Skocz do zawartości

[EXTERIOR] Domek w Witowie k. Zakopanego


e3A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zaprezentować jeden z ostatnich projektów z naszej pracowni. Jest to mały domek (93m2), wykonany w technologi tradycyjnej z bali warstwowych zlokalizowany w Witowie koło Zakopanego. Działka wąska i długa ( ok 14 x 60 metrów ), umiejscowiona jest pod lasem, teren o dużym spadku w kierunku północnym spowodował konieczność zlokalizowania przeszklonego salonu w stronę zalesionego zbocza ( głównym życzeniem klienta było, aby do salonu wchodziło jak najwięcej słońca, nawet kosztem atrakcyjnego widoku). Wyjście z salonu prowadzi na taras, którego obrys wypuściliśmy poza obrys elewacji południowej, aby na zaaranżowanym na nim wypoczynku możliwe było podziwianie gór ( na wizualizacji przesadziłem nieco z drzewni po lewej stronie, przedpole przed działką nie jest aż tak zalesione).

 

Co sądzicie o tym projekcie. Nadmienię tylko, że choć jest to malutki domek zlokalizowany w turystycznej miejscowości, nie jest to zabudowa sezonowa.

 

DU%C5%BBE1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

IMO bardzo fajna odrealniona wizualizacja, lubią ciepła tonacje kolorystyczną, odrobinę zaburza odbiór zielsko na pierwszym planie i te liście giganty :) aa się w paru miejscach posypało ale i tak wizualizacja bardzo przyjemna w odbiorze. Co do samego projektu to zawsze mnie cieszy jak ktoś buduje drewniaki. Interesujące jak rozwiązaliście sprawę ogrzewania domu, sam kilka lat mieszkałem w Beskidzie Sądeckim i warunki górskie to jednak jest pewnego rodzaju specyfika szczególnie że dom posiada dosyć dużą powierzchnie wytracania ciepła przez tą ścianę szklaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Rzeczywiście z liśćmi z przodu nieco przesadziłem. Myślałem, że nikt nie zauważy :). Z trawy również nie jestem zadowolony, mogłem się nad tym szczegółem bardziej popracować. Co do samego budynku i sprawy z ogrzewaniem. Widzę, że podobnie jak ja zareagowałeś, kiedy to inwestor napalił się na przeszkloną ścianę szczytową. Powiedzmy, że dom nie będzie ekonomiczny. Co do szczegółów rozwiązań to jeszcze wiele nie mogę powiedzieć, gdyż jest to w opracowaniu u instalatora. Grzanie na pewno będzie gazem + dodatkowo z kominka. Sam ciekawy jestem ile z obliczeń wyjdzie odbiorników ciepła. Przy szklanej ścianie koniecznie trzeba wrzucić kanałówki na całą szerokość okna. Wspomnę tylko, że praktycznie cały parter jest open space, piętro otwarte na salon - dość dużo kubatury do ogrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności