Skocz do zawartości

Scena 3d: łazienka - tramwaj


Wielka_Siostra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:-)

Pracuję nad kolejną łazienką. Ta akurat jest długa na 3,5 metra i wąska na 1,5 metra:-/ Wanna i kibel muszą stać tam gdzie stoją.

Płytki pewnie jeszcze zmienią położenie, to samo z wyglądem i rodzajem lustra, blatu.

 

Chciałabym się Was zapytać co sądzicie o oświetleniu i atmosferze - bo ja już nic nie widzę;-) Wiem, ze coś jest nie tak tylko nie wiem co.

Są tu 3 żródła światła: słoneczne (direct), od lampy na suficie nad wanną i wc oraz od kinkietu nad lustrem.

 

Jak to wszystko ulepszyć, żeby wyglądało bardziej zjadliwie?

Acha. Lustro nie ma na razie odbić, ale je oczywiście zrobię.

 

ula_proba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

WYŁĄCZ TE 2 LAMPY I ZOSTAW DIRECT , DO ŚRODKA DAJ VRAY LIGHT I USTAW DOBRZE GI

 

No właśnie tak bym chciała zrobić, ale wtedy wszystko tonie w umiarkowanym mroku - nawet jak dam ambient (świateł v ray nie mam), a cholera muszę wszystkie szczegóły pokazać. A niestety na ustawieniach GI się nie znam - używam deafultowych i tak już chyba pozostanie:-/

Może powinnam trochę przygasić światła od lamp i wzmocnić directa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Feng Shui (czy to takie małe drzewko?) ;) ważniejsze w dzisiejszych czasach jest umieszczenie na projekcie (bardzo wyraźnie) tekstu typu: "PRZED WYKONANIEM PODŁĄCZEŃ, ZAMÓWIENIEM TEGO I TAMTEGO (...) - WYMIARY SPRADZWIĆ NA BUDOWIE!"

 

A teraz co to ja chciałem: Płytki powinny bardziej absorbować światło co w efekcie da mniejsze natężenie / rozproszenie światła na całych płaszczyznach płytek, jeśli możesz to zwiększ absorbcję w materiale płytek i/lub ogranicz dyfuzję tegoż materiału - tak się zwykle ratuje sytuację przy zbyt dużych wypaleniach światłem.

Pytanie:

Tak patrząc na umiejscowienie sraczyka: czy są Geberity na wys. do 80cm? Po prostu zwykle robiłem w projektach murek na min. 100cm, a tam widzę ograniczenie fizyczne z racji istnienia parapetu.

A co będzie na przeciwległej ścianie? Kiedyś w podobnej łazience wstawiliśmy "wycinankę" delfina na falach w dość dużej skali, no ale takie też było życzenie klientki:)

 

Pozdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Feng Shui (czy to takie małe drzewko?)

Bonzai, MareG, bonzai;-)

 

Tak patrząc na umiejscowienie sraczyka: czy są Geberity na wys. do 80cm? Po prostu zwykle robiłem w projektach murek na min. 100cm, a tam widzę ograniczenie fizyczne z racji istnienia parapetu.

Som takie geberity. Nazywają się Kombifix. A tutaj mamy Duofixa o wysokości min.84 cm, bo parapet jest na wysokości 90 cm.

 

A co będzie na przeciwległej ścianie?

No właśnie nie wiem co będzie;-) Czekam na jakiś sen proroczy, bo póki co nie mam koncepcji.

 

A co tam, dam mały update. Włączyłam fotony, ale jak widać, niewiele to dało:-/ A renderowało się 3 razy dłużej.

 

ula_probaphoton.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie pasuje mi materiał tego czegoś po lewej (to chyba jakiś wieszak)... no i brak napisów na pralce ;).

 

to nie wieszak.. to grzejnik :P

 

a co do renderu, w lustrze pwoinny raczej odbijac sie plytki z przeciwleglej sciany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności