Jump to content

Salon


agula

Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio zachciało mi się wrócić do renderowania, po ponad roku przerwy. Postanowiłam zrobić sobie taką oto scenkę, ale pozapominałam jak co poustawiać, żeby dobrze wyglądało na wizualizacji. No cóż jednak mam sklerozę :) Ale nie poddaję się, kulam, kulam i mam zamiar skończyć te wizki. Jednakże potrzebuję pomocy. Problemy mam dwa zasadniczne, nad którymi się męczę:

1. Szumy na szafkach. Materiał to nic specjalnego, ale pewnie źle go robię. Dodam że materiał na lampie i na szafkach jest taki sam.

2. Tło za oknem. Wiem, że go nie ma. Z jakiegoś tam tutka próbowałam go ustawić, ale nic nie widać. Powiem tak, tym się mogę sama pobawić, bo są na forum już tego typu wątki.

 

A co do reszty błędów to pewnie sami znajdziecie ;)

Wstawiam tez moje ustawienia: tego materiału na szafkach, renderu i lightu. Mam po dwa lighty do każdej sceny i są takie same ust.

Link to comment
Share on other sites

Za oknem nic nie widać bo w świetle nie zaznaczyłaś opcji invisible dla emitera światła i masz tam po prostu emiter który ci przesłania obrazek za oknem :) Samo wnętrze jest niczego sobie tylko trzeba popracować nad materiałami, w podłodze cos sie nieładnego dzieje albo za mocny bymp albo źle dobrane parametry reflect. Światło i konkretne materiały powinny mieć znacznie wyższe subdividy nie załatwi ci tego podbijanie globalnych :)Co do shaderów to zerknij tu vraya:)http://help.chaosgroup.com/vray/help/150SP1/examples_material.htm. Same parametry renderu takie trochę od sasa do lasa z jednaj strony podciągasz mocno natomiast innymi generujesz szum dodatkowo miedzy innymi odnosi się to do adaptive DMC

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy