Skocz do zawartości

Link Constraint "zgubił" kontroler


Szczepenson

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Dzisiaj rano zrobiłem część animacji. Wygląda tak, że postać trzyma kuszę w ręce. Posłużyłem się link constraintem, od pewnej klatki ma kuszę w łapce (przylinkowaną do kości w śródręczu) - do momentu zapisania pliku wszystko działało wyśmienicie. Po przerwie odpaliłem maxa, wczytałem plik, i... kusza przestała podążać za łapką. Próbowałem ją podlinkować od nowa (najpierw do world, później ponownie do dłoni), ale nic to nie dało.

Co ciekawe, przy poruszaniu ręką w obrębie klatek ze skończoną animacją, kusza również nie podąża za ręką. Tzn. niby jakoś jej ruch jest zależny od trajektorii dłoni, ale nie "leży" w ręce. Lata sobie po scenie.

 

Czy ktoś wie może jak to naprawić? Albo zapisać pozycję i rotację kuszy w klatkach kluczowych w celu ponownego zlinkowania od pewnego momentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dobra, już nieważne - naprawiłem.

 

Gdyby ktoś napotkał ten sam problem, chodziło prawdopodobnie o to, że przedmioty ze sobą zlinkowane miały za sobą jakieś klatki kluczowe dotyczące swoich pozycji/rotacji, i za punkt honoru postawiły sobie powrócić do nich w pierwszej kolejności, zupełnie nie zważając na linka. Rozwiązałem w taki sposób, że usunąłem wszystkie klatki kluczowe z animacji po zlinkowaniu, i podlinkowałem na nowo. Najpierw do świata, klatkę później do łapki. I wszystko działa, choć jest z tym trochę męczenia się.

 

Pomocne również było podlinkowanie kuszy nie bezpośrednio do kości w ręce, a do zwykłego pointa (helpera), który to był do owej kości podlinkowany na stałe. Nie wiem czemu tak działa a bez tego nie, ale cóż... Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności