Skocz do zawartości

[Wizualizacja 3D budynku] - Praca inżynierska


UncleAo

Rekomendowane odpowiedzi

Hey! ;)

Jestem Piotrek i szukam pomocy! ;)

Za rok mam do napisania pracę inżynierską. Studiuję informatykę lecz jako pacę inżynierską chce wybrać sobie wizualizacje 3d budynku.

 

Grafiką komputerową interesuję się sporo czasu. Aktualnie pracuję w studiu fotograficznym wiec możecie się domyślić że przede wszystkim pracuję na grafice 2D...

 

Programy w których pracuję/pracowałem to : Photoshop/CorelDRAW/Lightroom/SonyVegas/AutoCAD.

 

I tutaj pojawia się mój problem. Jednocześnie wielka prośba do was

 

Krótko mówiąc mam jeszcze rok i muszę zacząć ogarniać w czym bede pracował i zapoznawać się z środowiskiem w jakim bede pracował.

 

Znalazłem starą pracę inżynierską. Zerknijcie :

 

Ja chce własnie cos takiego zrobić tylko badziej profesjonalnie ;P No wiecie ... chce aby było to " ŁaŁ" ! ;)

Jeśli ktoś serio będzie chciał mi pomoc to mały gift na "studencką flaszeczkę" będzie podesłany ! ;)

 

 

Dzieki i Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie. Ten budynek już jest zaprojektowany. Dokładnie ten który podesłałem na tym filmiku na YouTube. ;) To jest moja uczelnia. ;)

 

Po pierwsze to nie rób wizualizacji tego budynku, jest okropny :) Wybierz lepiej coś innego.

http://www.archdaily.com - znajdź sobie na tej stronie jakiś ładny obiekt, najlepiej mniejszy i prostszy. W artykułach najczęściej są rysunki jakie będziesz potrzebował.

 

Co do programów to polecałbym na start SketchUp + VRay, najłatwiejszy do nauki, a i rezultaty da się osiągnąć całkiem niezłe. Pozostaje jednak kwestia tego czy wizualizacja ma być zdjęciem czy animacją.

 

Jeśli chodzi o samo modelowanie architektury to najczęściej zaczyna się od rysunków architektonicznych, układa odpowiednio w przestrzeni i na ich bazie tworzy model konkretnego obiektu. Polecam ten filmik:

Przybliży ci trochę podstawy tego jak robi się modele 3d.

 

Pozdrawiam,

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności