Jump to content

Archaica: The Path of Light - artbook


Marcin Turecki

Recommended Posts

Witam Wszystkich! Przypominając się:

Dwa lata temu zapisałem się na to forum i założyłem wątek: "Jak ulepszyć portfolio, żeby zawalczyć o pracę konceptartysty?" (http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=86537). Niedługo potem otrzymałem wymarzoną pracę w gamedevie. Dlatego dziękuję osobom, które komentowały wątek.

 

Obecnie pracuję z bratem - programistą, jako indie developer TwoMammoths (www.twomammoths.com). Od paru miesięcy tworzymy grę "Archaica: The Path of Light". Jest to gra logiczna z mechaniką "laserów i luster". Zamieszczam tu wstępną wersję artbooka. Będę wdzięczny za uwagi i krytykę jego formy i przejrzystości. Może też znajdą się podpowiedzi i sugestie dotyczące gry. Niebawem startujemy na Greenlight i Wspieram.to (https://wspieram.to/Archaica). Mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa, jeśli w tym wątku będę zachęcał do czynnego uczestnictwa w kampaniach.

 

artbook: strony 1-5

 

cały artbook: http://twomammoths.com/archaica-the-path-of-light-artbook/

Edited by Marcin Turecki
Link to comment
Share on other sites

Gra się prezentuje bardzo estetycznie. Też fajny sposób na tanią produkcję assetów, ta subtelna zapętlana tekstura + działanie mgłą, bryłą. Jak Kairo, tylko lepiej :)

 

Z kolei w artbooku mnie drażni, że to jest wszystko wbrew temu spokojowi. Takie tłusto malowane tło, fonty duże i grube. Przez to same koncepty znikają i ich moc wyrazu się zaciera (jako prostych, hieroglifowych kszałtów). Ale rozumiem, że to już nie do zmiany. Za to z fontem bym jeszcze zawalczył - coś bliżej atmosfery całości. I tak teksty są krótkie.

Link to comment
Share on other sites

Cześć!

Artbook mi się podoba, zwłaszcza w formie papierowej gdy się już go trzyma w rękach i przewraca strony. Zresztą sam wiesz bo to mówiłem na WGK ;) .Dajcie go jako jedna z nagród w zbiórce bo mogą znaleźć się chętni. Co do samej gry to ma fajny minimalizm i nie wiem czy będziecie jeszcze wybajerzać tła i czy w ogóle jest to niezbędne. Bo można poprostu dać relaksacyjną muzykę i w połączeniu z tekstami fabularnymi (albo lektor np jakiś kobiecy) i mogłoby to wystarczyć. To już sprawdzicie w testach. Sama mechanika jest dobra i nie było problemu z nawigowaniem (chociaż tutorial by nie zaszkodził ). Powodzenia na greenie i wspieram to.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy