Skocz do zawartości

Dwa identyczne monitory oraz inne kolory


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupiłem identycznego Samsunga jak ten którego miałem cały czas gdyż często brakowało drugiego ekranu przy pracy. Mam pewien problem gdyż widać na pierwszy rzut oka bez większego przypatrywania się, iż kolory się różnią. Mój obecny ma jakby więcej czerwieni w sobie a nowy zakupiony nieco więcej zieleni co najlepiej widać w przypadku stron internetowych lub interfejsu np. Houdiniego. Monitory na identycznych ustawieniach nie mają równych kolorów oraz starałem się ręcznie w ich ustawieniach dopasować lecz nie idzie. W ustawieniach sterowników Nvidi również niewiele idzie zmienić. Teraz pytanie czy to po prostu "normalne", że jeden ma bardziej ciepłe a drugi zimne barwy?

 

Drugą sprawą jest pasek na pulpicie w Windows 7 ponieważ po podłączeniu drugiego monitora wszystkie ikony jakby przesunęły się o rząd wyżej i gdy chciałbym teraz umieścić ikonkę tam gdzie była wcześniej czyli przy samym pasku na dole to napis wchodzi pod pasek i nie widać nazwy skrótu. Idzie do skorygować w ustawieniach monitorów wtedy muszę jeden z nich umieścić nieco wyżej lecz wtedy gdy przesuwam okno z jednego na drugi to na tym drugim okno pojawia się niżej ze względu na obniżenie wysokości monitorów wcześniej w ustawieniach. Mam nadzieję, że tutaj ktoś będzie mógł mi jakoś pomóc z tymi dwoma rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W pierwszym wypadku winny jest rozrzut jakościowy takich monitorów i pewnie szybka degradacja podświetlenia (pewnie LED) we wcześniej zakupionym. Proponuję dać fachowcowi do kalibracji jak chcesz je mniej więcej dopasować. Ale na cuda nie licz. Różnice będziesz miał tak czy owak.

Druga rzecz nie wiem - musi się wypowiedzieć ktoś kto pracuje na 2 monitorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym wypadku winny jest rozrzut jakościowy takich monitorów i pewnie szybka degradacja podświetlenia (pewnie LED) we wcześniej zakupionym. Proponuję dać fachowcowi do kalibracji jak chcesz je mniej więcej dopasować. Ale na cuda nie licz. Różnice będziesz miał tak czy owak.

Druga rzecz nie wiem - musi się wypowiedzieć ktoś kto pracuje na 2 monitorach.

 

Zgadza się monitory są LED'owe. Jeśli sam nie będę mógł tego dopasować to trudno przeżyję gdyż do wszelkich symulacjach te niewielkie odchylenia kolorów i tak nic nie zmienią.

 

 

dzosz - Zgadza się pasek jest tylko na jednym z monitorów. Wiesz może jak to rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności