Skocz do zawartości

Pirescionek w zetce a wykonanie u złotnika


Bachu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chciałbym o coś zapytać bo mnie męczy pewna sprawa. Chciałem zrobić pierścionek zaręczynowy w zetce, ale zastanawiam się, czy jest fizyczna możliwość później żeby ktoś taki pierścionek wykonał w złocie. Orientuje się ktoś, jak to powinno wyglądać ze strony technicznej i czy to w ogóle możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam częściowe wykształcenie jubilerskie (jedyne w polsce liceum o takim profilu) to mogę odpowiedzieć trochę szerzej.

 

Tak, jest taka możliwość i na ZBCentral możesz zobaczyć przykłady takiej biżuterii. Tutaj jednak dobre informacje się kończą.

Licz się z dużymi kosztami takiego przedsięwzięcia, nawet kilkukrotnie większymi niż kupienie podobnego pierścionka w salonie. Obstawiam że możesz na terenie polski nie znaleźć żadnego zakładu jubilerskiego który działa w technologii druku 3D poprzez spiekanie laserowe jak u tych gości z ZBCentral. W naszym kraju najbardziej ceni się dobrą rzemieślniczą robotę a nie design i nowe technologie.

Bez podstawowej wiedzy z zakresu jubilerstwa najprawdopodobniej nie uda ci się zaprojektować pierścionka który będzie od razu mógł być wydrukowany tak po prostu na podstawie modelu z zetki. Szczególnie jeśli w pierścionku ma być zakuty jakiś kamień, to jest kawał wiedzy która jest rzadsza niż jakieś tam 3D i VFXy. ;)

 

To co możesz zrobić to wykonać model takiego pierścienia, wyrenderować go w wielu rzutach i dać to jubilerowi jako materiał referencyjny który potem on przerobi uwzględniając swoje doświadczenie techniczne i wyczucie artystyczne. Nie będzie to dokładnie to co masz w zecie ale nie ryzykujesz że pierścionek pęknie na palcu twojej lubej przez niepoprawną konstrukcje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności