Skocz do zawartości

Scena 3d - Nudna space opera.


mCh

Rekomendowane odpowiedzi

Obrazki z nudnej space opery, którą właśnie gotuje. Powstaje toto tylko dla wyćwiczenia modelingu i innych spraw, które moje ego traktuje z chrapnięciem i krzykiem "nie budź mnie".

 

Wstępny model

 

spaceopera2.jpg

 

 

 

 

 

i wstępne testy światła

 

 

spaceopera_light.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no właśnie, cholera, dlaczego ta ściana jest jasna dziwnie. ale wraz z teksturami chyba sprawa się wyjaśni.

 

to będzie pole ćwiczebne do modelingu. zamierzam wymodelowac tłum (tak! jak wojować, to wojować) low-poly postaci i pieprznąć ich tutaj na środek. Poza tym tekstury - tutaj chyba wykorzystam deeppaint. chyba tutaj zbędne będzie jego wykorzystanie, ale chce się nauczyć softu i konswekwentnie dac to do tej sceny "ćwiczebnej".

 

no i ta ściana tragiczne wygląda, jak z styropianu - jakieś rady?

 

co powiecie na dodanie kablów i ogółne jakichś połączeń biegnących zewsząd wszędzie? nie za dużo, ale w odpowiednich ilościach nie zaszkodza, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Patrzac po cieniach domyslam sie ze kolo sciany sa swiatla dlatego ona jest tak dziwnie oswietlona.

2) W raz z texturami sprawa sie wyjasni ? raczej w to watpie ... jak skonczysz modeling to ustawiaj swiatla przed nalozeniem textur a jak juz nalozysz texturki to bedziesz mial jeszcze czas do ostatecznego poprawienia swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zes zaslonil ta spaceciuchcie.. pokaz ja... wogole nierozumiem co to za cwiczenie jak sam niewiesz co chcesz osiagnac... bo raczej watpie ze te extrude'owo-bevel'owe ksztalty to to co chciales wymodelowac... wyglada to troche jak jakas makieta z pudelek po zapalkach robiona na zpt... zanim cos wymodelujesz pomysl jak to ma wygladac a najlepiej to sobie narysuj... wtedy idzie dosc szybko...

 

ps. nareszcie sie wziales za cos pozadnego a nie jakies kurde kulki skrzydelka czy bazgroly... to co? nastepna praca samochodzik? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkaszpir: Zauważono, poprawić należy :>

 

Sir_Bols: Moja wyobraźnia jest dosyć silna, by sama z siebie, bez żadnego conceptu wydalić takie rzeczy. Poza tym modelowanie z czyjegoś conceptu śmierdzi dla mnie, dla grafika 2d głównie. Mogę się wspomóc cudkami pana Feng'a conajwyżej. Zapomnij o samochodzie - nigdy!

 

Ten pojazd to tylko jeden z kilku, które zamierzam tutaj wladować :>

 

Już wiem dlaczego ściana jest tak rozświetlona. Dzieje się to bez znaczenia na oświetlenie i te pe. Po prostu podłoga to jeden wielki poly, a max oświetlając pojedyncze tylko ma lekkie dziwactwa. Po prostu urozmaice siatkę quad patch i bedzie dobrze. Jak na razie nie mogę sobie na to pozwolić, bo szybkość renderingu gwałtownie spada po takim zabiegu. No i sam program pluje i charczy. A ja muszę jeszcze trochę pomodelować, a nie chcę chodzić do KFC po każdym ruchu myszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co z tego wyniknie jeszcze - mozesz podac jakis cel w robieniu takich scian?

co do conceptow, to bolsowi chyba raczej chodzilo o to, zeby rozrysowac cos, co chce sie zrobic[co, wbrew pozorom, rowniez zwie sie conceptem ;) ]... niekoniecznie korzystac z cudzego... moim skromnym zdaniem, jakeij bys wyobrazni nie mial, w trakcie pracy zapomnisz o swojej wizji. chyba, ze uzywasz ino bevela ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności