nie podpiera przez te wyprostowane palce, przez to dla mnie poza wygląda nienaturalnie jakby miał się przewrócić.
 4. Pomyślałem, że wrzucę moje notatki z nauki o proporcjach i anatomii, może coś z tego przyda się komuś kto akurat też przerabia. Kolorem starałem się zaznaczać najważniejsze punkty (landmarki). Następny przystanek to nauka o mięśniach.
 5. super prace te ostatnie, możesz powiedzieć skąd bierzesz referencje czym się inspirujesz?
 6. Przeczytaj przypięty post "Zasady działu "Architektura"!" na dole masz krótką instrukcję jak dodać miniaturkę.
 7. Woda wszędzie bardzo płasko wygląda, na ostatnim trochę jak taki niebieski dywan do pokoju dziecięcego.
 8. Cześć wszystkim, Postanowiłem założyć teczkę na forum, może mnie to bardziej zmotywuje do działania a rady i uwagi przyśpieszą artystyczny rozwój. Rysowanie traktuję hobbystycznie, do nauki cyfrowego malarstwa zmotywowało mnie przeglądanie znakomitych prac, między innymi na tym forum, podoba mi się jakie efekty można osiągnąć i chciałbym spróbować własnych sił w tej dziedzinie. Oczywiście rysuję i maluję też tradycyjnymi technikami, postaram się później dodać jakieś swoje prace wykonane klasycznymi technikami, jednak w tej teczce chciałbym skupić się głownie na wszystkim co cyfrowe. Naukę digital paintingu rozpocząłem tydzień temu, przejrzałem kilka tutoriali i postanowiłem rozwinąć ten, który najbardziej przypadł mi do gustu (Shaddy Safadi) 1 praca zajęła mi nie cały tydzień, około 10h Wrzucam screena ze swojego ekranu, może ktoś coś doradzi czy powinienem zmienić jakieś ustawienia w celu ułatwienia sobie pracy? a tutaj już praca skończona, zdaję sobie sprawę, że jest niezbyt dokładna a same skałki mógłbym dłubać jeszcze kilka dni, jednak jako dopiero zacząłem i się uczę chciałbym przejść dalej, spróbować czegoś nowego i jako taki bonus do 1 posta w teczce dorzucę pracę jakie wykonałem w technikach z którymi jeszcze nie spotkałem się na tym forum selfie - linoryt panda - sucha igła i jakaś abstrakcja - wykonane jakimś magicznym japońskim tuszem Wszelkie uwagi, rady, porady i krytyka są jak najbardziej mile widziane, po to jest ta teczka. W między czasie pracuję też nad proporcjami w postaci i perspektywą w której mam braki, ciągle szukam dobrego źródła do nauki perspektywy, swoje zmagania postaram się wrzucić później.
 9. Cześć, mam pytanie, czy masz może pdfa do wspomnianej książki czy kupiłeś, jeśli kupiłeś to gdzie i jak oceniasz?
 10. Pobrałem paczkę, bardzo przydatne i ciekawe rzeczy, szczególnie te całe książki w pdf, dzięki !
 11. Mnie przekonałeś tą recenzją ;), jak i dalszymi postami z ćwiczeń perspektywy, zamawiam tą książkę, a ja szukałem nie wiadomo czego na amazonie. Przy okazji, sorry rain, że nadużywam twojej teczki, jak ktoś zna jakieś zagraniczne książki o perspektywie, proszę o polecenie tu albo w tym temacie http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=94864.
 12. Ja używam kursów PS od eduweb i jestem zadowolony, bardzo profesjonalne podejście i dokładny opis każdej funkcji wraz z przykładami, nie ma tam co prawda jak już ktoś napisał żadnych rad do do malowania tekstur, ale samego PS'a można się nauczyć, szczególnie dużo mi dał kurs PS masterclass który teraz przerabiam, dużo trzeba pracy dać od siebie na ćwiczenia ale to dużo daje, ogólnie polecam
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy