Jump to content

majeranek

Members
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Excellent

About majeranek

 • Rank
  Member
 1. Udało mi się namówić klienta na mniejszą rozdzielczość, którą Max wyrenderuje. Skorzystałem i tak z metody split scan lines z Backburnera. Tutaj też napotkałem pewien problem, 6 i 7 pasek nie chcą się wyrenderować (problem z RAM-em). Czy jest możliwość, żeby wyrenderować później te paski?
 2. Chyba faktycznie najłatwiej będzie przekonać klienta do niższego DPI. Wydruk ma być na płocie 1,8m wysokim i jakoś 15m długim.
 3. Cześć, Potrzebuję wyrenderować w Coronie obraz o rozmiarach mniej więcej 45000x5000px. Jest może jakiś sposób jak tego dokonać? Jakiś skrypt dzielący ujęcie? Niestety, ale 3ds max ma domyślne ograniczenie do ok. 32000px.
 4. Co do samej koncepcji przemysłowej poszło dość sprawnie, klientowi od razu spodobał się pomysł i w to poszliśmy. Całościowo na przygotowanie wizualizacji było trochę ponad 2 miesiące. Poprawek było dosyć sporo, w szczególności dotyczyły one mebli. Chodziło o ich układ, materiały itd.
 5. Cześć, Jakiś czas temu miałem okazję pracować nad wizualizacjami do katalogu mebli biurowych firmy Prpfim przeznaczonego na targi w Kolonii - Orgatec Klient dał nam dość swobody jeśli chodzi o formę przedstawienia mebli. Razem z WeDesign, które zaprojektowało katalog opracowaliśmy więc wnętrze hali przemysłowej, która zmieniała się wraz ze zmianą modeli mebla. Praca nad tym projektem była bardzo fajna, aczkolwiek pod koniec trochę przytłaczająca. Całość wykonana w Maxie i Coronie 1.5 Jeśli macie jakieś pytania z chęcią na nie odpowiem :) Projekt można również zobaczyć na behance: http://bit.ly/2hTu15M Zapraszam też na strone fejsbukowa: http://facebook.com/marjoramstudio Pozdro!
 6. Nie przegrzewa, ale dziwne trochę jest, że podczas renderingu jak temperatury dochodzą do 60 stopni to wentylatory cały czas pracują na 500RPM
 7. Witam. Od niedawna posiadam stację roboczą opartą o płytę główną Z10PE-D16 WS. Czy jest jakaś możliwość skonfigurowania prędkości obrotów wentylatorów CPU na tej płycie? Na początku w ogóle miałem problem ze znalezieniem informacji o obrotach w Windowsie, ale udało się przy pomocy Aida64 Extreme. Mimo tego, że teoretycznie w biosie były ustawione na "dopasowywanie się" do temperatur to i tak cały czas kręciły się na 500RPM. Na razie ustawiłem je manualnie na 60% mocy (1100RPM), ale zastanawiam się czy jest jakaś możliwość, aby to porządnie skonfigurować? Pozdro, Filip
 8. Po pierwsze to nie rób wizualizacji tego budynku, jest okropny :) Wybierz lepiej coś innego. http://www.archdaily.com - znajdź sobie na tej stronie jakiś ładny obiekt, najlepiej mniejszy i prostszy. W artykułach najczęściej są rysunki jakie będziesz potrzebował. Co do programów to polecałbym na start SketchUp + VRay, najłatwiejszy do nauki, a i rezultaty da się osiągnąć całkiem niezłe. Pozostaje jednak kwestia tego czy wizualizacja ma być zdjęciem czy animacją. Jeśli chodzi o samo modelowanie architektury to najczęściej zaczyna się od rysunków architektonicznych, układa odpowiednio w przestrzeni i na ich bazie tworzy model konkretnego obiektu. Polecam ten filmik: Przybliży ci trochę podstawy tego jak robi się modele 3d. Pozdrawiam, Filip
 9. Mhm, a jednak, czyli wszystko jak leci ląduje w Kartotece Środków Trwałych.
 10. Witam. Mam do Was pytanie. Głównie do osób, które same prowadzą księgowość. Mam problem z zaklasyfikowaniem wydatków związanych z zakupem modeli 3d oraz pluginów. Jest to na tyle niejasne, że nawet zapytani księgowi sami nie do końca wiedzą jak to wygląda. W jaki sposób księgujecie: - zakup modeli 3d - kupno wtyczek do maxa (np. ForestPack, Multiscatter, etc.) - kupno szablonu wordpressa - subskrypcje O ile zakwalifikowanie subskrypcji wydaje się być dosyć łatwe, bo jest to licencja na użytkowanie programu, a więc: "wartość niematerialna oraz prawna" to z resztą mam problem. Z informacji które uzyskałem poprzez konsultacje z księgowymi online, to wszelakie modele 3d, wtyczki kupowane za granicą to "import usług" kwalifikowany jako "inne wydatki związane z DG", ale nie jestem do końca pewny czy to dobrze zrozumiałem. Próbuję się tego dowiedzieć, bo od tego będzie zależało czy dany zakup można zakwalifikować jako wydatek czy też nie. Tu już kwestie związane z dotacją. Pozdrawiam, Filip
 11. Otóż to, ale to wciąż może być mniej niż u nas :)
 12. Są to używane procesory, tak więc gwarancja jedynie na 60 dni. Poczytałem trochę po forum Corony i ludzie pisali, że zazwyczaj nie ma problemu z tego typu procesorami i spokojnie kilka lat jeszcze pracują, a za 350$/szt. można by zaryzykować.
 13. Wszystko zależałoby od wysokości marży. Raczej powinno się opłacać, procesor który mnie interesuje to Xeon E5-2683v3 OEM w hong kongu jest po 350$ za sztukę, u nas na allegro praktycznie 2x tyle.
 14. Czyli widzę, że nie zrobię tego tak bezproblemowo. Nie wiesz czy istnieją firmy, które za dodatkową opłatą ściągną coś takiego i wystawią polską fakturę?
 15. Cześć. Mam do Was pytanie. Kupował może ktoś z Was sprzęt/podzespoły do stacji na firmę z poza UE? Konkretniej z Hong-Kongu przez ebay. Zastanawiam się jak wygląda kwestia faktury i wrzucenia tego w koszty i jaką "moc" ma taka standardowa faktura z ebay/paypala. No i ogólnie jak wygląda cała procedura celna w takim przypadku. Z tego co zdążyłem wyczytać to na podzespoły komputerowe nie ma cła.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy