Skocz do zawartości

Gdzie sprzedawać modele 3D?


gnacik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktualnie pracuję nad własną kolekcją oświetlenia dekoracyjnego. Prace są już na ukończeniu i niedługo chcę puścić w obieg. Poza tym, że je produkuję to dostępny będzie również pakiet modeli 3D dla grafików/architektów wnętrz itp. Mam własną stronę ze sklepem internetowym.

 

Wiadomo, nie zacznę zarabiać jeżeli do nikogo to nie dotrze. I tu pytanie: gdzie się reklamować? Na pewno pokażę to tu na maxie, no ale liczę też na klienta zagranicznego. Chcę uniknąć wszelkiego rodzaju Turbo Squid czy Falling Pixel z racji obawy przed wypłynięciem modeli. Dlatego jeżeli byście mogli doradzić i wskazać mi kilka miejsc gdzie mogę uderzyć z tematem to byłbym bardzo wdzięczny :-)

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A w jaki sposob to ma uchronic przed wyplynieciem? Jezeli ktos bedzie chcial ukrasc i udostepnic to kupi i udostepni.

Mysle, ze sprzedaz na wlasna reke to slaba taktyka. Lepiej podpiac sie pod globalne serwisy typu TS mimo tego, ze zbieraja niemale prowizje. Finansowo napewno lepiej na tym wyjdziesz niz sprzedaz na swojej stronie. Malo kto sie patyczkuje i szuka niezaleznych sprzedawcow w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym dojrzałym biznesie jak chcesz jeść, musisz karmić innych.

Tak jak pisze Traitor nie przejmuj się tym za bardzo, zależy Tobie na skali, a inaczej w świecie cyfrowym jej nie uzyskasz. Natomiast spędziłbym trochę czasu nad polityką cenową, by faktycznie zrobić dobrą konwersję z tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Triator, no niby tak, ale słyszałem kilka opinii, że modele z TS bardzo szybko pojawiają się na torrentach. Wiadomo, że z piractwem nie wygram, a w moim przypadku byłaby to walka z wiatrakami. Jednak już ten sklep mam, wszystko prawie gotowe więc chcę spróbować najpierw w ten sposób. Jak moje modele okażą się klapą i nie będzie interes szedł to wtedy przeproszę się z TS i FP :-)

 

@olaf, no może i racja z tym dotarciem wszędzie... no chyba, że zrobiłbym sobie listę mailingową do wszystkich biur wnętrzarskich, architektonicznych i grafików na świecie :-D Ciekawi mnie natomiast co masz na myśli pisząc o spędzeniu dłuższej ilości czasu nad polityką cenową, nad czym dokładnie byś sugerował się tam zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szybko zaczniesz trafiać do spamu. TS jest popularny więc ludzik w biurze zamawia co potrzebuje, nie zawraca dupy księgowej i szefowi każdą koleiną stroną z którą trzeba załatwić papiery i licencje. Pracuje od kilku lat z firmami kupującymi licencje i wiem, ze spamować można w sumie dopiero poprzednich klientów z nowymi rzeczami, kontakt im lepiej ułatwić czymś takim jak agregaty typu TS. Większy obrót będziesz miał polecając im swój profil na TS i ew. ofeując rabaty przy zakupie w Twoim sklepie - gdzie będzie np. taniej.

 

Na torrenty trafisz jak będziesz popularny, a przecież chcesz być popularny?

Ogólnie prowadząc biznes z własnym towarem musisz pogodzić się ze będą kradli. Masz ograniczony czas na dobę więc przeznacz go na klientów, którzy zapłacą. Poza tym na piratach też się zarabia ale w znacznie dłuższej perspektywie (kilkuletniej), więc nie ma co sobie tym dupy zawracać.

 

Polityka cenowa - każda branża ma własną, ogólnie chodzi oo to by było na tyle tanio, by uczciwy kupił, ale też na tyle drogo, by opłacało się produkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności