Skocz do zawartości

e3A

Members
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez e3A

  1. Cześć, Dzisiaj wróciłem z PolŚl i tak właśnie wiedziałem, że skądś kojarzę projekt, który został zacnie wyeksponowany w holu głównym budynku. Niektóre projekty, które brały udział w konkursie też były bardzo interesujące. Zamieszone wizki na forum lepiej się prezentują, te na planszach jakoś tak skadrowałeś nie oddają tego dynamizmu. Co do konstrukcji, to nie ma co się czepiać przecież widać, że to projekt studialny, przecież to komin murowany wiadomo, że nie da rady. Co do samych wizek. Zgadzam się ze skalpelem dodam tylko, że na 3 wizualizacji za bardzo przepalone niebo, zlewa się z domkiem.
  2. e3A

    [intrior] (moja ) kawalerka

    Witam Renderowane w 3dmax + V-ray. Z alternatyw to kojarzy mi się z tym jedna scena. "Dzień dobry, życzy pan sobie przesunąć rurkę kuchni teraz czy może kiedy indziej" :D
  3. Witam ponownie Chciałbym zaprezentować projekt, który przygotowałem w zeszłym roku na konkurs organizowany przez firmę Zehnder. W konkursie chodziło o zaaranżowanie przestrzeni wraz z użyciem grzejnika Zehnder Charleston. Za bazę do projektu posłużyła moja mini kawalerka o powierzchni 28m2.
  4. Ja takie schematy robię w autocadzie a potem obrabiam w PS, usuwam wszystkie siatki, poligony itp, pozostawiam same kontury. Wydaję mi się, że jest tak jak piszę Wania - export po wymodelowaniu do programów graficznych i obróbka. Kiedyś, coś takie uzyskałem w 3ds max + Vray Toon.
  5. e3A

    Domek k. Krakowa

    Dzięki za uwagi. Trochę się jednak wytłumaczę z tych karykaturalnych wizualizacji :) Tutaj chciałem wam pokazać architekturę i nasze zmiany w katalogowcu, cieszę się że się podobają. Sam projekt powstał na zlecenie inwestora, którego dość długo znamy osobiście, można powiedzieć, że jest przyjacielem naszego biura, gdyż prowadzi firmę z którą często współpracujemy. Z założenia zrobiłem wizke, która miała być śmieszna, taka nieco inna od normalnych wizualizacji architektury, z jakąś historyjką, gdzie projekt będzie tylko tłem. Miał to potem powysyłać do znajomych czy wrzucić na fesjsbuka :)
  6. Witam ponownie Ostatnio dawno się tutaj nie udzielałem dlatego teraz często będę wrzucał moje prace z ostatniego półrocza :) Chciałbym wam zaprezentować domek katalogowy, którego adaptację wykonywaliśmy w naszej pracowni. Na życzenie klienta mieliśmy przeprojektować, oprócz oczywiście wnętrza, elewację ( oczywiście nie w całości tylko w detalu ). Zmiany w zewnętrznej bryle, które wprowadziliśmy : 1. Wstawki z płyt z betonu architektonicznego 2. Zadaszenie wejścia podparte na drewnianych słupkach zamiast na betonowych kolumnach 3. Okna na poddaszu w formie portfenetrów ze szklanymi balustradami ( wcześniej były normalne okna 150x150) 4. nad tarasem zaprojektowaliśmy drewnianą pergolę z rozwijanym zadaszeniem. ps. Masywne 3 metrowe ogrodzenie z betonowej ściany jest tylko w wizualizacji ( nie chciało mi się za bardzo wstawiać tła :) )
  7. Dzięki za uwagi. Rzeczywiście z liśćmi z przodu nieco przesadziłem. Myślałem, że nikt nie zauważy :). Z trawy również nie jestem zadowolony, mogłem się nad tym szczegółem bardziej popracować. Co do samego budynku i sprawy z ogrzewaniem. Widzę, że podobnie jak ja zareagowałeś, kiedy to inwestor napalił się na przeszkloną ścianę szczytową. Powiedzmy, że dom nie będzie ekonomiczny. Co do szczegółów rozwiązań to jeszcze wiele nie mogę powiedzieć, gdyż jest to w opracowaniu u instalatora. Grzanie na pewno będzie gazem + dodatkowo z kominka. Sam ciekawy jestem ile z obliczeń wyjdzie odbiorników ciepła. Przy szklanej ścianie koniecznie trzeba wrzucić kanałówki na całą szerokość okna. Wspomnę tylko, że praktycznie cały parter jest open space, piętro otwarte na salon - dość dużo kubatury do ogrzania.
  8. Witam Chciałbym zaprezentować jeden z ostatnich projektów z naszej pracowni. Jest to mały domek (93m2), wykonany w technologi tradycyjnej z bali warstwowych zlokalizowany w Witowie koło Zakopanego. Działka wąska i długa ( ok 14 x 60 metrów ), umiejscowiona jest pod lasem, teren o dużym spadku w kierunku północnym spowodował konieczność zlokalizowania przeszklonego salonu w stronę zalesionego zbocza ( głównym życzeniem klienta było, aby do salonu wchodziło jak najwięcej słońca, nawet kosztem atrakcyjnego widoku). Wyjście z salonu prowadzi na taras, którego obrys wypuściliśmy poza obrys elewacji południowej, aby na zaaranżowanym na nim wypoczynku możliwe było podziwianie gór ( na wizualizacji przesadziłem nieco z drzewni po lewej stronie, przedpole przed działką nie jest aż tak zalesione). Co sądzicie o tym projekcie. Nadmienię tylko, że choć jest to malutki domek zlokalizowany w turystycznej miejscowości, nie jest to zabudowa sezonowa.
  9. e3A

    Interior - bathroom

    Witam A to chyba jeszcze przed nałożeniem materiałów ?:) 2 rzeczy mi tylko nie pasują. Perspektywa jakaś taka wypaczona, zbiegi zbyt duże. Moim zdaniem przy tak dużej łazience można by było zrobić to bardziej naturalnie. A druga sprawa to ta półka obok lustra - taka fajna minimalistyczna ściana z ładnym lustrem a tu bang! Ni z gruchy ni z pietruchy półka :)
  10. Witam, bardzo fajne wizualizacje, w ogóle ładne wnętrze. Mam tylko dziwne odczucia patrząc na ostatnie ujęcie. Jakoś tam się tłoczno zrobiło. Może to przez tą lampę widoczną na pierwszym planie. Ale to moje prywatne odczucie :) Co do samej techniki niestety niewiele mogę powiedzieć bo nie znam Cinema 4d, ale w postprodukcji zwiększył bym kontrast tej sceny. Dla mnie to trochę blado wygląda, zlewa się.
  11. e3A

    Exterior: Biblioteka w Świeciu

    Jeżeli to z Awatara to zapewne system od Aluprof
  12. Czy była by możliwość pokazania jak to wyglądało bez postprodukcji. Super efekt i chciałbym zobaczyć ile z tego PS-a
  13. Dlaczego od razu strata czasu. Zależy jak się do tego podchodzi. Ogólnie mamy w firmie taką politykę, że startujemy w konkursach w przypadku kiedy nie mamy większych zleceń. Nie robimy tego za wszelką, a tylko jak mamy czas, na spokojnie itp. Jeżeli i tak w biurze nic nie robimy, nie zarabiamy, to taki konkurs jest w sam raz, a nuż coś wpadnie. Raz udało nam się wygrać, kilka razy 2 bądź 3 miejsce, i kilka wyróżnień więc się czasem opłaca. Konkursy, które robimy, to najczęściej proste zadania, nie chcemy się przemęczać za free. Dla mnie osobiście jest to tak na prawdę jedyny moment, aby poćwiczyć wizualizacje i modelowanie na czymś konkretnym lub po prostu pobawić się architektura. W życiu codziennym polskiego architekta niestety nie jest to możliwe.
  14. Dlaczego od razu strata czasu. Zależy jak się do tego podchodzi. Ogólnie mamy w firmie taką politykę, że startujemy w konkursach w przypadku kiedy nie mamy większych zleceń. Nie robimy tego za wszelką, a tylko jak mamy czas, na spokojnie itp. Jeżeli i tak w biurze nic nie robimy, nie zarabiamy, to taki konkurs jest w sam raz, a nuż coś wpadnie. Raz udało nam się wygrać, kilka razy 2 bądź 3 miejsce, i kilka wyróżnień więc się czasem opłaca. Konkursy, które robimy, to najczęściej proste zadania, nie chcemy się przemęczać za free. Dla mnie osobiście jest to tak na prawdę jedyny moment, aby poćwiczyć wizualizacje i modelowanie na czymś konkretnym lub po prostu pobawić się architektura. W życiu codziennym polskiego architekta niestety nie jest to możliwe.
  15. Nie jest to przypadkiem praca na konkurs przedszkola z kontenerów TOUAX ?
  16. Witam Odgrzebałem ostatnio takie oto wizki, które przygotowałem kiedyś do naszego projektu konkursowego ( swoją drogą bardzo źle przygotowanego formalnie) na Urząd Gminy Mogielnica . Jak widać budynek niewielki, 3 kondygnacyjny. Obiekt swoją wysokością oraz arkadowym parterem miał nawiązywać do położonego obok, istniejącego budynku Ratusza ( budynek z prawej strony, taki z wieżyczką ). Wymogiem konkursu było nawiązanie się do ww obiektu, a z powodu iż ratusz jest "piękny" i "wpisuję się idealnie" w okoliczną starą, drewnianą zabudowę , postanowiliśmy jednak zrobić coś zupełnie innego i zaproponować projekt o bardziej tradycyjnym kształcie i wykończeniu. A to istniejący Ratusz - obok widać jak pięknie wpisuję się w istniejąca, tradycyjną zabudowę drewnianą.
  17. e3A

    salon samochodowy

    Bardzo przyjemny render. Ja mam parę subiektywnych uwag : 1. Pasy na przejściu dla pieszych nie wyglądają jak malowane, odnoszę wrażenie, że się unoszą w pewnym monecie lub po prostu są za grube 2. Krawężniki przy trawnikach są za wysokie lub ewentualnie poziom trawnika podniósłbym i zrównał z poziomem krawędzi krawężnika. 3. Poszalał bym trochę z trawnikiem, myślę że ożywił by trochę ujęcie. Może coś w postprodukcji wkleić z jakiegoś zdjęcia. Sam disp wygląda nudno.
  18. Na początek można pracować na gotowych materiałach, jak opanujesz trochę program to wtedy należy zacząć tworzyć swoje materiały. Generalnie jak chcesz mieć dobrą wizualizacje to należy większość rzeczy przygotować samemu. Dopasować do twojego modelu. Ale na wszystko są tutki w necie- obecnie to co cię ogranicza w nauce programu to czas :)
  19. Co do forsowania stylu, to ja bym z tym ostrożny był, co z tego że namówisz klienta na jakieś płytki, skoro potem w fazie wykonawczej to zmieni :) jak się na coś upiera to lepiej zostawić ( no chyba że nie jest pewien i szuka porady). Miałem kiedyś przypadek,projektowałem mieszkanie dla całkowitego bezguścia, ale udało mi się namówić go w duzych bólach na niezłe płytki ( choć do końca nie był pewien tego co wybrałem ) , dobrałem do tego meble, fronty itp ( kuchnia ). Niestety wykonawca, typu Pan Zdzich, zaproponował, że on wybierze mu płytki 100 razy lepsze. Dzwoni klient, że ma nowe płytki i żeby dobrać mu fronty do tego. Jak zobaczyłem to co wybrał ( beżowe płytki z kogucikami czy z innym badziewiem ) to mu powiedziałem, że jak Zdzich wybrał to niech Zdzich dobierze. Tylko szkoda projektu, Zdzich nie tylko to pozmieniał. Mimo że Twój klient wybrał kontrowersyjne płytki to przynajmniej wiesz na czym stoisz:) A co do samych rzutów, to mam pytanie skoro powiększyłeś łazienkę o korytarzyk ( moim zdaniem też bez sensowny ) to rozumiem że do sypialni wchodzi się z kuchni? Naprawdę bezsensowny układ tego mieszkania. Pozdrawiam
  20. e3A

    Exterior: Biblioteka w Świeciu

    Nie wiem czy te rozwiązania przewidują mocowanie pod kątem. Tu chyba trzeba podjeść do tematu zupełnie od początku. Może kiedyś trafi się taki temat realizacyjny i będę mógł to zaprojektować dokładniej. Szczerze to nie wiem ile mieliśmy punktów, wyniki otrzymał mój kolega mnie tylko poinformował o nich, nawet zapomniałem zapytać. Może skoro jest już dwóch użytkowników, którzy startowali w tym konkursie to może zamieścicie w tym wątku swoje projekty - jestem ciekawy jak inni do tematu podeszli .
  21. e3A

    Exterior: Biblioteka w Świeciu

    Sam Aluprof nie posiada w swojej ofercie systemowych rozwiązań mocowań, ale są wstanie je zaprojektować i wykonać. Już współpracowaliśmy przy jednej inwestycji z podobnymi lamelami i całkiem nieźle się spisali od strony projektowej.
  22. e3A

    Exterior: Biblioteka w Świeciu

    Nie byliśmy w Świeciu :), gdybyśmy tam pojechali to do Twoich wyliczeń kosztów należało by doliczyć cenę dojazdu z południa Polski oraz stracony dzień pracy. Co do zlokalizowania budynku, czy samego projektu pracowaliśmy na materiałach jakie przygotował organizator. A z tego co pamiętam ( mogę się oczywiście mylić :) ) nie było wytycznych do lokowania budynku, przebiegu nieprzekraczalnych ciągów itp. Co do samego kosztorysu to mogę powiedzieć, że udało nam się zmieścić w założonym budżecie. Przy obliczaniu kosztów współpracowaliśmy z firmą wykonawczą, z którą mamy kontakt. Sam budynek nie jest tak bardzo z wydziwiany. Całą robotę tworzy tutaj elewacja, jej koszt został wstępnie oszacowany, przez producenta (ALUPROF) na ok 1 mil z montażem. Eko- gadżety nie zostały wliczony do głównego kosztorysu , dodane zostały jako opcja. Co do autora zwycięskiej pracy można powiedzieć że tworzy bardzo brutalną architekturę, te projekty strasznie mnie rażą.
  23. e3A

    Exterior: Biblioteka w Świeciu

    Ja tam też daleki jestem od stwierdzania kumoterstwa. Choć znam paru architektów, którzy sędziowali kilka dużych konkursów i mówili, że kodowanie prac w przypadku dużych realizacji, o charakterze międzynarodowym, nie istnieje :D. Ale ile w tym prawdy to nie jestem w wstanie sprawdzić. Co do tego tego czy wygrany projekt był lepszy np. funkcjonalnie to być może. Nie widziałem rzutów, ale widząc program użytkowy i kształt działki, to o cuda rozwiązań funkcjonalnych było raczej trudno. To w końcy biblioteka miejska z dwoma salami do wypożyczania i jedną salką konferencyjną.
  24. e3A

    Exterior: Biblioteka w Świeciu

    Mocno z tym przesadziłem, na postprodukcje w ogóle nie miałem czasu, dlatego też ludzie to wyrenderowane modele. Chyba musiałem już spać jak wklejałem te tła bo naprawdę przesadziłem z tym na pierwszym :) Konkurs miał w sobie jeden duży minus, jedyną nagrodą, w tym przypadku za pierwsze miejsce, było przytępienie do negocjacji z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji ( stąd pewnie wizja wspólnika, że nikt się do konkursu nie zgłosi ). Ja myślę, że kryteria oceny głównie polegały na cenie budynku, a raczej na tym czy będzie można okroić później projekt i zredukować cenę. Przyznali wyróżnienia dla prac, które na prawdę się wyróżniały albo podobały się im. W naszej realizacji największy koszt generowała elewacja z żyletek, ale myślę, że za ok 1 mln zł można by było całą wykonać ( już coś podobnego realizowałem ), a przy zastosowaniu rozwiązań z ekologicznymi źródłami energii liczyliśmy na duże dotacje z Uni.
  25. Witam ponownie Ostatnio mój wspólnik zgłosił się do konkursu, na który jak twierdził nikt nie prześle pracy ( jak się okazało dostarczono 51 prac konkursowych :) ), ja ze względu na inne zajęcia zajęłam się jedynie wizualizacjami obiektu. Jak to często bywa w takich konkursach koncepcja rodziła się w bólach i na zrobienie modelu i wizek zostało mi niestety tylko 24h! A szkoda myślałem, że bardziej je dopracuje, przynajmniej żeby widocznych błędów nie było. Ideą projektu było zastosowanie na elewacji szklanych żyletek rozchodzących się promieniście, dzięki czemu za każdym razem światło do środka wpada rozproszone, a dodatkowo elewacja obiektu z zewnątrz tworzy, zmieniającą się pod wpływem ruchu widza, bryłę. Nic unikalnego, ale uważamy, że w tym przypadku projekt fajnie ożywił by miasto. Dodatkowo w projekcie zastosowano kilka rozwiązań eko (schematy poniżej) Nasz projekt niestety nie wygrał, ale otrzymał wyróżnienie . Poniżej link do zwycięskiego projektu i kilku innych :) http://www.swiecie.eu/pl/news/biblioteka-jak-z-obrazka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności