Skocz do zawartości

[SHORT 3D] Teddy's Nightmare (Remastered 2014)


mateusz_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

W 2007 r. ukończyłem shorta pt. "Teddy's Nightmare",

któremu udało się zdobyć 1 miejsce na festiwalach OFAFA i "żubrOFFKA".

 

Brał również udział w wielu innych festiwalach w kraju i zagranicą.

 

Na przestrzeni lat budził również zainteresowanie wielu różnych osób, zespołów muzycznych i firm, które chciały użyć go w swoich projektach.

 

Mimo upływu kilku lat, cieszy się on całkiem sporą "popularnością" na YouTube osiągając miesięcznie ok. 10 tys odsłon. Łącznie ma ponad 400 tys.

 

Jednak wersja znajdująca się na moim kanale YT,

prezentuje się dość kiepsko jak na dzisiejsze standardy.

Rozdzielczość zaledwie 720x576, przekłamanie aspektu, słaba kompresja zarówno obrazu jak i dźwięku.

 

W związku z powyższym doszedłem do wniosku, że "miśkowi" należy się coś więcej (głownie ze względu na wspomniane wcześniej spore zainteresowanie). Odkopałem więc stare pliki i w ciągu kilku miesięcy przygotowałem całość w standardzie FullHD, poprawiając przy okazji postprodukcję i część błędów technicznych, które mi działały na nerwy :) Pojawiły się również nowe scenki (konieczne, żeby naprawić błędy) a wiele zostało "podciągniętych". To wszystko sprawiło, że filmik nabrał świeżości i dynamiki (w miejsce kilku drętwych momentów).

 

 

 

Zapraszam więc na odświeżone przygody Teddiego w mrocznym koszmarze :)

 

(niestety You Tube zmasakrował nieco jakość poprzez swoją silną kompresję, ale da się oglądać)

 

 

 

a poniżej kilka porównań między starą a nową wersją

w wymiarach 1:1 !

 

Pozdrawiam

Mateusz Staniszew

 

dodatek_01.jpg

 

dodatek_02.jpg

 

dodatek_03.jpg

 

dodatek_04.jpg

 

dodatek_05.jpg

 

dodatek_06.jpg

 

dodatek_07.jpg

 

dodatek_08.jpg

 

dodatek_09.jpg

 

dodatek_10.jpg

 

dodatek_11.jpg

 

dodatek_12.jpg

 

dodatek_13.jpg

 

dodatek_14.jpg

 

dodatek_15.jpg

Edytowane przez mateusz_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na pewno jest roznica, nie chciałoby mi sie ogladac 2filmow, bo screeny nie zachęcają. Napisałem tylko, by zwrócić uwagę, ze na korzyść dla Ciebie rewitalizacja nie zadziała. W 2014 masz mozliwosc lepiej to wyrenderowac, dac naprawde dobre postpro i znacznie lepsze oświetlenie. Jak komuś to pokazesz komercyjnie, to pewnie będzie z tego wnioskował jak wiele sie nauczyles przez 7lat - niewlasciwe myslenie ale tego nie unikniesz - w takim wypadku wiecej Ci to szkody narobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest roznica, nie chciałoby mi sie ogladac 2filmow, bo screeny nie zachęcają. Napisałem tylko, by zwrócić uwagę, ze na korzyść dla Ciebie rewitalizacja nie zadziała. W 2014 masz mozliwosc lepiej to wyrenderowac, dac naprawde dobre postpro i znacznie lepsze oświetlenie. Jak komuś to pokazesz komercyjnie, to pewnie będzie z tego wnioskował jak wiele sie nauczyles przez 7lat - niewlasciwe myslenie ale tego nie unikniesz - w takim wypadku wiecej Ci to szkody narobi.

 

jak tam uważasz, ja się spotykam z pozytywnymi opiniami, no i nie taki był plan żeby to robić od nowa...

 

ps.

a co jest nie tak z tymi screenami że nie zachęcają? co powinno na nich być żeby zachęcały bardziej?

Edytowane przez mateusz_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ludziom się podoba to super. Stare i nowe moim zdaniem róznią sie tym, ze uzyto nowoczesniejszego renderera i dodano poprawioną (zlosliwy by napisal, ze proceduralną) normal mapę.

Puscilem sobie dwie wersje w 240p (by porownać jakość z pominieciem rozdziałki) obok siebie i róznice są prawie niezauważalne. Cofam to o rendererze - wygląda na te same ustawienia, tylko poziomy nieco inaczej zbalansowane i wyplute w rozdziałce wiekszej.

Nie pisze, by Cie dręczyć ale jak wrzucisz to do folio, to ludzie uznają, ze po 7latach jedyne co się u Ciebie zmieniło, to komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja się z Wami chłopaki zupełnie nie zgadzam... każdy ma swój gust, jednemu się spodoba jednemu nie...

 

choć uważam, że @Azbesty chyba trochę mi pocisnąłeś z tym porównaniem..

@olaf dodam tylko jako ciekawostkę, że render był ten sam co wcześniej czyli Default Scanline w maxie,

no i powtarzam, że to nie jest nowy film, a jedynie lifting, który mu się należał,

i naprawdę nie mam żadnych powodów, żeby się wstydzić, nie chciałem i nie mogłem robić radykalnych zmian...

 

Natomiast jeśli chodzi o różnice w wersjach, to każda scena przechodziła mniejszy lub większy lifting, poprawki animacji i jakiś błędów, lepsza korekcja barw, drobne dodatki przy renderach, no i całość jest prawie 3x większa przede wszystkim, jest więcej detali, lepsza ostrość itp (choć niestety na YT tego nie widać niestety bo jakość jest kiepska)

 

Osobiście najbardziej jestem zadowolony z poprawy akcji dziejącej się w 04:37, która pierwotnie była strasznie drętwa, właściwie można mówić o błędzie montażowym, ale teraz dzięki kilku cięciom i dodatkowym scenkom całość zrobiła się fajnie dynamiczna i jest to teraz mój ulubiony kawałek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie samą animację oceniam bardzo pozytywnie natomiast w pierwotnej wersji te niedoróbki i tak dalej dawały taki smaczek fajny. Tak jak dodaje się noise delikatny w post pro, tak samo tutaj te niedoróbki były takimi fajnymi detalami. W nowszej wersji jest większa gamma, natomiast ja w poprzedniej lubiłem ten mocny kontrast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie samą animację oceniam bardzo pozytywnie natomiast w pierwotnej wersji te niedoróbki i tak dalej dawały taki smaczek fajny. Tak jak dodaje się noise delikatny w post pro, tak samo tutaj te niedoróbki były takimi fajnymi detalami. W nowszej wersji jest większa gamma, natomiast ja w poprzedniej lubiłem ten mocny kontrast.

 

Jak kto woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syndrom Lucasa może dotknąć każdego. Mało kto dostrzega pozytywne skutki tej choroby. Ludzie, którzy nie widzieli oryginału dzięki takim remasterd special editions mają szansę zapoznać się z historia, którą inni już znają ;) Mnie nie było na forum w 2007 roku i nie wiedziałem o istnieniu tej animacji... aż do dziś.

 

A tak już bardziej na poważnie. Świetnie to jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności